تأثیر قیمت نفت بر بازار مسکن چیست؟

پیش بینی تأثیر قیمت نفت بر بازار مسکن

چگونه با قیمت نفت، بازار مسکن را پیش بینی کنیم؟ – یکی از کارشناسان بازار مسکن به اقتصادنیوز گفت: وقتی که ارزش نفت بالا رود، درآمد دولت زیاد ‌می‌شود و این درآمد در مسکن تزریق می‌شود و مسکن جاذبه درآمد است، به این طریق ارزش نفت در این بازار اثرگذار است.

تأثیر قیمت نفت بر بازار مسکن چیست؟

پیش بینی تأثیر قیمت نفت بر بازار مسکن

پیش بینی تأثیر قیمت نفت بر بازار مسکن

بیت‌الله ستاریان در پاسخ به اینکه آیا ارزانی نفت می‌تواند تاثیری بر بازار مسکن بگذارد؟ گفت: از آن جهت که مسکن کالایی نیست که وابسته به ارز باشد بنابراین نرخ ارز به صورت مستقیم در این بازار اثرگذار نیست، اما به آن دلیل که به درآمد نفت وابسته است، بنابراین ارزانی نفت اثرگذار است، زیرا نفت است که به دلار و بعد به ریال تبدیل شده و در بازار مسکن تزریق می‌شود.

این کارشناس بازار مسکن در ادامه بیان کرد: خود مسکن یا ملک و در کل خود صنعت ساختمان به صورت مستقل به پول بین‌المللی متصل نیست و دولت بخش خصوصی را در این مورد با محدودیت‌هایی مواجه کرده است، بنابراین از این بابت نرخ ارز اثرگذار نیست، چون ما حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد در هر مترمربع وابسته به ارز هستیم، اما از طرف دیگر، وقتی که ارزش نفت بالا رود، درآمد دولت زیاد ‌می‌شود و این درآمد در مسکن تزریق می‌شود و مسکن جاذبه درآمد است، به این طریق ارزش نفت در این بازار اثرگذار است.

دیدگاه بگذارید

3 دیدگاه ها روشن "پیش بینی تأثیر قیمت نفت بر بازار مسکن"

avatar
  Subscribe  
جدیدترین قدیمی ترین دارای بیشترین تعداد رای
خبرنامه
trackback

[…] ارز در سال گذشته عبارت بودند از: رفع تحریم‌ها، کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی و تقویت دلار در بازارهای […]

trackback

[…] پیش‌بینی‌های بازار نفت توافق تاریخی کشورهای عضو و غیرعضو اوپک برای کاهش تولید […]

trackback

[…] خانه ملت- گروه اقتصادی: بازار مسکن سال ها است که راکد بوده و قیمت مسکن چندان تغییری […]