انتشاراسناد ایران وسکوت رسانه‌های غرب

رسانه‌های خبری غربی همواره خود را حامی روند جریان آزاد اطلاعات و بی‌طرفی در انعکاس خبر معرفی می‌کنند اما به نظر میرسد این بار یا قصد مخابره خبر ندارند و یا تصمیم دارند پس از اخذ دستورات لازم از مقامات آمریکایی دست به تولید خبر بزنند.
به گزارش دانش روز به نقل از فارس، هر چند که هنوز مدت زمان زیادی از سخنان دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان در مراسم سالگرد تسخیر لانه جاسوسی آمریکا و ارائه اسنادی از دست داشتن رژیم آمریکا در توطئه‌های تروریستی علیه ایران و کشورهای منطقه نمی‌گذرد، اما رسانه‌های غربی که همواره در انعکاس خبر در خصوص وقایع ایران سرعت به خرج می‌دهند، تقریبا تاکنون هیچ خبری از سخنان دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان منتشر نکرده‌اند.

بنابراین گزارش، خبرگزاری فرانسه از برگزاری مراسم سالگرد تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در تهران گزارشی کوتاه را بر روی خروجی خود قرار داده اما تاکنون سایت‌های مختلف و خبرگزاری‌های غربی نسبت به این موضوع سکوت کرده‌اند.

اسوشیتدپرس که در انعکاس خبرها به عنوان خبرگزاری اول تقریبا همواره پیشتاز است و بسیاری از رسانه‌های جهان اخبار خود را از این خبرگزاری نقل می‌کنند، تاکنون سکوت پیشه کرده است. این در حالی است که خبرگزاری مزبور عموما در پرداختن به اخبار ایران بسیار سریع عمل می‌کند. رویترز، خبرگزاری معروف انگلیسی نیز تاکنون همین رویه را در پیش گرفته است.

سی‌ان‌ان و بی‌بی‌سی، دو رسانه بزرگ آمریکایی و انگلیسی نیز تا به لحظه مخابره این خبر مطلبی را در خصوص این سخنان در سایت خود قرار نداده‌اند.

گفتنی است رسانه‌های خبری غربی همواره خود را حامی روند جریان آزاد اطلاعات و بی‌طرفی در انعکاس خبر معرفی می‌کنند اما به نظر می‌رسد این بار یا قصد مخابره خبر ندارند و یا تصمیم دارند پس از اخذ دستورات لازم از مقامات آمریکایی دست به تولید خبر بزنند!

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

avatar
  Subscribe  
خبرنامه