کاهش شدید قیمت مسکن در سال 92 ؟ لیست قیمت مسکن در تهران

قیمت‌ها در بازار مسکن به شکل محسوسی کاهش یافته است به‌طوری‌که در برخی از محله های مرکز شهر تهران که حباب قیمتی بیشتری داشت، نرخها تا 800 هزار تومان در هرمتربع کاهش نشان می دهد.

تداوم کاهش شدید قیمت مسکن در سال 92 ؟

به گزارش مهر، در حال حاضر در برخی از محله های تهران قیمتها به طور محسوسی کاهش پیدا کرده است به طوری‌که تا هر مترمربع 800 هزار تومان پایین تر خرید و فروش می شود در واقع محله هایی که بیشترین حباب مسکن را داشتند با کاهش قیمت بیشتری مواجه شده اند اما وضعیت بازار وضعیت بازار مسکن در روزهای اخیر نشان می دهد برخی از سازندگان در مقابل کاهش قیمتها و شکستن بیشتر حباب بازار مسکن مقاومت نشان می دهند.

در واقع این دسته از سازندگان حاضر نیستند قیمتها را کاهش دهند و معتقند که وقتی نرخهای چند برابری را برای مصالح ساختمانی پرداخت کردند الان نمی توانند با قیمتهای کمتری آپارتمانهای خود را به فروش برسانند، زیرا در نهایت سود چندانی نصیب آنها نمی شود.

مقاومت بسازبفروش‌ها در برابر ارزانی

عالم اقتصاد – در حقیقت، عرف نادرستی در بازار مسکن به وجود آمده که سازندگان و بساز بفروش‌ها دیگر حاضر نیستند کمتر از دو برابر، سودی را به دست بیاورند؛ به همین جهت در مقابل کاهش قیمتها انعطافی نشان نمی دهند و حاضر به فروش آپارتمانهای خود نیستند.

از سوی دیگر کاهش نرخ ارز در هفته گذشته یکی از موضوعاتی است که می تواند در درازمدت تاثیر زیادی را بر بازار مصالح ساختمانی داشته باشند و نرخ ساخت را در هرمترمربع کاهش دهد بنابراین امکان کاهش بیشتر قیمت ها در بازار مسکن وجود دارد.

براساس این گزارش، در حال حاضر به طور متوسط نرخ ساخت مسکن کمتر از 700 هزار تومان است که البته وابسته به نوع مصالحی است که در ساخت به کار می رود اما کاهش قیمتها در برخی از مصالح ساختمانی مانند سنگ، تاثیر زیادی را بر نرخ ساخت و ساز گذاشته است.

لیست قیمت مسکن در تهران

نرخ آپارتمان در برخی از محله های تهران

براساس گزارش میدانی، آپارتمان 50 متری تکواحدی در ستارخان با عمر یک ساله با قیمت 252 میلیون تومان فروخته می شود و در میدان غیاثی آپارتمانی به همین مساخت نوساز متری 2 میلیون و 600 هزار تومان به فروش می رسد.

در خیابان سپه بین اسکندری و نواب آپارتمانی با متراژ 50 متر دوخوابه، طبقه دو با پارکینگ و انباری و عمر 9 ساله با نرخ 132 میلیون تومان نقد، 20 میلیون رهن و 18 میلیون تومان وام فروخته می شود و در بریانک واحدی 46 متری و نوساز با تمامی امکانات متری 3 میلیون و 100 هزار تومان قیمت گذاری شده است.

در مرتضوی جیحون هم آپارتمانی نوساز با متراژ 47 متر مربع و پارکینگ با 100 میلیون تومان نقد، 30 میلیون تومان رهن و 20 میلیون تومان وام بافت فرسوده به فروش می رسد.

همچنین در معلم مرودشت واحدی 47 متری با عمر 10 ساله متری 3 میلیون و 800 هزار تومان قیمت‌گذاری شده است و در وحدت اسلامی مختاری واحدی با متراژ 46 متری، نوساز با شرایط 20 میلیون تومان وام، 10 میلیون تومان رهن و 130 میلیون تومان نقد به فروش می رسد.

در خیابان بهار شیراز واحدی 50 متر با دو انباری و 40 میلیون رهن با شرایط وام 20 میلیونی و 143 میلیون تومان نقد فروخته می شود، همچنین در بلوار فردوس واحدی با متراژ 47 متر با پارکینگ و انباری و عمر 12 ساله 245 میلیون تومان به فروش می رسد.

عالم اقتصاد , اخبار , اتفاق , اخبار اقتصاد و بازار , اخبار ارز , اخبار بانک خبر , بورس , اخبار خودرو اخبار , دیجیتال , اخبار سکه و طلا , اخبار مسکن , اخبار نفت , اخبار بین الملل, اخبار جالب, اخبار جذاب و خواندنی , اخبار سیاسی , اخبار دولت , اخبار سیاسی , اخبار سیاست خارجی , سیاست داخلی , اخبار مجلس , اخبار نظامی , اخبار فرهنگی , اخبار اجتماع اخبار , رسانه و مطبوعات اخبار , سینما و تلویزیون , اخبار ورزشی , اخبار ویژه , تازه ترين اخبار ورزشي , آخرین حوادث تهران , خبر های سایت حوادث خبری , اخبار سياسي و اقتصادي ايران , آخرین اخبار ایران , آسياي مرکزي و خبر جهان , اخبار کشور , سايت تحلیل خبر دنیای اقتصاد , کليپ فارسي , اخبار ايران , آخرين نتايج , اخبار فوري , فوتبال ايران و جهان , گزارش تصويری Economy World, Economy World Agency , Persian Clip , economyworld.ir , Persian news , economy world.irواحدی دیگری با همین متراژ در تهرانپارس با عمر 6 ساله و پارکینگ و انباری 185 میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است و یک دستگاه آپارتمان در شهرری دولت آباد با مساحت 50 مترمربع با پارکینگ 137 میلیون تومان فروخته می شود.

در خیابان فردوس غرب سازمان برنامه، واحدی 49 متری و یک خوابه متری 5 میلیون و 200 هزار تومان قیمت‌گذاری شده است و در تهرانسر واحدی 54 متری چند سال ساخت در هرمترمربع 2 میلیون و 700 هزار تومان به فروش می رسد.

1 پاسخ

تعقیب

  1. آخرین قیمت مسکن در تهران - سایت قیمت گفت:

    […] کاهش شدید قیمت مسکن در سال ۹۲ ؟ لیست قیمت مسکن در تهران &… […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *