بزرگترین مشکلات اقتصادی کشور: تورم, بیکاری و رکود

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاکید بر اینکه بیکاری و رکود بزرگترین مشکلات اقتصادی است، گفت: تورم، بیکاری و رکود وضعیت نامطلوبی را برای مردم به وجود آورده واین عوامل معضلات اصلی اقتصاد کشور است.

بزرگترین مشکلات اقتصادی کشور: تورم, بیکاری و رکود

اسلام با رفاه مخالفتی ندارد

به گزارش خبرگزاری مهر از مشهد،  حجت الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم، ظهر پنچشنبه در مراسم اختتامیه همایش علمی و پژوهشی اقتصاد خانواده در فرهنگ رضوی اظهار کرد: تورم، بیکاری و رکود وضعیت نامطلوبی را برای مردم به وجود آورده واین عوامل مربوط به مشکلات اقتصادی است.

ضرورت کمک به فقرا در جامعه اسلامی

وی با بیان اینکه برطرف کردن فقر و کمک به فقرا در جامعه اسلامی مسئله ای ضروری است، ادامه داد: از ابتدای پیروزی انقلاب افرادی به فقرا و نیازمندان کمک کرده اند اما برطرف کردن معضل فقر باید برگرفته از سیره پیامبران و ائمه باشد و در این راستا روحیه دادن به این افراد از نخستین راهکارهاست.

به گفته وی روایات فراوانی از ائمه اطهار در خصوص نحوه برخورد با فقرا وجود دارد و باید از این روایات استفاده کرد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاکید بر اینکه معضل فقر باید در جامعه کاهش یابد، اظهار کرد: مطابق فرمایش امام هشتم طلب کردن سبب کوچک شدن می‌شود بنابراین باید هر چه را که می خواهیم از خدا طلب کنیم.

توانمندی نیازمندان ، کمیته امداد به صورت جدی وارد میدان شود

عالم اقتصاد , اخبار , اتفاق , اخبار اقتصاد و بازار , اخبار ارز , اخبار بانک خبر , بورس , اخبار خودرو اخبار , دیجیتال , اخبار سکه و طلا , اخبار مسکن , اخبار نفت , اخبار بین الملل, اخبار جالب, اخبار جذاب و خواندنی , اخبار سیاسی , اخبار دولت , اخبار سیاسی , اخبار سیاست خارجی , سیاست داخلی , اخبار مجلس , اخبار نظامی , اخبار فرهنگی , اخبار اجتماع اخبار , رسانه و مطبوعات اخبار , سینما و تلویزیون , اخبار ورزشی , اخبار ویژه , تازه ترین اخبار ورزشی , آخرین حوادث تهران , خبر های سایت حوادث خبری , اخبار سیاسی و اقتصادی ایران , آخرین اخبار ایران , آسیای مرکزی و خبر جهان , اخبار کشور , سایت تحلیل خبر دنیای اقتصاد , کلیپ فارسی , اخبار ایران , آخرین نتایج , اخبار فوری , فوتبال ایران و جهان , گزارش تصویری Economy World, Economy World Agency , Persian Clip , economyworld.ir , Persian news , economy world.irحجت الاسلام مصباحی مقدم یادآور شد: یکی از راهکارهای برطرف کردن فقر این است که افراد را با توانمندیهایشان آشنا سازیم زیرا اگر آنان نسبت به توانایی خود اعتماد پیدا کنند بسیاری از مباحث در این زمینه حل می شود.

به گفته وی کمیته امداد نقش موثری در توانمندی افراد جامعه و نیازمندان دارد.

وی با بیان اینکه تکیه بر توانمندی‌های فردی عاملی موثر برای برطرف سازی فقر است، افزود: کمیته امداد در این مسیر باید به صورت جدی وارد میدان شود و توانمندیها را در افراد شناسایی کند.

دین اسلام با رفاه مخالف نیست

عالم اقتصاد – رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تاکید کرد: متاسفانه در حال حاضر مردم کمتراز ۱۰ درصد توانایی خود را استفاده می‌کنند و این امر موجب می شود تا معضل فقر روز به روز افزایش یابد.

حجت الاسلام مصباحی مقدم در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به رفاه و آسایش نیز عنوان کرد: دین اسلام با رفاه مخالف نیست اما ثروت زیاد موجب غرور و استکبار می شود بنابراین دراین خصوص اسلام نگاهی اعتدالی داشته و به هیچ وجه اسراف کردن را توصیه نمی‌کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.