تعیین نرخ سود بانکی از شورای پول و اعتبار خارج می شود؟

نرخ سود بانکی تک رقمی می‌شود

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به تلاش بانک مرکزی برای تک نرخی کردن ارز گفت: نرخ سود بانکی هم به زودی تک‌رقمی می‌شود.
خبرگزاری فارس: ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به برنامه‌های بانک مرکزی در سال جاری گفت: تک نرخی کردن ارز از اولویت‌های بانک مرکزی در سال جاری است که تا پایان امسال این مهم محقق خواهد شد.

اطلاعی از جایگزینی مدیران با دریافتی‌های غیرمتعارف ندارم

رئیس کل بانک مرکزی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه مدیری با حقوق غیرمتعارف جایگزین مدیری با دریافتی های غیرمتعارف شده است، افزود: این اعتقاد را ندارم، بنده هم این موضوع را از آقای سراج شنیدم ولی اطلاعاتی در این زمینه ندارم.

کاهش نرخ سود بانکی تا رسیدن به مرز نرخ تورم ادامه دارد

تعیین نرخ سود بانکی از شورای پول و اعتبار خارج می شود؟

تعیین نرخ سود بانکی از شورای پول و اعتبار خارج می شود؟

سیف در پاسخ به سوالی درباره کاهش نرخ سود بانکی باز هم ادامه خواهد داشت؟تصریح کرد: خوشبختانه می‌دانید که بانک مرکزی حساسیت ویژه‌ای درباره نرخ سود بانکی داشته و تاکنون روند خوبی در این زمینه طی کرده است اما هدف نهایی ما کاهش نرخ سود بانکی تا مرز نرخ تورم است.

وی ادامه داد: کاهش نرخ سود بانکی تا حد فعلی رها نخواهد شد و هدف بانک مرکزی کاهش و رساندن این نرخ به مرز یک رقمی و همسو با نرخ تورم است.

سیف با تأکید براینکه نرخ سود سپرده‌های بانکی و همچنین نرخ سود تسهیلات هر دو کاهش خواهند یافت،تصریح کرد: در حال حاضر نرخ سود سپرده‌ها ۱۵ درصد و تسهیلات ۱۸ درصد است؛درحالی که گزارش می‌شود برخی بانک‌ها از این نرخ‌ها تخلف یکی دو درصدی دارند که البته بانک مرکزی دراین رابطه سکوت نکرده است و با بررسی‌های خود پیگیر موضوع تا حصول نتیجه خواهد بود.

رئیس کل بانک مرکزی از تلاش بانک مرکزی برای هدایت نرخ سود بانکی به دامنه قابل قبول خبرداد و گفت: بانک مرکزی با پیگیری‌ خود از راه نظارت و همچنین ایجاد زمینه تعادل در بازار با ورود خود به بازار بین بانکی زمینه‌های لازم برای هدایت نرخ سود بانکی به دامنه قابل قبول را اعمال می‌کند.

8
دیدگاه بگذارید

avatar
6 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
رضامیترا نجفیامیدشيرامحقق Recent comment authors
  Subscribe  
جدیدترین قدیمی ترین دارای بیشترین تعداد رای
خبرنامه
trackback

[…] جدید بانک مرکزی در رابطه با سود بانکی?از روز شنبه تمام موسسات اعتباری و بانک‌ها موظف هستند […]

trackback

[…] ایران اگر میانگین نرخ تورم را ۸ درصد در نظر بگیریم نرخ سود بانکی حداقل ۱۰ درصد خواهد […]

میترا نجفی
میهمان
میترا نجفی

این مسیولین اگر مملکت داری بلد بودند که مملکت الان این وضع را نداشت …. آیا پیش نیازها و زمینه سرمایه گذاری را در محل های دیگر فراهم کرده اید که میخواهید نرخ سود را کم بکنید !! از بی تدبیری شما کارخانه ها دارند ورشکست میشوند مسکن راکد است اصلا اقتصاد ایران فلج است خوب گیرم حرف شما درست باشد با این اقتصاد فلج این پولها که به خاطر سود پایین از بانکها خارج خواهند شد باید به کجا بروند !!!چرا فقط به فکر ظواهر هر چیزی هستید یعنی واقعا متوجه نیستید که اول باید زیر ساخت درست بشود… خواندن ادامه این نظر»

امید
میهمان
امید

اقای سیف متاسفانه زور شما با بانکداران نمی رسد چون به راحتی شما را از کار برکنار می کنند. تو و طیب نیا و نوبخت نصف ملت رو به خاک سیاه نشوندید. ما از عملکرد شما راضی نیستیم و دوره بعد به شما ثابت خواهد شد که مردم شما و عملکرد شما را دوست نخواهند داشت چند ماه دیگه فاتحه بی تدبیری شما خوانده است

شيرا
میهمان
شيرا

مسئولین محترم فقط برنامه های کشورهای پیشرفته را می بینند وبلافاصله تصمیم گیری می کنند اما متوجه این امر نیستند که تصمیم گیریهای آنی بخصوص در مورد سپرده ها نیاز به فراهم نمودن زمینه های لازم دارد

محقق
میهمان
محقق

جناب ریاست محترم بانک مرکزی شما فقط توانسته اید که سود سپرده های مردم را پایین بیاورید و به ضرر مردم کار کنید و این بدان جهت میباشد که کلیه بانک ها یا از پرداخت وام و تسهیلات به قول خود شما ۱۸ درصدی طفره بروند و یا با ترفند های دیگر نظیر گرفتن از پیش اقساط وام بانکی و یا نگه داشتن مبلغی از وام عملا سودی بالای ۲۴ تا ۲۶ درصد از مشتریان دریافت می نمایند . در این راستا بهتر است ریاست بانک مرکزی اندکی هم به فکر جیب سپرده گذاران باشد که همین سپرده گذاران باعث… خواندن ادامه این نظر»

رضا
میهمان
رضا

متاسفم نه من که ۹۵ درصد رای دهندگان به آقای روحانی پشیمانند این همه اصرار که ایشان دارند که تیم اقتصادی که شاید همه چیز بدانند چز اقتصاد. اینان مردم رابگونه ای بدبخت کردند که امیدوارم نوووبخت سیف بدبخت شوند و معطل شام شب شوند به حق خون گلوی حسین که این تیم اقتصادی روحانی بیش ازصدام مردم را به صد..دام انداخته اند وبا پرویی میگویند دنبال تک نرخی کردن دلار هستیم برو عمو برو پی کارت برودنبال کاری بلد باشی روحانی خطا کرد تو چرا قبول کردی

رضا
میهمان
رضا

احسنت مشکل روحانی است چرا ما همیشه براحتیفریب میخوریم روحانی اگر کننده بود تیم قوی اقتصاد میگذاشت نه اییین بیسوادهارو من شک دارم در داشتن سیکل اقایان