مسکن در سال 95, قیمت مسکن در سال 95, بازار مسکن در سال 95, آینده مسکن در سال 95, اوضاع مسکن در سال 95, وام مسکن در سال 95, پیش بینی مسکن در سال 95, پیش بینی قیمت مسکن در سال 95, پیش بینی بازار مسکن در سال 95, پیش بینی وضعیت مسکن در سال 95, پيش بيني قيمت مسكن در سال 95, پیش بینی مسکن سال 95, پیش بینی قیمت زمین و مسکن در سال 95, پیش بینی قیمت مسکن سال 95, پیش بینی بازار مسکن سال 95, پیش بینی وضعیت مسکن سال 95

پیش بینی قیمت مسکن در سال ۹۳, روند آینده قیمت بازار زمین

عالم اقتصاد – “اساسا معجزه نمی‌توان کرد. هرکس گفته در کوتاه‌مدت معجزه می‌کند، معجزه‌اش تبدیل به مسکن مهر می‌شود. چون معجزه تنها با چاپ پول و تزریق آن به بازار اتفاق می‌افتد که نتیجه‌اش افزایش تورم است.” این آخرین اظهارات وزیر مسکن دولت روحانی درباره وضعیت اقتصادی ایران و مسکن مردم است.

پیش بینی قیمت مسکن در سال ۹۳

عالم اقتصاد - مسکن در سال 93, قیمت مسکن در سال 93, بازار مسکن در سال 93, آینده مسکن در سال 93, اوضاع مسکن در سال 93, وام مسکن در سال 93, پیش بینی مسکن در سال 93, پیش بینی قیمت مسکن در سال 93, پیش بینی بازار مسکن در سال 93, پیش بینی وضعیت مسکن در سال 93, پیش بینی قیمت مسکن در سال 93, پیش بینی مسکن سال 93, پیش بینی قیمت زمین و مسکن در سال 93, پیش بینی قیمت مسکن سال 93, پیش بینی بازار مسکن سال 93, پیش بینی وضعیت مسکن سال 93وزیر راه‌وشهرسازی که دومین وزارت خود را در بخش مسکن پس از سال ۷۲ و نخستین مدیریتش در بخش راه را در این دولت تجربه می‌کند، معتقد به گذر زمان است.

این در حالی است که مسکن همواره یکی از مهمترین مشکلات مردم ایران بوده و هست و برای همین دولت دهم مسکن مهر را طرح ریزی کرد که این مشکل را حل کند.

اما در حالی که درسال گذشته یکی از مهمترین اقدامات دولت دهم در حوزه مسکن، اجرای مسکن مهر در شهر تهران بود براین اساس وزارت راه و شهرسازی تصمیم گرفت برای اقشار متوسط که توانایی بالاتری در پرداخت آورده دارند مسکن بسازد بنابراین طرح مسکن ویژه در تهران پی ریزی شد، عباس آخوندی  ، مسکن مهر را گرفتاری بزرگ خود می‌داند و در این خصوص گفته: تا یک‌سال‌ونیم آینده درگیر این طرح هستیم بنابراین امکان و منابع مالی لازم برای اجرای مسکن اجتماعی را نداریم.

او  اما وعده می‌دهد طرح‌های دیگری که برای اقشار متوسط جامعه و سایر سطوح مسکن قرار است اجرایی شود، در قالب طرح جامع مسکن تا اواخر بهار ۹۴ اعلام ‌شود.

روند آینده قیمت در بازار زمین

به این ترتیب است که بررسی‌ها نشان می‌دهد،  مسکن مهر به عنوان پروژه‌ای تمام نشدنی نه تنها دولت دهم بلکه دولت‌یازدهم را درگیر خود کرده‌است و همین عامل سبب شده‌است تا دولت تدبیر از هر نوع برنامه‌ریزی برای بازسازی این بخش ناتوان بماند.

همچنین بازار مسکن در سال ۹۲با افزایش نرخ بی‌رویه‌ی قیمت زمین نسبت به سال‌های گذشته مواجه بود که به عقیده‌ی کارشناسان خارج شدن از  این رکود نیازمند برنامه‌ریزی و زمان طولانی است و وزیر مسکن نیز همین عقیده را دارد و این در حالی است که یک مقام مسئول در وزارت راه و شهرسازی در آخرین روزهای سال ۹۲ اعلام کرده: ساز و کار مسکن اجتماعی در حال نهایی شدن است و تا اواخر اسفندماه جاری ابلاغ می‌شود.

به این ترتیب است که آقای وزیر رکود در همه بخش های اقتصادی را با توجه به شرایط موجود طبیعی می داند و معتقد است تمام بخش‌های اقتصاد به‌دلیل نگرانی از عدم قطعیت آینده در رکود فرورفته است.

به عقیده او تا مشخص‌شدن نتایج مذاکرات ژنو این وضع کماکان ادامه دارد. البته او از ارزیابی‌های خود هم می‌گوید و امید می‌دهد سال آینده به‌تدریج یخ‌ها آب شود و سرمایه‌ها به این بخش ورود پیدا کند.

به این ترتیب حتی از دید آقای وزیر نیز وضعیت مسکن در سال آینده نامعلوم است وهنوز هیچ چیز برای سال ۹۳ روشن نیست.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

avatar
  Subscribe  
خبرنامه