رتبه های جهانی و منطقه ای ایران در ۶ حوزه فناوری اعلام شد

معاون امور بین الملل و انتفال فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به رتبه های جهانی ایران در ۶ حوزه فناوری گفت: ایران در حوزه نانو و زیست فناوری در میان کشورهای اسلامی به ترتیب رتبه های اول و دوم و در میان ۱۲۰ کشور توسعه یافته رتبه های چهارم و نهم را به دست آورد.

به گزارش دانش روز به نقل از مهر دکتر محمدحسین سالارآملی پیش از ظهر امروز یکشنبه در دیدار زنان نخبه مصری با معاونت علمی ریاست جمهوری گفت: در سال ۲۰۰۹-۲۰۰۸ تعداد دانشجویان کشور ۳ میلیون و ۳۴۹ نفر بود ولی در سال جاری ۴ میلیون و ۱۱۰ نفر دانشجو در کشور در حال تحصیل هستند.

معاون امور بین الملل و انتفال فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری  با اشاره به وضعیت پیشرفت های کشور، ‌اظهار داشت: ایران در حوزه نانوتکنولوژی رتبه اول در میان کشورهای اسلامی و رتبه چهارم را در میان ۱۲۰ کشورهای پیشرفته کسب کرده است.

وی با اشاره به رتبه ایران در حوزه زیست فناوری خاطر نشان کرد: رتبه ایران در حوزه زیست فناوری در میان کشورهای اسلامی دوم و در میان ۱۲۰ کشور توسعه یافته حائز رتبه نهم شده است.

سالار آملی همچنین به رتبه ایران در سایر حوزه های علمی ادامه داد: ایران در حوزه های میکروالکترونیک، انرژیهای نو، سلولهای بنیادی و هوافضا در میان کشورهای اسلامی از رتبه ۲ تا ۳ و در میان ۱۲۰ کشور توسعه یافته از رتبه ۵ تا ۹ را به دست آورد.

وی اضافه کرد: ۵ هزار و ۳۷۸ کتاب توسط زنان منتشر و هزار و ۳۶۵ کتاب توسط بانوان ایرانی ترجمه شده است.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

avatar
  Subscribe  
خبرنامه