افزایش قیمت سیم‌کارت

به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به گفته فعالان بازار قیمت سیم‌کارت کارکرده کد یک در بازار تلفن همراه تقریبا تا ۸۹۵ هزار تومان است و سیم‌کارت صفر با کد دو به مبلغ ۸۷۵ هزار تومان و کارکرده آن ۴۷۵ هزار تومان به فروش می‌رسد.

هم‌چنین سیم‌کارت صفر با کد سه نیز به مبلغ ۶۸۵ هزار تومان و کارکردهٔ آن به مبلغ ۴۱۰ هزار تومان فروخته می‌شود و قیمت سیم‌کارت صفر با کد چهار هم ۴۸۰ هزار تومان و کارکردهٔ آن ۳۲۵ هزار تومان است.

سیم‌کارت صفر با کد پنج به مبلغ ۴۴۵ هزار تومان و کارکردهٔ آن ۲۹۰ تا ۳۱۰ هزار تومان به فروش می‌رسند و سیم‌کارت‌های صفر با کد شش هم به مبلغ ۴۰۵ هزار تومان و کارکردهٔ آن ۲۷۰ هزار تومان فروخته می‌شوند.

قیمت سیم‌کارت صفر با کد هفت و هشت نیز به مبلغ ۲۵۰ هزار تومان و کارکردهٔ آن ۲۰۰ هزار تومان و قیمت سیم‌کارت‌های ۰۹۱۹ به مبلغ ۱۰ هزار تومان است.

اما همراه اول نسبت به ارائه دو نوع سیم‌کارت دایمی با قیمت‌های ۱۲۴ هزار و ۸۰۰ تومانی با پیش شماره ۰۹۱۰ (بدون تضمین) و ۲۵۴ هزار و ۸۰۰ تومانی با پیش شماره ۰۹۱۲ (تضمین‌دار) اقدام می‌کند.

سیم‌کارت‌های اعتباری ایرانسل هم پنج هزار تومان به فروش می‌رسند که دو هزار تومان شارژ اولیه دارند و همراه با آن سیم‌کارت هدیه با پست ارسال می‌شود و برروی آن ۲۰۰ تومان شارژ دارد؛ به علاوه ۱۰۰ کیلوبایت GPRS رایگان و ۲۰ پیام الکترونیکی پستچی رایگان هم دارند.

قیمت سیم‌کارت‌های دائمی ایرانسل هم ۱۲۰ هزار تومان به علاوه چهار درصد مالیات ارزش بر افزوده است. علاوه بر آن ایرانسل دو مدل سیم‌کارت پیام‌رسان دائمی و اعتباری دارد که سیم‌کارت پیام‌رسان دائمی ۵۰ هزار تومان است که ۲۰ هزار تومان قیمت سیم‌کارت و ۳۰ هزار تومان سپرده است و اعتباری آن چهار هزار تومان به علاوه هزار تومان شارژ اولیه است که این سیم‌کارت‌ها قابلیت ارسال SMS،MMS و GPRS را دارند و هزینهٔ SMS آن ارزان‌تر از تعرفهٔ سیم‌کارت‌های معمولی است.

سیم‌کارت‌های میکروسیم ایرانسل هم سیم‌کارت‌هایی برای گوشی‌های آی‌پد و آیفون هستند که اعتباری آن ۱۰ هزار تومان با سه هزار تومان شارژ اولیه است و دائمی آن ۱۲۰ هزار تومان به فروش می‌روند و سیم‌کارت پیام‌رسان اعتباری میکروسیم هشت هزار تومان است که دو هزار تومان شارژ دارد و سیم‌کارت‌های پیام‌رسان دائمی میکروسیم هم ۵۰ هزار تومان قیمت دارند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *