قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / اقتصادی / بیشترین سود بانکی, بالاترین نرخ سود سپرده بانکی

بیشترین سود بانکی, بالاترین نرخ سود سپرده بانکی

پول هایمان را در کدام بانک بذاریم تا سود بیشتری دریافت کنیم؟ بهترین سرمایه گذاری با بیشترین سوددهی سپرده گذاری در بانک است؟ بیشترین نرخ سود و بالاترین سود بانکی سپرده روزشمار و بلند مدت را کدام بانک یا مؤسسه مالی اعتباری می‌دهد؟ اگر علاقه مند هستید یک سود بدون ریسک داشته باشید و بعضا سود پول خود را بصورت ماهیانه دریافت کنید و به یک زخمی بزنید جایی بهتر از سپرده گذاری در بانک پیدا نمیکنید

دنیای اقتصاد - کدام بانک بیشترین نرخ سود سپرده روزشمار را میدهد؟
کدام بانک بیشترین نرخ سود سپرده روزشمار را میدهد؟

آدم وقتی فکرش را میکند با خرید طلا و دلار چقدر باید استرس افزایش و کاهش قیمت را داشته باشد یا وقت خودرو میخریم بفکر پارکینگ و اینکه با کسی تصادف نکنیم و ماشین خراب نشود و … یا مثلاً سرمایه گذاری در بورس اگر اطلاعات کافی نداشته باشید ریسک زیادی دارد ، از همه این ها بگذریم تبدیل کردن این موارد به پول خیلی سخت است آیا مشتری پیدا میشود؟ آیا میتوانیم به قیمت بفروشیم؟

اما سپرده گذاری در بانک هیچکدام از این مشکلات را ندارد، پول را به بانک می سپارید و انتهای هر ماه سود آن را میگیرید و هر زمان که نیاز داشتید اصل پول را هم پس میگیرید، چه چیزی از این بهتر؟

 

۱۱ مرداد ۹۸

آیا هدف هدایت هرچه بیشتر نقدینگی به بانک هاست؟

افزایش چراغ خاموش نرخ سود بانکی به جایی رسید که سر تیتر بسیاری از سایت ها و روزنامه ها شد، حالا بعضاً ارائه سودهای ۲۳ درصد و بالاتر برای رقم های بالاتر از ۵ میلیارد تومان به گوش میرسد، اما از طرفی شایعاتی مطرح شده که نرخ سود بانکی بزودی کاهش پیدا خواهد کرد، ظاهراً هدف سیاست گذار از افزایش نرخ سود و اعلام کاهش قریب الوقوع آن، هدایت هرچه بیشتر نقدینگی به سمت بانک ها می باشد تا نقدینگی در بانک ها آرام بگیرند اما با این تفاوت که بانک ها اینبار حداقل۵ و حد اکثر ۱۵ درصد کمتر سود میدهند!

بطوری که با استفاده از مصوبه های قبلی سودهای روزشمار برچیده شده است، و سپرده های داخل بانک حداقل یکماه باید در بانک مانگار باشد تا به آن سود تعلق بگیرد بنابراین به این صورت احتمالاً سپرده در بانک اصطلاحاً قفل خواهد شد.

وقتی بورس کشش نقدینگی بیشتر را بدلیل افزایش ریسک های متعدد ندارد، شاید ترقیب به سپرده گذاری در بانک بخش بزرگی از نقدینگی را به این بخش هدایت کند اما احتمالاً انتخاب بانک برای سرمایه گذاری بدترین انتخاب ممکن در شرایط حال حاضر اقتصاد کشور باشد، نظر شما چیست؟

۹ آبان ۹۷

افزایش چراغ خاموش نرخ سود بانکی؟

🔶 نرخ سود چند بانک و موسسه مالی
نرخ ها فقط شنیده های بازار است و ممکن است مغایرت وجود داشته باشد
بنابراین برای اطمینان به شعب بانک ها مراجعه فرمائید/عالم اقتصاد

❌ بانک آینده: نرخ سود سپرده آینده‌ساز ۲۳ درصد. صندوق درآمد ثابت بین ۲۰ تا ۲۳ درصد.

❌ بانک صادرات: نرخ سود سپرده ۱۵ درصد. نرخ سود در صندوق درآمد ثابت ۲۰ درصد.

❌بانک ملّت: نرخ سود سپرده یکساله ۱۸ درصد.

❌بانک سینا: نرخ سود سپرده یکساله ۱۸ درصد.

❌ بانک تجارت: نرخ سود سپرده یکساله ۱۵ درصد. بالای یک میلیارد، تومان نرخ سود سپرده ۱۸ درصد. عرضه گواهی سپرده با نرخ سود ۱۸ درصد.

❌ موسسه کوثر: نرخ سود سپرده یکساله ۱۵ درصد. روزشمار ویژه ۲۰ درصد.

❌ بانک ملی: نرخ سود سپرده یکساله ۱۵ درصد. امکان عرضه اوراق گواهی سپرده با نرخ سود ۱۸ درصد.

❌ بانک دی: نرخ سود سپرده کوتاه مدت ۲۱ درصد. نرخ سود سپرده بلند مدت بلند مدت ۲۰ درصد.

❌ بانک اقتصاد نوین: نرخ سود سپرده یکساله ۱۹ درصد. مشروط بر سپرده‌گذاری با در دامنه ۱۰ میلیون تومان تا ۱۰۰ میلیون تومان. نرخ سود برای سپرده ۱۰۰ میلیون به بالا ۱۹٫۵ درصد.

❌ بانک گردشگری: نرخ سود سپرده یکساله ۲۳ درصد، به شرط یک ماه ماندگاری. نرخ سود سپرده کوتاه مدت ۲۰ درصد./عالم اقتصاد

 

نرخ ها بر اساس شنیده ها از بازار ، برای اطلاع از نرخ دقیق سود سپرده های بانکی به شعب بانک مراجعه فرمائید

۳۱ شهریور ۹۷

🔶 افزایش نرخ سود بانکی ممکن نیست

🔹 رئیس کانون بانک‌های خصوصی با بیان اینکه امکان افزایش نرخ سود بانکی نیست، گفت: یکی از پیشنهادات ما به بانک مرکزی بازگشت سپرده‌های دو ساله و سه ساله بود تا منابع سیستم بانکی بیشتر قابل مدیریت شود.

🔹بعید می‌دانم در مقطع کنونی امکان افزایش نرخ سود بانکی باشد چون منابع و وضعیت تسهیلات‌دهی بانک‌ها به گونه‌ای نیست که نرخ سود سپرده افزایش یابد.

🔶بانکها تبدیل به پارکینگ مجانی نقدینگی شده‌اند

مدیرعامل بانک پاسارگاد:
🔹بانک‌ها این روزها با ارائه انواع سرویس‌های رایگان و نبود چرخش پول در سیستم بانکی، به پارکینگ مجانی برای نقدینگی تبدیل شده‌اند.

🔹معتقدم باید سودهای بانکی کاهش یابد و به همان ۱۵ درصد بازگردد، زیرا هر چه سود بانکی بیشتر شود مانند آب شوری است که با نوشیدن آن تشنه‌تر می‌شویم.

بروز رسانی ۹ شهریور ۹۷ (سیاست‌های جدید نرخ‌ سود بانکی تعیین می‌شود)

این روزها به گوش میرسد برخی بانک ها سپرده های سال گذشته خود را برای یکسال تمدید میکنند یا حتی بعضاً با نرخ ۲۳ درصد سپرده ها را تمدید میکنند اما طبق اعلام بانک مرکزی این عملکرد خلاف قانون است

نرخ های جدید سود بانکی در یکماه آینده توسط بانک مرکزی اعلام خواهد شد اما کاهش یکباره نرخ سود بانکی دور از انتظار نیست، نکته مهم اینکه در این مقطع حساس تمامی بازارها از تغییر محسوس نرخ سود بانکی تأثیر میگیرند و هجوم نقدینگی به بازار موجب تشدید مشکلات خواهد بود

بانک مرکزی: سیاست‌گذار پولی با اشاره به بخشنامه ۲۹ مرداد از بانک‌ها و موسسه‌های اعتباری خواست امکان تمدید یک‌ماهه قرارداد سپرده‌های سرمایه‌گذاری مدت‌دار را براساس موارد ۵ گانه مدنظر قرار دهند:

۱٫ همچنان که پیش‌تر اعلام شد سیاست‌های جدید بانک مرکزی درخصوص نرخ‌ سود سپرده‌های بانکی متناسب با شرایط و اقتضائات روز در دست تدوین بوده و به زودی به شبکه بانکی کشور ابلاغ می‌شود.

۲٫ تاکید می‌شود تمدید یک‌ماهه قراردادهای سپرده‌گذاری صرفا معطوف و منحصر به قراردادهای سپرده‌ سرمایه‌گذاری مدت‌دار یکساله‌ای است که در سال گذشته و در بازه زمانی  ۲ شهریورماه سال ۹۶ تا ۱۱ شهریورماه سال ۹۶ منعقد شد.

۳٫ قراردادهای سپرده‌گذاری مذکور با همان شرایط قرارداد و صرفا حداکثر تا مدت‌ یک‌ماه دیگر قابل تمدید است. بنابراین تمدید قراردادهای سپرده‌گذاری مورد اشاره برای مدتی بیش از یک‌ماه به هیچ وجه مجاز نیست.

۴٫ افتتاح سپرده سرمایه‌گذاری مدت‌دار جدید با رعایت نرخ سود علی الحساب مصوب شورای پول و اعتبار ابلاغی در بخشنامه شماره ۱۷۳۷۹۳‏.۹۶ به تاریخ ۵ شهریوماه سال ۹۶ و حداکثر به میزان ۱۵ درصد مجاز است.

۵. بر مبنای تصمیم‌گیری سیاست‌گذار این بانک همچنان بر این مهم که بانک‌ها و موسسه‌های اعتباری غیربانکی باید در تعیین و اعلام نرخ سود علی‌الحساب سپرده‌های مذکور با تحلیلی جامع و برآورد شرایط و روندهای آتی اقتصادی، ابتدا نرخ سود مورد انتظار سپرده‌های سرمایه‌گذاری در پایان دوره را پیش‌بینی کرده و سپس درصدی از آن را به عنوان نرخ سود علی الحساب سپرده‌های سرمایه‌گذاری تعیین کنند و بدین‌ لحاظ نرخ سود علی‌الحساب باید همواره کمتر از نرخ سود قطعی پایان دوره باشد، تاکید دارد.

 

 

 

آرشیو

لطفاً اطلاعات خود در مورد اینکه بانک ها و یا موسسات مالی و اعتباری چه مقدار سود روزشمار و یا بلند مدت می دهند را با سایر کاربران در قسمت نظرات به اشتراک بگذاریدعالم اقتصاد - بیشترین نرخ سود سپرده بانکی

درباره ی عالم اقتصاد

مطلب پیشنهادی

تورم کاهش بیکاری نرخ رشد اقتصادی افزایش

پیش‌بینی صندوق بین‌المللی پول از اقتصاد ایران

صندوق بین‌المللی پول پیش‌بینی کرد اقتصاد ایران سال آینده از رکود خارج می‌شود. در جدیدترین …

۲۴۲ دیدگاه

 1. اخبار جهانی ، بهترین و جامعترین سیستم جمع آوری خبر فارسی و
  قویترین موتور جستجوی خبر و جستجوگر
  هوشمند خبر
  اخبار جهان ، با ما از همه
  چیز باخبر شوید ، اخبار جهانی

 2. تمام زندگیم رو فروختم کلی وام و قرض تا یک کارخونه زدم حالا ورشکست شدم مجبور شدم تجهیزات کارخونه ام رو بفروشم، میگن هدف کم کردن سود رونق تولیده در صورتی که زیرساخت های تولید فراهم نیست و خود دولت کلی سنگ اندازی میکنه بیمه و مالیات و مجوز و غیره! و تازه فهمیدم رونق تولید بهانه است و هدف کنترل نرخ تورمه! درست مثل وقتی که نمیشه گرانی گوشت رو کنترل کرد و اخبار اعلام میکنه فلان بیماری اومده گوشت نخرید!!!
  خدایا خودت به داد مردم مظلوم برس…

 3. من ۳۰ تومن تو بانک قوامین گذاشتم ۱۸ درصد میده

 4. اقتصاد بیمار ایران هیچ وقت درمان نمی شه مگه خصوصی سازی واقعا صورت بپذیرد

 5. سلام من خودم بانک کوثر حساب دارم ۱۹درصد روز شمار میده وصله به شتاب یعنی تحت نظر بانک مرکزی

 6. سلام.
  من ۱۰ میلیون پول رو برای سپرده بلند مدت یک ساله میخوام سرمایه گذاری کنم. لطفا راهنماییم کنید کدوم بانک هم از نظر سود دهی و هم امنیتش بهتر هست؟ ممنونم.

 7. بیشترین سود رو موسسه اعتباری نور داره میده از نظر مطمئن بودن هم داری مجوز بانک مرکزی میباشد وهمچنین عضوش شتاب هست و تضمین کننده سرمایه شماست من خودمم سپرده گذاشتم و خیلی راضی هستم

 8. با سلام . من خیلی خیلی کم نظر میدم معمولا . مگر چی بشه که نظر بدم . پس از جستجوهای فراوان و تجربه عملی این نظر رو میزارم تا شاید سبب آگاهی افرادی بشم که دغدغه مثل من دارن . حساب روز شمار . اول رفتم بانک ملت . نمیدونید رییس بانک چیکار کرد . ولی موقع خروج ریس بانک بلند شد و نوکرم گفت و گفت که ۲۰ تومن بلوکه میشه و سود ۱۸ درصده . بانک شهر رفتم و گفت که سود حداقل ۲۰ تا ۲۳ درصده . حساب آرمان رو گفت . همه راضی . ولی هیچ کس نمیدونه که در واقع حساب روز شمار نیست بلکه شما اوراق صندوق توی بورس رو میخرید نه حسابی روز شمار داخل بانک . در جواب وقتی فهمیدن که من فهمیدم چه خبره گفتن ضامن نقد شوندگی بانک شهره . بله درسته ولی اوراقی که قیمتش توی بورس معلوم میشه و در اثر سقوت بورس الفاتحه . خلاصه دروغ . ممکنه کسی بگه که من سود فلان و فلان گرفتم و راست میگه . ولی نمیدونه خودش چیکار کرده . به بند ۵ امید نامه صندوق گنجینه آرمان مراجعه فرمایید . خلاصه مردم هنوز نمیدونن که حساب روز شمار یعنی چی . بانکی خوبه که حساب شما کارت داشته باشه . کارت شما به شبکه شتاب وصل باشه . سود حساب شما به صورت اتوماتیک به حساب اصلی واریز بشه و نه حساب دیگری . شما امکان برداشت و یا انتقال وجه رو به سایر بانکها از طریق خودپرداز ویا کشیدن کارت داشته باشید . وجه بلوکه شما حد اقل باشه مثلا یک میلیون . سهام طرحی نباشه که داخل بورسه . حد اقل ۲۰ درصد سود بده . و من به حساب روز شمار بانک آینده رسیدم با ۲۲ درصد روز شمار . لطفا از سلیقه ای برخورد کردن بپرهیزید و کمک هم کنیم و از تجارب هم استفاده کنیم و همه رو آگاه کنیم . شاید باور نکنید من حتی یادمم نبود همچین بانکی هست . من سهامدار این بانک نیستم و یه شهروند عادیم که میبینم میون این همه دروغ و گرگ خودمون هم به خودمون کمک نمی کنیم .

 9. بهترین وبالاترین سود سپرده رو فعلا موسسه اعتباری نور داره میده و سودش بیشتر از بانک ها و موسسه های که دارن میان من خودم اونجا سپرده کردم هم مجوز بانک مرکزی رو داره و هم عضو شتاب هست و خیالت هم راحته که ریسکی نداره

 10. من خودم تو قوامین سپرده دارم روزشمار دو میلیون میمونه ته حساب ۱۷ درصد اگه پولت بیشتر از ۲۰ میلیون باشه ۱۸ درصد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.