پیش بینی قیمت مسکن پس از انتخابات سال ۹۲

رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشوری با پیش بینی قیمت مسکن پس از انتخابات سال ۹۲ گفت : با برنامه ریزی های صحیح از جمله افتتاح واحدهای مسکن مهر ،بافت فرسوده بعید می دانم قیمت مسکن افزایش یابد.

در حالیکه برخی متقاضیان و حتی افکار عمومی بر این باور هستند که قیمت مسکن بعد از انتخابات ریاست جمهوری افزایش می‌یابد، گزارش‌ها از بازار مسکن و اظهار نظر فعالان و کارشناسان حاکی از آن است که قیمت مسکن افزایش نخواهد داشت.

پیش بینی قیمت مسکن پس از انتخابات سال ۹۲

پیش بینی قیمت مسکن پس از انتخابات سال 92 ( دنیای اقتصاد - خسرو یعقوبی )به گزارش فارس، رکودی که چند ماهی بود بر بازار مسکن سایه افکنده بود چند روزی است که از این حالت خارج شده و به گفته برخی مشاوران املاک حال و هوای خرید و فروش مسکن به سمت آفتابی شدن پیش می رود و تصور برخی از متقاضیان مسکن مبنی بر رشد قیمتها بعد از انتخابات ریاست جمهوری در حال رنگ باختن است. البته ناگفته نماند واگذاری واحدهای مسکونی مهر در سراسر کشور و تهران بر افزایش نیافتن قیمتها بی تاثیر نیست.

برخی از مشاوران املاک نیز معتقد هستند که در چند ماه گذشته معمولا فروشنده ها از صبر بیشتری برای انتظار کشیدن و گذار از این دوره بهره مند بودند و همین انتظار و ترس فروشنده ها بود که رکود خرید و فروش را بیش از پیش بر بازار مسکن حاکم کرد.

قیمت مسکن بعد از انتخابات افزایشی نخواهد داشت

محمدیان یکی از بنگاه داران مسکن در خیابان ولیعصر با پیش بینی قیمت مسکن پس از انتخابات سال ۹۲ گفت: متاسفانه برخی از فروشندگان مسکن با این تصور که قیمت مسکن بعد از انتخابات افزایش خواهد یافت از فروش مسکن خود منصرف می شدند و همین موضوع باعث شده بود که خرید و فروش مسکن بی جهت وارد یک رکود بی سابقه شود اما ظاهرا این روزها فروشنده ها متوجه شده اند که قیمت مسکن بعد از انتخابات افزایشی نخواهد داشت.

وی افزود: به شکل قابل توجهی از آن فروشندگانی که از فروش واحد مسکونی خود منصرف شده بودند مجددا برای فروش ملک خود اقدام کرده است و وقتی از او پرسیدیم که آیا احتمال اینکه باز هم منصرف شوید وجود دارد گفت نه چون مطمئن هستم که بعد از انتخابات نیز قیمت مسکن افزایش نخواهد بود.

خبرهای خوش در بازار مسکن فروشنده ها را به بازار کشید

پورصمیمی از مشاوران املاک شهرک غرب نیز با پیش بینی قیمت مسکن پس از انتخابات سال ۹۲ گفت: در فروردین و نیمه‌اول اردیبهشت‌ امسال هم خریدار و هم فروشنده ملک به دلیل تصور کاملا متضادی که درباره قیمت مسکن در تابستان ۹۲ داشتند، دست از معامله کشیدند اما این روزها خبرهای خوش در بازار مسکن باعث شده تا فروشنده های بیشتری برای پر کردن فایل به بنگاه مسکن مراجعه کنند.

وی افزود: با افزایش نسبی حجم معاملات مسکن در روزهای اخیر، مشخص شده است خریدار و فروشنده در اقدامی مشترک، تصمیم به بازگشت و خرید و فروش گرفته‌اند.

ثبات قیمت مسکن بعد از انتخابات

خوانساری عضوانجمن شرکت های ساختمانی با پیش بینی قیمت مسکن پس از انتخابات سال ۹۲ درباه اینکه شایعات بی اساسی مبنی بر افزایش قیمت مسکن بعد از انتخابات ایجاد شده است گفت: تغییر قیمت در بازار مسکن متناسب با نرخ تورم به وجود می آید پس در صورتی که فضا و کار اقتصادی در کشور پس از انتخابات ایجاد شود قیمت مسکن به ثبات می رسد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر بسیاری ازسرمایه گذاران نقدینگی خود به سمت بازار خرید و فروش مسکن سوق می دهند افزود: با ایجاد فضای اقتصادی مناسب قیمت مسکن به ثبات می رسد.

خوانساری در ادامه گفت: با ایجاد فضای اقتصادی و حرکت به سمت تولید می توان آرامش را به بازار مسکن بازگرداند.

بعد از انتخابات ریاست جمهوری بازار مسکن به ثبات می رسد

پیش بینی قیمت مسکن پس از انتخابات سال 92 ( دنیای اقتصاد - خسرو یعقوبی )مصطفی قلی خسروی رئیس اتحادیه مشاوران املاک با پیش بینی قیمت مسکن پس از انتخابات سال ۹۲ درمورد اینکه بعد از انتخابات ریاست جمهوری بازار مسکن به ثبات می رسد، گفت: همزمان با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ثبات قیمت بهتری در بازار مسکن ایجاد می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در بازار مسکن ۲۰ درصد حباب وجود دارد افزود: بسیاری از کارشناسان از افزایش قیمت ۶۰ تا ۱۰۰ درصدی قیمت مسکن در بازار مسکن گفته اند در حالی که قیمت مسکن بعد از چند ماه به ثبات می رسد.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشوری در ادامه تصریح کرد: با برنامه ریزی های صحیح از جمله افتتاح واحدهای مسکن مهر ،بافت فرسوده بعید می دانم قیمت مسکن افزایش یابد.

رونق خرید و فروش/بازار آرام بعد از انتخابات

پیش بینی قیمت مسکن پس از انتخابات سال 92 ( دنیای اقتصاد - خسرو یعقوبی )رضا سیف اعلاء یک کارشناس بازار مسکن ضمن پیش بینی قیمت مسکن پس از انتخابات سال ۹۲ معتقد است : دوره جدید رونق معاملات مسکن بعد از ایام انتخابات به شکلی متفاوت از دوره‌های قبلی، بازار را فرا خواهد گرفت و آنچه در حال حاضر تفاوت اوضاع نسبت به قبل را بازگو می‌کند، بهبود حجم معاملات مسکن در تهران است.

وی ادامه داد: در فروردین‌ماه میزان مبایعه‌نامه‌هایی که مشاوران‌املاک برای فروش واحد مسکونی تنظیم کردند ۴۲ درصد کمتر از فروردین سال گذشته بود، اما این فاصله در اردیبهشت‌ماه به ۱۵ درصد در مقایسه با اردیبهشت ۹۱ رسید که به این ترتیب روند رو‌به‌رشد خرید و فروش ملک با کم‌شدن درجه رکود، قابل مشاهده است.

وی اظهار داشت:حجم معاملات در اردیبهشت‌ماه امسال بیش از دو برابر فروردین‌ماه افزایش پیدا کرد و تعداد مبایعه‌نامه‌های ثبت‌شده در سامانه رهگیری معاملات مسکن در تهران از ۴ هزار و ۵۰۰ فقره قرارداد در فروردین۹۲ به ۱۱ هزار و ۶۸۷ فقره قرارداد در اردیبهشت۹۲ رسید.

وی ادامه داد:حال که پیش بینی قیمت مسکن پس از انتخابات سال ۹۲ افزایشی نیست فروشنده ها و خریداران مسکن تصمیم گرفته اند که همزمان با هم برای ورود به بازار مسکن اقدام کنند. این کارشناس مسکن اظهار امیدواری کرد که بازار مسکن در خردادماه با بازگشت خریدار و فروشنده بدون توجه به انتخابات آرام و با ثبات باشد.

1 پاسخ
 1. تیزبین
  تیزبین گفته:

  واقعاً این سایت حرف نداره
  پیش بینی تون درست از آب دراومد مثل بقیه پیش بینی هاتون
  ۴ماه پیش وقتی تو انجمن سایت تحلیل کردید کمتر کسی باور میکرد روند روبه رشد قیمت مسکن در اون روزها متوقف بشه

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.