افزایش وام خرید تا حداقل باید ۵۰ درصد قیمت مسکن ؟

عالم اقتصاد – رئیس سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به اینکه صندوق‌های پس انداز مسکن تا یک ماه آینده در سازمان بورس راه اندازی می‌شود، گفت: تلاش داریم تا سقف رقم تسهیلات را افزایش دهیم که البته وام ۳۰ میلیون تومانی برای ۱۰۰ واحد مسکن مهر اعمال شده است اما به دنبال این هستیم تا برای مابقی واحدها هم این افزایش وام را اعمال کنیم.

راه‌اندازی صندوق پس انداز مسکن تا یک‌ماه آینده

پژمان در خصوص طرح جامع مسکن، اظهار داشت: این طرح از سوی برخی از اساتید دانشگاه صنعتی شریف در حال بازنگری است و امیدواریم تا ۶ ماه دیگر به پایان برسد تا در مقیاس کلان راهبردها را شروع کنیم.

رئیس سازمان ملی زمین و مسکن تصریح کرد: با توجه به این طرح، دهک ها شناسایی می‌شوند و آمایش سرزمینی برای بارگذاری جمعیتی در مناطق مختلف کشور انجام می‌گیرد ضمن آنکه شرایط ساخت مسکن در هر شهر مشخص شده و براساس آن، می‌توان تسهیلات و ساخت مسکن‌های مختلف را برنامه ریزی کرد.

افزایش وام خرید تا حداقل باید ۵۰ درصد قیمت مسکن ؟

معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص صندوق‌های ساختمان و مسکن، اظهار داشت: این صندوق ها نقدینگی را جذب می کنند که به این وسیله آسیب های این بخش کنترل می شود و تولید رونق می یابد ضمن آنکه با تاسیس این صندوق ها تمامی پیش فروش ها می تواند از این طریق انجام گیرد.

وی با بیان اینکه در آخرین مرحله تشکیل آن با سازمان بورس هستیم، گفت: صندوق ها تحت نظارت و کنترل دقیق قرار دارند بنابراین از مشکلاتی که برای برخی از خریداران واحدهای پیش فروش شده بوجود می‌آید جلوگیری می‌شود و افراد پس از سرمایه گذرای در این بخش اگر پولشان به خرید واحد رسید آن را خریداری می‌کنند در غیراینصورت سودی را بابت سرمایه خود دریافت می‌کنند که در نهایت به خانه دار شدن آنها کمک می‌کند.

پژمان در خصوص خرید و فروش مسکن مهر، اظهار داشت: خرید و فروش برای واحدهایی با کمتر از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی نمی تواند اتفاق بیافتد اما پیشنهاد ما اینست که فرم هایی از سوی ادارات کل تدوین شود که براساس آن برای واحدهایی که سند ندارند هم مشکلی پیش نیاید.

رئیس سازمان ملی زمین و مسکن با تاکید بر اینکه خرید واحدهای مسکن مهر محدودیتی ندارد و همه می‌توانند آن را خریداری کنند، گفت: رقم وام مسکن نباید برای همه شهرها یکسان باشد و هرگروه و هر شهری باید رقم متفاوتی را دریافت کند به عنوان مثال رقم ساخت مسکن در تهران یک میلیون تومان است بنابراین وام ۳۵ میلیون تومانی کارایی ندارد.

عالم اقتصاد , اخبار , اتفاق , اخبار اقتصاد و بازار , اخبار ارز , اخبار بانک خبر , بورس , اخبار خودرو اخبار , دیجیتال , اخبار سکه و طلا , اخبار مسکن , اخبار نفت , اخبار بین الملل, اخبار جالب, اخبار جذاب و خواندنی , اخبار سیاسی , اخبار دولت , اخبار سیاسی , اخبار سیاست خارجی , سیاست داخلی , اخبار مجلس , اخبار نظامی , اخبار فرهنگی , اخبار اجتماع اخبار , رسانه و مطبوعات اخبار , سینما و تلویزیون , اخبار ورزشی , اخبار ویژه , تازه ترین اخبار ورزشی , آخرین حوادث تهران , خبر های سایت حوادث خبری , اخبار سیاسی و اقتصادی ایران , آخرین اخبار ایران , آسیای مرکزی و خبر جهان , اخبار کشور , سایت تحلیل خبر دنیای اقتصاد , کلیپ فارسی , اخبار ایران , آخرین نتایج , اخبار فوری , فوتبال ایران و جهان , گزارش تصویری Economy World, Economy World Agency , Persian Clip , economyworld.ir , Persian news , economy world.irوی افزود: بانک حداقل باید ۵۰ درصد هزینه ساخت را وام بدهد، البته درخواست ما دو سوم هزینه ساخت و خرید بود که باتوجه به شرایط کشور با ۵۰ درصد هم موافقیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه هنوز برنامه ریزی مسکن اجتماعی شروع نشده است، گفت: با کمک نهادهای حمایتی برای تامین مسکن اجتماعی در حال کار هستیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.