انتقاد یک ‌مرجع تقلید از پخش‌ فوتبال در نیمه ‌شب

یک مرجع تقلید با انتقاد و ابراز تاسف از پخش نیمه شب بازی‌های فوتبال، نشستن جوانان و تماشای فوتبال در این زمان را آفت و تبلیغات بی‌هدف برای جوانان خواند.
 
ایسنا: آیت‌الله علوی گرگانی در جمع طلاب غیر ایرانی مجتمع آموزش عالی امام خمینی(ره) با اشاره به تأثیر موعظه بر انسان، گفت: موعظه کننده خود باید از موعظه برخوردار باشد تا در دیگران اثر کند.
دانش روز – خسرو یعقوبی: وی با بیان این که موعظه برای پاک کردن و سیقل دادن قلب است، افزود: هر کس در کارها خدا را فراموش کند،‌ خداوند او را به فراموشی خواهد سپرد و شیطان را بر او مسلط می کند.

آیت الله علوی گرگانی با توصیه به طلاب غیر ایرانی خاطرنشان کرد: ‌غربتی که برای تحصیل علوم آل محمد(ص) متحمل شده‌اید، بسیار ارزشمند و برای شما نعمت است؛ بنابراین تا وقت نگذشته و جوان هستند باید درس بخوانید و کارتان نیز برای خدا باشد.

وی با ابراز تأسف از تبلیغات بی‌هدف برای جوانان از جمله پخش بازی‌های فوتبال در نیمه شب، یادآور شد: این که جوان تا نیمه‌های شب بنشیند و نظاره‌گر برنامه‌ای باشد که کدام تیم برنده می‌شود، آفت است، چرا که ساعت‌ها وقت مفید آنها را برای انجام کار خوب و سودمند می‌گیرد.

به گزارش مرکز خبر حوزه،‌ این مرجع تقلید هم‌چنین به نقش علما و روحانیون در هدایت انسان‌ها اشاره کرد و گفت: روحانیت؛ رهبران دینی مردم هستند و میلیون‌ها نفر را راهنمایی می‌کنند، باید زندگی علمای سلف را مطالعه کنیم و آنها را الگوی خود قرار دهیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.