جدول آماری جزئیات ثبت پایان نامه

دانشگاهها و رشته های دارای بالاترین آمار
بالغ بر ۵۰ هزار پایان نامه از بهمن ماه سال ۸۷ تاکنون در پایگاه ثبت پایان‌نامه‌های پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران به ثبت رسیده که بیشترین آن مربوط به گروه علوم انسانی بوده است.

خسرو یعقوبی : به گزارش دانش روز، ثبت پایان نامه از بهمن ماه ۱۳۸۷ در پایگاه جدید پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران آغاز شده و از آن زمان تاکنون بالغ بر ۵۰ هزار پایان نامه در پایگاه ثبت اطلاعات پایان‌نامه ها و رساله‌های تحصیلات تکمیلی کشور به ثبت رسیده است.
بیشترین پایان‌نامه ‌های ثبت شده در این پایگاه مربوط به گروه علوم انسانی با ۲۱ هزار و ۷۷۵ رکورد بوده و پس از آن به ترتیب گروه علوم پایه با ۱۱ هزار و ۵۵۵ رکورد، گروه فنی و مهندسی با ۱۰ هزار و ۳۶۵ رکورد، گروه کشاورزی با ۵ هزار و ۳۳۱ رکورد، گروه هنر با یک هزار و ۶۴۰ رکورد و گروه علوم پزشکی با یک هزار و ۷۵ رکورد در رتبه های بعدی ثبت پایان نامه قرار دارند.

در میان پایان نامه های رشته های مختلف تحصیلی، رشته شیمی بالاترین آمار ثبت را به خود اختصاص داده به طوریکه یک هزار و ۷۷۸ پایان نامه ثبت شده مربوط به رشته شیمی بوده و رشته های ریاضی، روانشناسی، فیزیک و حقوق در جایگاه های بعدی از نظر میزان ثبت پایان‌نامه در این پایگاه قرار دارند.

از میان تمامی مراکز دانشگاهی ۱۸۱ مرکز دانشگاهی بیش از ۴ عنوان پایان نامه را در سایت پژوهشگاه ثبت کرده اند به نحوی که دانشگاه تربیت مدرس با ۴هزار و ۲۰۵ رکورد بیشترین آمار ثبت پایان نامه را در میان مراکز دانشگاهی از آن خود کرده و پس از آن دانشگاه‌های پیام‌نور مرکز تهران، علامه طباطبایی، فردوسی مشهد و اصفهان به ترتیب رتبه دوم تا پنجم را از آن خود کرده اند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *