افزایش اجاره مسکن در تابستان, گزارش بانک مرکزی ۲۲ درصد

عالم اقتصاد – بانک مرکزی اعلام کرد: شاخص بهای مسکن اجاری در مناطق شهری ایران در سه ماهه دوم سال ۱۳۹۲ نسبت به سه ماهه قبل معادل ۷.۷ درصد و نسبت به سه ماهه مشابه سال قبل ۲۲ درصد افزایش یافته است.

افزایش اجاره مسکن در تابستان, گزارش بانک مرکزی ۲۲ درصد

به گزارش مهر، بانک مرکزی در جدیدترین آمارهای خود از شاخص بهای مسکن اجاری در مناطق شهری ایران در سه ماهه دوم سال ۱۳۹۲ اعلام کرد: شاخص بهای مسکن اجاری در مناطق شهری ایران در سه ماهه دوم سال ۱۳۹۲ طبق آمار بانک مرکزی به عدد ۱۳۴٫۲ رسید که نسبت به سه ماهه قبل معادل ۷٫۷ درصد و نسبت به سه ماهه مشابه سال قبل ۲۲ درصد افزایش یافت.

متوسط شاخص بهای مسکن اجاری در شش ماهه اول سال جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل ۲۰ درصد افزایش را نشان می دهد. شاخص مذکور در دوازده ماه منتهی به شهریور ۹۲ نسبت به دوازده ماه منتهی به شهریور ۹۱ معادل ۱۷٫۳ درصد افزایش داشته است.

۱- شاخص بهای مسکن اجاری در استان‌های مختلف کشور

شاخص بهای مسکن اجاری در سه ماهه دوم سال ۹۲ نسبت به سه ماهه قبل، در کلیه استان‌های کشور افزایش یافت. بیشترین میزان افزایش متعلق به استان کرمانشاه معادل ۹ درصد بود و استان‌های تهران و آذربایجان غربی به ترتیب با ۸٫۹ درصد و ۸٫۳ درصد افزایش در رده های بعدی قرار گرفتند.

کمترین میزان افزایش مربوط به استان‌های سمنان معادل ۴٫۵ درصد بود و استان‌های خراسان جنوبی با ۴٫۹ درصد و گلستان با ۵٫۲ درصد در رده های بعدی قرار گرفتند.

۲- شاخص بهای مسکن اجاری در شهرهای بزرگ

شاخص بهای مسکن اجاری در شهرهای بزرگ در سه ماهه دوم سال ۹۲ به عدد ۱۳۴ رسید که نسبت به سه ماهه قبل برابر ۸٫۱ درصد و نسبت به سه ماهه مشابه سال قبل ۲۲٫۲ درصد افزایش نشان می دهد. شاخص مذکور در دوازده ماه منتهی به شهریورماه سال ۹۲ نسبت به دوازده ماه منتهی به شهریور ماه سال ۹۱ معادل ۱۶٫۹ درصد افزایش داشته است.

۳- شاخص بهای مسکن اجاری در شهرهای متوسط

شاخص بهای مسکن اجاری در شهرهای متوسط در سه ماهه دوم سال ۹۲ به عدد ۱۳۳٫۸ رسید و معادل ۷ درصد بالاتر از شاخص مذکور در سه ماهه اول قرار گرفت. افزایش این شاخص نسبت به سه ماهه مشابه سال قبل ۲۱ درصد بوده است.

شاخص مذکور در دوازده ماه منتهی به شهریور ماه سال جاری نسبت به دوازده ماه منتهی به شهریورماه سال گذشته معادل ۱۷٫۶ درصد افزایش را نشان می دهد.

۴- شاخص بهای مسکن اجاری در شهرهای کوچک

شاخص بهای مسکن اجاری در شهر های کوچک در سه ماهه دوم سال ۹۲ به عدد ۱۳۶٫۹ رسید که نسبت به سه ماهه قبل معادل ۶٫۲ درصد و نسبت به سه ماهه مشابه سال قبل ۲۳٫۷ درصد افزایش یافت.

شاخص مذکور در دوازده ماه منتهی به شهریور سال جاری نسبت به دوازده ماه منتهی به شهریور ماه سال ۹۱ معادل ۲۰٫۸ درصد افزایش یافته است.

3 پاسخ

تعقیب

  1. کدام بانک بیشترین نرخ سود سپرده روزشمار را میدهد؟ - عالم اقتصاد گفت:

    […] جدید بانک مرکزی در رابطه با سود بانکی?از روز شنبه تمام موسسات اعتباری […]

  2. […] ارز، یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که دولت و در راس بانک مرکزی با آن روبرو است. اگر نرخ دلار در بودجه ۲۸۵۰ تومان باشد و […]

  3. […] نوشت نایب رییس کانون صرافان می‌گوید: «اگر همه دلارهای بانک مرکزی را سر چهارراه‌ها بفروشند، طبیعت نرخ دلار پایین […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.