یک دستورالعمل جدید: مجریان از نام کوچک یکدیگر استفاده نکنند!

نخستین نشست مدیر شبکه یک سیما درباره امور مجریان شبکه، با حضور رضا مصداقی بهاری مدیر امور مجریان شبکه یک سیما و جمعی از مجری‌های شبکه برگزار شد.
 

در این نشست، مهدی فرجی مدیر شبکه با بیان اینکه با تمهید معاون سیما، امور مجریان سیما به مدیریت رضا پورحسین راه‌اندازی شده و دستور افتتاح این امور به شبکه‌های سیما ابلاغ شده است، گفت: در شبکه یک سیما نیز واحد امور مجریان به مدیریت آقای رضا مصداقی بهاری، مدیر پخش شبکه آغاز به کار کرده و قرار است تمامی امور مربوط به مجریان شبکه یک سیما، در این واحد بررسی، رسیدگی و انجام شود. وی ادامه داد: بر اساس این تصمیم، دسته‌بندی مجریان و تعریف شرح وظایف مجریان و اختیارات آنها باید در این امور تعریف شود و حضور افرادی دیگر چون تهیه‌کننده، بازیگر، ورزشکاران و … به عنوان مجری در برنامه‌های تلویزیونی ممنوع است.
فرجی با بیان اینکه اعلام سوابق و تجربیات کاری مجریان به این امور الزامی است، خاطرنشان کرد: پس از این فعالیت مجریان هر شبکه در شبکه‌های دیگر ممنوع خواهد بود. همچنین به منظور ارتقای سطح کیفی مجریان شبکه و افزایش مهارت و کارآیی آنها، اداره کل آموزش سیما اقدام به برگزاری کلاس‌های اجرا کرده که شرکت مجری‌های شبکه در این کلاس‌ها الزامی است.
پرهیز از اغراق و غلو درباره میهمانان و موضوع برنامه، عدم تقاضای وقت اضافی در برنامه زنده توسط مجری، عدم خطاب مهمانان و عوامل برنامه با نام کوچک و الفاظ خودمانی، رعایت استانداردها و دوری از سوگیری در برنامه و همچنین پوشش مناسب مجریان از جمله نکاتی بود که مدیر شبکه یک در این نشست متذکر شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.