رشد شدید قیمت مسکن در منطقه 22 تهران ؟

کسانی که در تهران زندگی می کنند، حتما وصف بازار ساخت و ساز در منطقه 22 تهران را شنیده اند. دو سه سالی می شود آوازه این منطقه در تهران پیچیده و بسیاری از شهروندان برای خرید یا پیش خرید یک واحد مسکونی، راهی بازدید از ساختمان ها و پروژه های این منطقه شده اند. در اوایل شروع روند سریع ساخت و ساز در آن منطقه، قیمت هایی ارزان تر از ساختمان های نوساز مناطق دیگر شهر پیشنهاد می شد اما در ادامه و در بحبوحه اوج گیری رشد قیمت مسکن در سال گذشته، به یکباره قیمت های عجیب به گوش رسید: بعضا در محدوده قیمت هایی که در بهترین مناطق شهر می شنویم!

رشد شدید قیمت مسکن در منطقه 22 تهران ؟

آمارها حکایت از آن دارند که بیشترین میزان رشد قیمت مسکن در بازار 8 سال گذشته تهران، مربوط به منطقه 22 بوده است. بدون آمار نیز می شد چنین روندی را حدس زد. اما آمار جالب تر آن جاست که در ماه های پایانی سال گذشته، متوسط قیمت مسکن در منطقه 22 پس از مناطق 1 تا 8 قرار گرفته است. این در حالی است که بعید نیست شتاب رشد قیمت در آن منطقه، متوسط قیمت را حتی بالاتر از مناطق 6 و 7 قرار داده باشد. بنابراین مشخص است که ما با منطقه ای در شهر تهران روبرو هستیم که ره چند ده ساله دیگر مناطق را در مدتی سه تا چهار ساله پیموده است!

عالم اقتصاد – دریاچه «شهدای خلیج فارس» (چیتگر) در این منطقه از تهران واقع شده و بی شک یکی از عوامل رونق ساخت و ساز و رشد قیمت مسکن در این منطقه بوده است. دسترسی مطلوب به بزرگراه های غربی تهران نیز از عوامل جذاب سکونت در این منطقه است. شاید هوای آن منطقه نیز به علت دوری نسبی از مرکز تهران کمی بهتر باشد … اما باز هم نمی توان عامل رشد قیمت مسکن تا سطح قیمت بهترین و باسابقه ترین مناطق لوکس شهر را دریافت! آن منطقه به هیچ عنوان با کمبود زمین روبرو نیست و مشکل مهمی که روز به روز جلوه بیشتری در بازار مسکن تهران پیدا می کند، را ندارد. همچنین این منطقه مشکل مهم دیگر تهران را نیز ندارد: بهره وری زمین در تهران پایین است به این معنا که تهران در مقایسه با بسیاری از شهرهای بزرگ و مهم جهان، کوتاه قدتر است. طبقات ساخت و ساز شهری در شرایط کمبود و رشد خیره کننده قیمت زمین، می باید رشد کند. در منطقه 22 اما چنین مشکلی نیز به چشم نمی خورد و هر بیننده ای می تواند ساختمان ها و پروژه های بلندمرتبه را ببیند

آیا قیمت ها بیش از حد رشد کرده اند؟

عالم اقتصاد , اخبار , اتفاق , اخبار اقتصاد و بازار , اخبار ارز , اخبار بانک خبر , بورس , اخبار خودرو اخبار , دیجیتال , اخبار سکه و طلا , اخبار مسکن , اخبار نفت , اخبار بین الملل, اخبار جالب, اخبار جذاب و خواندنی , اخبار سیاسی , اخبار دولت , اخبار سیاسی , اخبار سیاست خارجی , سیاست داخلی , اخبار مجلس , اخبار نظامی , اخبار فرهنگی , اخبار اجتماع اخبار , رسانه و مطبوعات اخبار , سینما و تلویزیون , اخبار ورزشی , اخبار ویژه , تازه ترين اخبار ورزشي , آخرین حوادث تهران , خبر های سایت حوادث خبری , اخبار سياسي و اقتصادي ايران , آخرین اخبار ایران , آسياي مرکزي و خبر جهان , اخبار کشور , سايت تحلیل خبر دنیای اقتصاد , کليپ فارسي , اخبار ايران , آخرين نتايج , اخبار فوري , فوتبال ايران و جهان , گزارش تصويری Economy World, Economy World Agency , Persian Clip , economyworld.ir , Persian news , economy world.irآیا ما با رشدی خارج از عرف روبرو هستیم که می باید دوره تصحیح تندتر قیمت ها را نیز شاهد باشد؟ کارشناسان بر مبنای شواهد، احتمال می دهند قیمت ها بیش از میزان لازم رشد کرده اند!

منبع : دکتر مانی

1 پاسخ

تعقیب

  1. قیمت آپارتمان در منطقه 22 تهران | 1 ریال گفت:

    […] رشد شدید قیمت مسکن در منطقه ۲۲ تهران ؟ باعالم اقتصاد کسانی که در تهران زندگی می کنند حتما وصف بازار ساخت و ساز در منطقه ۲۲ تهران را شنیده اند. دو سه سالی می شود آوازه این […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *