خودرو, پیش بینی قیمت خودرو, پیش بینی قیمت خودرو در سال 98, پیش بینی قیمت خودرو در دولت روحانی, پيش بيني قيمت خودرو, پیش بینی قیمت خودروهای وارداتی, پیش بینی قیمت خودرو پراید, پیش بینی قیمت خودرو فاز دوم هدفمندی یارانه ها, پیش بینی قیمت خودرو افزایش قیمت برق

افزایش وام خودرو چرا و چه زمانی؟

عالم اقتصاد – در شرایطی که این روزها قیمت بالا و بلاتکلیفی بازار، توان و انگیزه خرید خودرو را از بسیاری از مشتریان گرفته است، زمزمه‌هایی مبنی‌بر افزایش وام خودرو به گوش می‌رسد.

پیش‌تر برخی مسوولان بانک مرکزی از احتمال دو برابر شدن وام خودرو صحبت به میان آورده بودند و حالا آن‌طور که علی‌اصغر میرمحمد صادقی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، عنوان کرده، کمیسیون اعتبارات بانک مرکزی تصمیماتی برای وام خودرو گرفته، ولی تصویب نهایی آن منوط به تصمیم شورای پول و اعتبار است. به گفته وی، هر چند در کمیسیون اعتبارات درباره این وام تصمیم‌گیری شده است، ولی تا زمانی که شورای پول و اعتبار این پیشنهاد را به تصویب نرساند، امکان اجرایی شدن آن وجود ندارد.

افزایش وام خودرو چرا و چه زمانی؟

گفته‌های وی در شرایطی است که در حال حاضر تنها هفت میلیون تومان بابت وام خودرو پرداخت می‌شود و این پول تقریبا معادل یک سوم قیمت ارزان‌ترین خودرو کشور (پراید) است و با این شرایط طبعا خیلی‌ها با وجود این وام نیز امکان خرید خودرو را نخواهند داشت. با این حال، اگر شورای پول و اعتبار با افزایش وام خودرو (که ظاهرا قرار بر دو برابر شدن آن است)، موافقت کند، توان خرید مردم در بازار خودرو افزایش خواهد یافت و به‌تبع آن، خرید و فروش نیز رشد خواهد کرد.

1 پاسخ

تعقیب

  1. […] قطع از این طرح استقبال می‌کند، چراکه تا پیش از این، وام خودرو ۱۵ میلیون تومان و با سود ۲۲ درصد پرداخت […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *