پیش بینی کاهش قیمت طلا در آینده نزدیک

معمولا زمانی که سرمایه‌گذاران بین‌المللی طلا در انتظار سخنرانی یا انتشار آمار مهمی از اوضاع اقتصادی آمریکا بودند، معاملات اونس طلا از همان آغاز داد و ستد‌های خود در بازار نیویورک با نوسانات فراوانی روبه‌رو می‌شد.

همین پیش‌بینی برای روز گذشته نیز وجود داشت، اما به‌رغم اینکه قرار بود آمار خرده‌فروشی آمریکا اعلام شود و سرمایه‌گذاران در انتظار انتشار صورت جلسه نشست تعیین خط مشی آخر فصل فدرال رزرو برای روشن شدن زمان تعدیل سیاست محرک اقتصادی فدرال رزرو بودند، قیمت طلا در معاملات این روز برای چندین ساعت پیاپی، شاهد نوسان چندانی نبود.

پیش بینی کاهش قیمت طلا در آینده نزدیک

همچنین با وجود اینکه برنانکه رییس فعلی بانک مرکزی آمریکا از ثابت ماندن نرخ سود سپرده‌های بانکی به میزان ۲۵/۰ درصد خبر داد و اعلام کرد که اجرای سیاست تعدیل پولی فعلا تداوم خواهد داشت، اونس طلا برخلاف انتظارات، افزایش قیمت نگرفت. اما به تدریج با گذشت زمان بر شدت ریزش اونس طلا افزوده شد. تا جایی که تغییرات بهای طلا در این روز در حدود ۱۲۵۰ دلار بود .

عالم اقتصاد – به باور برخی تحلیلگران بازار طلا، این فلز مهم در حال حاضر در یک مسیر پیش‌بینی نشده قرار دارد و در حال تلاش برای یافتن عاملی برای افزایش یا کاهش قیمت است. در همین حال، انتشار آمار فرصت‌های شغلی ایجاد شده در بخش غیر‌کشاورزی آمریکا که در اوایل دسامبر اعلام خواهد شد نیز می‌تواند تا حدودی به بازار طلا جهت دهد.  برخی کارشناسان بازار طلا که برای هفته جاری انتظار افزایش بهای طلا را داشتند، حال از تداوم روند کاهشی می‌گویند و بر این باورند که قیمت جهانی طلا در روزهای آینده زیر فشار ناشی از افزایش شاخص سهام در بازارهای مالی بین‌المللی خواهد بود. از سوی دیگر تازه‌ترین گزارش شورای جهانی طلا نیز افت چشمگیر تقاضای طلا در بازار هند (بزرگ‌ترین خریدار طلا) را تایید کرده است.

عالم اقتصاد , اخبار , اتفاق , اخبار اقتصاد و بازار , اخبار ارز , اخبار بانک خبر , بورس , اخبار خودرو اخبار , دیجیتال , اخبار سکه و طلا , اخبار مسکن , اخبار نفت , اخبار بین الملل, اخبار جالب, اخبار جذاب و خواندنی , اخبار سیاسی , اخبار دولت , اخبار سیاسی , اخبار سیاست خارجی , سیاست داخلی , اخبار مجلس , اخبار نظامی , اخبار فرهنگی , اخبار اجتماع اخبار , رسانه و مطبوعات اخبار , سینما و تلویزیون , اخبار ورزشی , اخبار ویژه , تازه ترین اخبار ورزشی , آخرین حوادث تهران , خبر های سایت حوادث خبری , اخبار سیاسی و اقتصادی ایران , آخرین اخبار ایران , آسیای مرکزی و خبر جهان , اخبار کشور , سایت تحلیل خبر دنیای اقتصاد , کلیپ فارسی , اخبار ایران , آخرین نتایج , اخبار فوری , فوتبال ایران و جهان , گزارش تصویری Economy World, Economy World Agency , Persian Clip , economyworld.ir , Persian news , economy world.irروند قیمت طلا برای کوتاه مدت

با این وجود برخی تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که قیمت طلا برای کوتاه مدت تحت تاثیر تصمیمات فدرال رزرو است تا پارامترها و شاخص‌های مهم دیگر. به اعتقاد این کارشناسان عاملی که مانع از کاهش بیشتر قیمت طلا در شرایط کنونی شده افزایش تقاضا در بازار چین است. اونس طلا از لحاظ زمانی نیز در تنگنا قرار دارد. معمولا ماه‌های ژانویه و دسامبر برای طلا ماه‌های خوبی نیستند و در این زمان صندوق‌های سرمایه‌گذاری، اقدام به فروش طلای خود می‌کنند. سال گذشته در چنین زمانی، شاهد آغاز سقوط اونس طلا به میزان ۴۰۰ تا ۵۰۰ دلار بودیم.  همچنین اگر قرار باشد سیاست خرید اوراق قرضه کاهش پیدا کرده یا قطع شود، پیش‌بینی می‌شود این اتفاق از ژانویه یا فوریه آغاز شود. با توجه به تمام این عوامل، برخی کارشناسان دوران خطرناکی را برای طلا پیش‌بینی می‌کنند و از احتمال یک موج ریزشی شدید دیگر تا دو سه ماه آینده برای طلا سخن می‌گویند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.