توافق ایران و آمریکا در مذاکرات 5+1

قیمت دلار و شاخص بورس از نظر تحلیل گران اقتصادی

عالم اقتصاد – امروز قیمت دلار در حالی درکانال 3 هزار و 200 تومانی باقی ماند که انتظارات هیجانی قیمت دلار را طی معاملات صبح به رقم 3 هزار و 175 تومان نیز رسانده بود. به گزارش خبرگزاري خبرآنلاين، پيش از آنکه امروز قيمت ها در بازارهاي مالي ايران به مرز ثبات نسبي برسد، تحليلگران اقتصادي خبر از ثبات بازارها داده بودند. تحليلگران بازار اعتقاد دارند که خريداران و فروشندگان بايد از رفتارهاي هيجاني دوري کنند.

قیمت دلار و شاخص بورس از نظر تحلیل گران اقتصادی

قیمت دلار و شاخص بورس از نظر تحلیل گران اقتصادی

نظر تحلیل گران اقتصادی در مورد قیمت دلار و شاخص بورس

 

تحلیلگر پیش بینی قیمت
   سعید لیلاز / اقتصاددان میزان کاهش قیمت دلار حداکثر عددی بین 100 تا 200 تومان خواهد بود. بیش از این واکنش بازار به قیمت ها هیجانی است.

منبع: سایت صدای اقتصاد

مسعود خوانساری / عضو هیات نمایندگان اتاق تهران و ایران اتفافات پیرامون توافق هسته ای نمی تواند بیش از 200 تومان در بازارهای مالی مانند دلار موثر باشد. بنابراین بازارها باید از رفتارهای هیجانی دوری کنند. در حال حاضر ثبات نیاز کلیدی اقتصاد کشور است.

منبع: خبرآنلاین

پدرام سلطانی / نایب رئیس اتاق ایران بازارهایی مانند طلا، ارز و مسکن پس از این توافق دچار رکود می شوند. از سوی دیگر بانک ها و بورس می توانند انتظار رشد سپرده گذاری و شاخص را داشته باشند. کاهش قیمت در بازار دلار هم نمی تواند رقمی بیش از 100 تا 200 تومان باشد.

منبع: خبرآنلاین

حامد واحدی / عضو هیات نمایندگان اتاق تهران و ایران آنچه اقتصاد ایران امروز نیاز دارد، ثبات و دوری از رفتارهای هیجان زده است. بنابراین همه مردم و فعالان اقتصادی باید توقعات خود از اثرات توافق هسته ای را به سمت معقول هدایت کنند. میزان کاهش قیمت دلار تحت تاثیر این توافق نمی تواند بیش از 100 تا 200 تومان باشد. با این وجود خواسته جامعه اقتصادی کشور ایجاد ثبات بلند مدت در قیمت گذاری هاست.

منبع: خبرآنلاین

سیف/ رئیس کل بانک مرکزی دولت در بازار ارز دخالتی نمی کند و قصد هم ندارد با اقدامات خود مانع از کاهش قیمت دلار شود.

منبع: خبرگزاری فارس

حسن قالیباف/ مدیرعامل شرکت بورس رست نیست که تصور کنیم در شرایطی که بورس رو به بالا است تمام سهام شرکت‌ها افزایش می‌یابد، زیرا چنین پدیده ای در هیچ بازار سرمایه‌ای وجود ندارد و سهامداران حتما باید با مطالعه اقدام کرده و صبر و حوصله داشته باشند.

منبع: ایسنا

مسعود نیلی/ اقتصاددان لغو تحریم‌ها هرچند امکاناتی را برای ما فراهم می‌کند اما معجزه نمی‌کند. شاید شکاف بزرگی میان آنچه انتظارات عمومی از اثر لغو تحریم ها تلقی می‌کند با آنچه واقعیت دارد، وجود داشته باشد اگر این شکاف را درست مدیریت نکنیم، ممکن است آن شرایط بدتر از شرایط فعلی که تحریم است، بشود. یعنی شکل‌گیری انتظارات فراتر از واقعیت برای شرایط پس توافق این خطر را دارد که در صورت مواجهه با واقعیت اعتماد عمومی خدشه دار شود. در حال حاضر نه تنها در میان عامه مردم که برخی مدیران نیز تصور می کنند با توافق هسته‌ای، همه مسائل کشور حل می‌شود در حالی این موضوع صحت ندارد. بسیاری از مسائل ارتباطی به تحریم ندارد. سامان یافتن برخی از عواملی هم که به تحریم ربط دارد، زمان‌بر خواهد بود. بنابراین دچار خو‌ش‌بینی کاذب شدن ممکن است ظرفیت تحمل جامعه را سرریز کند.

منبع: سایت صدای اقتصاد/ گفت و گوی نوروزی هفته نامه صدا

 

 

 

3 پاسخ

تعقیب

  1. قیمت دلار چقدر افزایش می یابد؟ بازار ارز رو به گرانی؟ - عالم اقتصاد گفت:

    […] بازار آزاد در چند روز پایانی ماه گذشته توسط کارشناسان اقتصادی اینگونه تعبیر شد که بانک مرکزی از طریق افزایش نرخ ارز […]

  2. […] تمرکز نقدینگی و سرمایه‌های خرد و کلان در یکی دو بازار اقتصادی اگر چه منجر به رکود در معاملات مسکن شد، اما انتظاری که […]

  3. […] تکانه‌های ارزی، این حال و روز را برای تجار و فعالان اقتصادی به‌وجود آورده است. همین دو سال پیش بود که به یکباره […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *