کارجویان از شبکه‌های اجتماعی استفاده کنند

یک پژوهش جدید حاکی از آن است که امروزه بسیاری از شرکت‌ها و مراکز تحقیقاتی، برای شناسایی و شکار اندیشمندان و صاحبان اندیشه‌های برتر، به استفاده از شبکه‌های اجتماعی اینترنتی روی آورده‌اند.

کارجویان از شبکه‌های اجتماعی استفاده کنندپژوهشی که اخیراً از سوی یک مرکز کاریابی در سوئیس منتشر شده نشان می‌دهد شرکت‌های صنعتی، فنی و پژوهشی به طور گسترده برای استخدام انسان‌های خلاق و خوش‌فکر در سراسر جهان، از شبکه‌های اجتماعی از جمله فیس‌بوک و توییتر استفاده می‌کنند.

از سوی دیگر همین سایت‌ها با ارائه فرصت‌های شغلی می‌توانند کارجویان را در دستیابی به شغل مورد نظر خود کمک کنند.

به عبارت دیگر مراجعه کارجویان فارغ‌التحصیل دانشگاهی و متخصصان جویای کار به صفحات ویژه شرکت‌های جذب نیرو در شبکه‌های اجتماعی، شانس دستیابی به شغل مناسب را برای آنان افزایش می‌دهد.

بر اساس این گزارش، ۳۰ درصد شرکت‌ها برای استخدام نیروهای انسانی مورد نیاز خود، از شبکه‌های اجتماعی بهره می‌گیرند که این میزان در آغاز سال جاری فقط ۱۲ درصد بوده است.

۲۰ درصد کارجویان شرکت‌کننده در این نظرسنجی گفته‌اند فیس‌بوک اولین جایی است که برای یافتن شغل یا معرفی خود به کارفرماها به آن مراجعه می‌کنند.

۸۰ درصد نیز در این خصوص از سایت Xing یا LinkedIn نام برده‌اند.

به گزارش ایتنا به نقل از دویچه‌وله، XING که در زبان چینی به «ممکن است!» ترجمه می‌شود را می‌توان به یک بنگاه کاریابی اینترنتی تشبیه کرد که شرکت‌های زیادی از طریق آن به شکار نیرو می‌روند؛ نیروهای باتجربه از یک سو و جوانان تازه فارغ‌التحصیل شده دانشگاهی از سوی دیگر.

در واقع این شبکه اجتماعی اینترنتی نه برای تفریح که برای کاریابی، عرضه کار، ایجاد شبکه‌های ارتباطی شغلی و در یک کلام به ادعای موسسان آن، برای پیشرفت شغلی بنا نهاده شده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.