پلمپ 60 قهوه‌خانه در پایتخت، جزئیات شهادت دو مأمور پلیس

اجرای 8 طرح محله محور، پلمپ 60 قهوه‌خانه در پایتخت، کشف بازیهای رایانه‌ای غیرمجاز، کوچ برخی از اراذل و اوباش از تهران، کاهش 13 درصدی جرائم خشن در پایتخت، جزئیات شهادت دو مامور پلیس مهمترین محور گفته‌های امروز رئیس پلیس تهران بود.

دانش روز – خسرو یعقوبی : به گزارش خبرنگار مهر، سردار حسین ساجدی نیا ظهر دوشنبه در حاشیه دیدار مردمی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طرح امنیت محله محور طی دو هفته گذشته با جدیت دنبال شد و اجرای 8 طرح در 14 روز نشان داد که توانسته ایم با قاطعیت اقدامات موثری را برای ایجاد امنیت پایدار انجام دهیم. خوشبختانه در طرح امنیت محله محور با 27 جرمی که در محلات رخ می دهد برخورد کردیم. در گذشته بیشتر درخواست های مردم در حوزه امنیت محله محور بود اما امروز نوع درخواستها بیشتر در حوزه های قضایی است.

پلمپ 60 قهوه خانه در پایتخت

وی با اشاره به اجرای طرح برخورد با قهوه خانه ها و رستورانهای غیر مجاز گفت: 466 قهوه خانه و رستوران در محلات مختلف تهران که مجوز نداشتند بررسی و 60 مورد آن پلمپ شد. همچنین 146 قهوه  خانه و رستوران اخطار پلمپ دریافت کردند و مابقی به صنف مربوطه معرفی شدند تا پس از دریافت مجوز ادامه کار دهند.

رئیس پلیس تهران با اعلام برخورد قاطعانه با سازندگان سلاح سرد گفت: اقدامات موثری در طرح برخورد با سلاح سرد صورت گرفته است و با صنوفی که اقدام به ساخت سلاح سرد نامتعارف می کنند قاطعانه برخورد می شود.

کشف بازیهای رایانه ای غیر مجاز

سردار ساجدی نیا از کشف بازیهای غیر مجاز رایانه ای خبر داد و افزود: مأموران پلیس امنیت موفق شدند باند بزرگ تکثیر غیرمجاز بازیهای رایانه ای غربی را شناسایی و منهدم کنند. پنج نفر از اعضای این باند قبل از فروش بازیها در مخفی گاهشان شناسایی و دستگیر شدند.

برخی از اراذل و اوباش از تهران کوچ کردند

رئیس پلیس تهران با اعلام خروج برخی اراذل و اوباش از تهران، تأکید کرد: در 6 ماهه اول امسال کاهش بسیار خوبی از شرارت ها داشتیم و هم اکنون میزان تماس ها با 110 در مورد اراذل و اوباش بسیار کاهش یافته است. همچنین تا پایان سال چندین طرح دیگر را برای برخورد با اراذل و اوباش انجام می دهیم. هم اکنون اراذل و اوباش سطح یک در شهر وجود ندارند چرا که همه آنها از سوی پلیس شناسایی و دستگیر شده اند. ضمن اینکه تعدادی اراذل و اوباش از تهران رفته و برخی از آنها نیز جذب بازار کار شده اند.

وی ادامه داد: اراذل و اوباش باید در کلانتری حاضر و غایب شوند و اگر دست به اعمال مجرمانه خود بزنند قاطعانه با آنها برخورد می شوند.

کاهش 13 درصدی جرائم خشن در تهران

رئیس پلیس تهران در پاسخ به خبرنگار مهر، در مورد آخرین وضعیت جرائم خشن در تهران اظهار داشت: این جرائم در 8 ماهه نخست امسال 13 درصد کاهش داشته که امیدواریم تا پایان امسال وضعیت بهتری داشته باشیم البته در حوزه تثبیت جرم موفق عمل کردیم و دیگر شاهد افزایش جرم در سطح شهر نیستیم، امروز احساس امنیت در میان شهروندان بهبود یافته است.

جزئیات شهادت دو مأمور پلیس در عملیات تعقیب و گریز

سردار ساجدی نیا در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار مهر، در مورد آخرین جزئیات شهادت دو مأمور پلیس در عملیات تعقیب و گریز شبانه، گفت: چند روز پیش در یکی از مأموریت ها مأموران گشت به یک خودرو مظنون و به تعقیب و گریز آنها می پردازند، مأموران که با مقاومت راننده خودرو روبرو می شوند اقدام به تیراندازی می کنند اما خودرو مأموران واژگون و متأسفانه دو نفر از نیروهای پلیس شهید می شوند. البته کمی جلوتر مأموران موفق شدند سرنشینان پراید را شناسایی و دستگیر کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *