کناره‌گیری بان‌کی‌مون از اجلاس عدم‌تعهد سبب کوچک شدن سازمان ملل می‌شود

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که اگر سازمان ملل می‌خواهد پوشش کلی در سطح جهانی داشته باشد باید در نهادهایی همچون اجلاس غیرمتعهدها حضور پیدا کند، گفت: به طور حتم مسئولان این سازمان هر چه قدر از این گونه اجلاس‌ها کنار بکشند موجب کوچک‌تر شدن این سازمان می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، لاریجانی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر انصراف بان کی مون دبیرکل سازمان ملل در اجلاس سران غیرمتعهدها، افزود: به طور حتم حضور نیافتن بان کی مون مشکلی برای این اجلاس به وجود نمی‌آورد بلکه اجلاس غیرمتعهدها سازوکاری دارد که برای خود سازمان ملل هم مفید است.

وی ادامه داد: سهم کشورهای غیرمتعهد هم اکنون در سازمان ملل بسیار وسیع است از این رو اگر این سازمان می‌خواهد پوشش کلی جهانی داشته باشد ضرورت دارد که در این نهاد حضور پیدا کند که اگر این سازمان هر چه از حضور در اجلاس غیرمتعهدها کنار بکشد به طور حتم کوچکتر می‌شود از این رو امیدواریم بان کی مون در این زمینه طوری کار کند که ساختار سازمان ملل ضربه نبیند.

نماینده مردم قم در مجلس با اشاره به حضور مرسی رئیس جمهور مصر در اجلاس سران غیرمتعهد در تهران افزود: حضور مرسی در این اجلاس به طور حتم بسیار مفید است. از دیرباز کشور مصر و ایران دو کشور بزرگ در جهان اسلام بودند و قرابت‌های زیادی از نظر جمعیتی و نقش آفرینی در تمدن اسلامی داشته‌اند.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در زمان دیکتاتوری حسنی مبارک متاسفانه راه برای مراودات دو کشور بسته شده بود حال امیدواریم با حضور مرسی روابط این دو ملت نزدیک شود که به طور حتم این موضوع به نفع هر دو کشور است و فکر می‌کنم انتظار جامعه مصر بعد از انقلاب هم همین موضوع است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.