طرح پشتیبانی از فارغ التحصیلان تحصیلات تکمیلی

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت : طرح پشتیبانی از فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد و دکتری برای اشتغال آنها به زودی اجرا می شود.

دانش روز – خسرو یعقوبی : به گزارش واحد مرکزی خبر ، خانم نسرین سلطانخواه در مراسم پایانی سیزدهمین جشنواره جوان خوارزمی افزود : در این طرح امکان همکاری این افراد در شرکت های دانش بنیان موفق فراهم می شود و این کار علاوه بر کمک به تقویت بنیه علمی این شرکت ها ، برای اشتغال سریعتر این افراد نیز مفید است.
وی گفت : در دوره ای یک تا دو ساله هزینه همکاری این افراد را با شرکت های دانش بنیان موفق  از سوی بنیاد ملی نخبگان و معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور تأمین و آن را تضمین خواهیم کرد.
رئیس بنیاد ملی نخبگان همچنین گفت : بر اساس طرحی که توافقنامه اولیه آن با مسئولان وزارتخانه های علوم ،‌تحقیقات و فناوری و بهداشت ، درمان و علوم پزشکی حاصل شده است ، دانش آموختگان کارشناسی ارشد واجد شرایط استعداهای برتر بنیاد ملی نخبگان برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری از طرف این بنیاد بورسیه تحصیلی دریافت خواهند کرد.
سلطانخواه افزود : تعداد سهمیه هرسال اعلام خواهد شد و این اقدام در دوره بعدی دکتری عملی می شود.
وزاتخانه های علوم ، تحقیقات و فناوری و آموزش و پرورش ، مرکز پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان و سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران برگزار کنندگان سیزدهمین جشنواره جوان خوارزمی بودند.
مراسم پایانی این جشنواره در مرکز همایش های بین المللی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

avatar
  Subscribe  
خبرنامه