دفاع احمدی ‌نژاد از حامیانش درغیاب حامیانش

هواداران دولت با دعوت دفتر رئیس‌جمهور از تهران و برخی از شهرستان‌ها از ساعت ۸ صبح در محل سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی! گردهم آمده‌اند تا ۲ ساعتی که از دیدار با رئیس دولت برایشان زمان باقی مانده از دستیار ارشد او و مدیر کل سیاسی و امنیتی دفترش گزارشی درباره موضوعات مختلف بشنوند.
نشست غیرمنتظره محمود احمدی‌نژاد با برخی اعضای ستاد انتخاباتیش، در غیاب حماسه‌سازان اصلی گفتمان سوم تیر و ۲۲ خرداد، صبح امروز در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی برگزار شد.

خسرو یعقوبی : به گزارش دانش روز به نقل از فارس، محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور صبح امروز در نشستی غیر منتظره‌، با حامیان و برخی از اعضای ستادهای خود دیدار و گفت‌وگو کرد که به دلیل ممانعت از حضور رسانه‌ها، بخش‌هایی از سخنان وی به نقل از منابع آگاه حاضر در این نشست به همراه حواشی آن از نظرتان می‌گذرد؛

* صبح امروز بر روی خروجی یکی از سایت‌ها خبری با تیتر “نشست صمیمی حامیان دولت اسلامی با حضور رییس جمهور برگزار می شود” منتشر و به دنبال آن اهالی رسانه کنجکاو می‌شوند که چرا از آنان برای حضور و پوشش خبری چنین نشستی دعوت بعمل نیامده است.

* به گفته یکی از حضار، برخی از اعضای دفتر مشایی از دو هفته پیش به صورت گزینشی از برخی اعضای ستاد‌های احمدی‌نژاد برای حضور در این نشست، دعوت کرده‌اند چراکه شماری زیادی از حامیان و اعضا و روسای انتخاباتی دیروز دولت امروز بیش از آنکه حامی یک جانبه دولت باشند، حامی جریان خدمت در دولت و منتقد جدی جریان انحرافی و نفوذ کرده در این قوه به شمار می‌روند.

* هواداران دولت با دعوت دفتر رئیس‌جمهور از تهران و برخی از شهرستان‌ها از ساعت ۸ صبح در محل سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی! گردهم آمده‌اند تا ۲ ساعتی که از دیدار با رئیس دولت برایشان زمان باقی مانده از دستیار ارشد او و مدیر کل سیاسی و امنیتی دفترش گزارشی درباره موضوعات مختلف بشنوند.

* این نشست غیر منتظره با حضور احمدی‌نژاد و هواداران دولت، مانند سایر نشست‌ها نیست که یک طرف بگوید و طرف مقابل بشنود بلکه این نشست، شبه میزگرد پرسش و پاسخی با حضور رئیس جمهور و مجتبی ثمره هاشمی، مریم مجتهد زاده، محمد جعفر بهداد و مسعود زریبافان است. البته در این مراسم برخی دیگر از چهره‌های دولتی و ۲ میهمان ویژه ورزشی نیز حضور دارند؛ علی اکبر جوانفکر، عباس امیری فر، ابوالحسن فقیه، محمدحسن صالحی مرام، محمد شیخان و … از دولتی‌ها و حمید سوریان و یوسف کرمی هم از جمله ورزشی‌های این نشست هستند.

* گرچه مسئولان دفتر احمدی‌نژاد در این نشست تلاش کردند مدعوین، به صورت گزینشی حضور یابند اما نوع واکنش و مواجهه هواداران دولت به سخنان احمدی‌نژاد از چیز دیگری حکایت می‌کند؛ آنجا که عده‌ای ترجیح می‌دهند وی را با تکبیر و صلوات همراهی کنند و عده‌ای دیگر با کف زدن.

* احمدی‌نژاد در بخشی از سخنان ۲ ساعته خود با هواداران امروزش، گرچه مشایی، بقایی، رحیمی را در کنار خود ندارد اما دفاع تمام قدی از آنها می‌کند و به گفته یکی از منابع آگاه حاضر در این نشست، قریب به این مضامین می‌گوید که هرکجا که خواستیم حرفی بزنیم گفتند مشایی پشت سر قضیه است و به او حمله کردند و سپس نوبت به رحیمی، بقایی و ثمره مظلوم رسید.

* به گزارش فارس، بر اساس گفته‌های این منبع آگاه، رئیس جمهور در جای دیگری از سخنانش خطاب به حامیان دولت، روایت جالبی از اتهام بهایی و حجتیه خواندن دولتی‌ها عنوان و تصریح می‌کند: به ما انگ بهایی و حجتیه بودن می‌زنند در حالی که حجتیه دشمن بهائیت است و این‌ها چگونه این دو را با هم جمع می‌کنند؟
اول به ما گفتند رمال. بعد که رمال‌ها را گرفتند، معلوم شد که رمال‌ها و سیاسیون همدیگر را می‌شناسند ولی جالب این بود که ما این رمال‌ها را نمی‌شناختیم.

*این جملات بخش دیگری از سخنان رئیس دولت درباره برخی اخبار منتشره از ارتباط برخی دولتی‌ها با رمال‌ها است که به نقل از منبع آگاه حاضر در این نشست به آن اشاره شد.

* احمدی‌نژاد در این نشست علاوه بر حمایت قاطع از همکاران نزدیک خود، از فردی بدون اعلام نامش نیز سخن گفت که گرچه امروز از منتقدین جدی‌اش محسوب می‌شود اما رئیس جمهور به گفته خودش به او علاقه زیادی دارد. رئیس دولت درباره این فرد، شبیه به این مضامین می‌گوید: فردی بود که نمی‌خواهم اسمش را ببرم و هنوز هم او را دوست دارم که چند ماه پیش انواع مختلف فحاشی‌ها را به ما نسبت داد و حتی به بنده گفت که نزدیک شما را برخی افراد مساله‌دار گرفته‌اند و رحیمی که کنار شما است دزدی کرده و بنده گفتم سند بیاورید اما زمانی که نتوانستند بنده را قانع کنند، اعلام کردند که تو طلسم محبت شده‌ای. البته همین بنده خدا دو ماه قبل نیز پیش من آمد و همین حرف‌ها را زد. اما من پس از اتمام حرف‌هایش به او گفتم که تمام شد…؟! حالا تو از من بشنو: “اللهم العجل لولیک الفرج و العافیة ….”

* در حالی که رهبر معظم انقلاب برای اطلاع از شرایط کشور از منابع مختلفی استفاده می‌کنند، به گفته این منبع مطلع، رئیس جمهور در جای دیگری از سخنانش نزدیک به این جملات را می‌گوید: خدمت آقا گزارش خلاف واقع می‌بردند. من خدمت رهبری رسیدم و توضیح دادم، بگردند اگر یک ریال دزدی در دولت پیدا کردند بنده در تلویزیون حاضر شده و می‌گویم به‌خاطر اینکه به درد مردم نمی‌خورم استعفا می‌دهم.

* وی تصریح کرد که احمدی نژاد همچنین نزدیک به این جملات را نیز در این نشست می‌گوید که نشستی با حوزه‌های علمیه، ائمه جمعه و جماعات و پایگاه‌های بسیج گذاشتند که این‌ها (دولت!) ضد ولایت فقیه شده ولی بنده گفتم که در کدام قسمت از دولت مغایرت با ولایت فقیه را می‌بینید…؟!

* حمایت رئیس جمهور از برخی از اعضای دفترش همچنان در سخنانش ادامه پیدا می‌کند تا آنجا که وی به دفاع از عملکرد قائم مقام دستگیر شده بانک مرکزی بر می‌خیزد و به گفته منبع آگاه نقل به مضمون می‌گوید: در شعبه دزدی شده اما قائم مقام بانک مرکزی را زندانی می‌کنند؛ این فرد چه گناهی کرده است؟ مدیر که در جزئیات دخالت و از آن خبری ندارد.

احمدی نژاد در همین زمینه می‌افزاید: به قائم مقام بانک مرکزی پس از دستگیری می‌گویند اگر بگویی که کار مشایی بوده تو را آزاد می‌کنیم اما وی در پاسخ می‌گوید آن فرد بی گناه است.

* بنا بر اعلام این منبع آگاه، رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود باز هم از رئیس دفترش که در این برنامه غائب است حمایت می‌کند و نقل به این مضامین خاطرنشان می‌کند: به ما گفتند که مشایی به برخی ائمه جماعات کمک کرده و به دنبال آن، ائمه جماعات آن مبالغ را برگردانند که اشتباه کردند، بنده با صراحت اعلام می‌کنم من آن مبالغ را داده بودم چراکه بالاخره مسجد، منطقه و مردم خرج دارند و …

* و بالاخره این نشست با صرف ناهار بدون حضور عناصر اصلی گفتمان ساز حماسه سوم تیر و ۲۲ خرداد به کار خود پایان می‌دهد و در آخر میهمانان با دریافت یک بسته حاوی ویژه نامه‌ اضافه شدن جمعیت روزنامه ایران و مهم‌ترین محورهای سخنان رئیس جمهور در جمع استانداران سراسر کشور و … راهی مقصد خود می‌شوند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *