تحریم های جدید آمریکا علیه ایران + جزئیات تحریم ایران

سیاست اعمال فشار و تشدید تحریم های جدید آمریکا علیه ایران را پایانی نیست و هر روز کار جدیدی در این زمینه از سوی سیاستمداران آمریکایی انجام می‌گیرد. این بار، شماری از سناتورهای آمریکایی، پیش‌نویس طرحی را آماده کرده‌اند که در صورت تصویب، تحریم های جدید آمریکا علیه ایران و اقتصاد ایران صورت می گیرد و دسترسی کشور به منابع مالی بین‌المللی را محدودتر خواهد کرد.

تحریم های جدید آمریکا علیه ایران + جزئیات تحریم ایران ( دنیای اقتصاد - خسرو یعقوبی )به گزارش تابناک، گروهی از سناتورهای آمریکایی از هر دو حزب دمکرات و جمهوری‌خواه، لایحه‌ای را تنظیم کرده‌اند که بر پایه آن، دسترسی ایران به میلیاردها دلار ذخیره ارز خارجی قطع خواهد شد. این گروه، هدف خود را تشدید فشارها بر ایران برای متوقف کردن برنامه هسته‌‌ای کشور اعلام کرده‌اند.

جزئیات تحریم های جدید آمریکا علیه ایران

به نوشته ‌«رویترز»، سناتورهای تهیه کننده این لایحه می‌گویند، دولت ایران با بهره‌برداری از ذخایر خود در بانک‌های سراسر جهان (بیشتر در اروپا)، از این ذخایر به منظور دور زدن تحریم‌های اقتصادی غرب علیه فروش نفت استفاده می‌کنند.
دنیای اقتصاد : به گفته این افراد، ایران با تبدیل این ذخایر به ارزهای محلی، از آن برای تأمین منابع مالی واردات و ثبات بخشی به بودجه استفاده می‌کنند. حجم این ذخایر بین شصت تا صد‌ میلیارد دلار برآورد شده است.
در صورت تصویب لایحه تحریم های جدید آمریکا علیه ایران که از سوی «مارک کرک»، سناتور جمهوری خواه ایالت ایلینویز، «جو مانچین»، سناتور دمکرات ایالت ویرجینیا و سه سناتور دیگر تهیه شده، از این اقدام ایران و تبدیل ارزها جلوگیری کرده و از تاریخ نهم ماه می اجرایی تلقی خواهد شد.
این سناتورها همچنین در بیانیه‌ای اعلام کرده‌اند به مؤسسات مالی در سراسر جهان هشدار داده شده که از تبدیل ارزهای خارجی به نیابت از بانک‌های ایرانی قرار گرفته در لیست سیاه خودداری کنند و یا «با خطر قطع ارتباط با بازار مالی ایالات متحده روبه‌رو شوند».
رویترز می‌نویسد، هدف اصلی تحریم های جدید آمریکا علیه ایران ، محدود کردن توانایی بانک مرکزی و نیز شرکت ملی نفت ایران برای انجام مبادلات با ارزهای خارجی است.
انتظار می‌رود، لایحه تحریم های جدید آمریکا علیه ایران پس از تصویب، اواخر این ماه به قانون تحریم‌های ایران در مجلس نمایندگان آمریکا افزوده شود.
به هر حال، تصویب تحریم های جدید آمریکا علیه ایران ، نشان می‌دهد که رویه افزایش فشارها بر ایران، در میان سیاستمداران آمریکایی به ‌امری روتین تبدیل شده و در حالی که دولت این کشور همواره ایران را به گفت‌و‌گو درباره برنامه هسته‌ای فرامی‌خواند، لحظه‌ای از تشدید فشارها علیه ایران غفلت نمی‌کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *