زیباکلام: قطع برنامه زنده نخستين اخطار به احمدي نژاد بود، اما او بیدی نیست که با این بادها بلرزد!

به گزارش سرویس سیاسی انتخاب ؛ صادق زیبا کلام٬ کارشناس مسائل سیاسی قطع سخنان احمدی نژاد در تلویزیون را چنین تحلیل می کند : قطع برنامه زنده آقاي رييس جمهور بدون آنكه حتي خودش هم در جريان باشد مبين آن است كه مخالفين اصولگراي ايشان به تدريج كاسه صبر و تحملشان در قبال وي دارد لبريز ميشود.
در حالي كه رهبران ساير قوا از وي كمتر مقصر بودند، لكن اظهار خشوع و خضوع كردند در حالي كه آقاي احمدي نژاد كه در به وجود آوردن مرافعه بيشتر از آنان سهم داشت، معذلك كمترين خضوع و خشوع را حاضر شد بكند.
وضع نامطلوب اقتصادي كشور به كنار، تورم لجامگسيخته به كنار، عدم ارائه بودجه براي سال آينده به كنار، اصرار آقاي احمدي نژاد براي سه الي چهار برابر كردن يارانه ها به كنار، نداشتن هيچ طرح و برنامه مشخص اقتصادي به كنار، در افتادن وي با رهبران ساير قوا خود حكايت ديگري است.
وی اضافه کرد: واقعيت آن است كه مشكلات اصولگرايان با احمدي نژاد يكي، دوتا نيست. برخوردها و رفتارهايش به كنار، مديريتش به كنار، اصرار وي مبني بر نامزدي آقاي رحيم مشايي همچون پاشيدن فلفل نمك بر روي زخم اصولگرايان است. او نه تنها يك تنه اصولگرايان را به چالش كشيده بلكه به نظر ميرسد چندان اساسي آنان را جدي نمی گيرد.

این استاد دانشگاه، ادامه می دهد: به عنوان مثال، دو سه بار در انتهاي سخنرانياش به مناسبت سالگرد انقلاب شعار «زنده باد بهار» را ميدهد و وقتي كه با اعتراض اصولگرايان روبهرو ميشود، خيلي خونسرد و با لبخند ميگويد كه مرادش از شعار «زنده باد بهار»، دعاي ظهور حضرت وليعصر(عج) بوده و مقصود ديگري نداشته و تعجب ميكند كه چرا اصولگرايان از آن شعار ناراحت شده اند.
وی تصریح می کند: قطع برنامه زنده وي را بايد نخستين زنهار، هشدار و اخطار جدي اصولگرايان به وي تلقي كرد. آنان با آن اقدام خواستند اين پيام را به وي برسانند كه صبر و تحمل آنان حد و اندازه دارد و احمدي نژاد دارد به سرعت به نقطه پاياني آن صبر و تحمل نزديك ميشود و اي بسا شايد از آن نقطه عبور هم كرده است. آينده نشان خواهد داد كه آيا احمدي نژاد اين اخطار را جدي تلقي خواهد كرد يا نه؟ چرا كه يكي از ويژگيهاي ايشان غيرقابل پيشگويي بودن و خودداري از جسارت و شهامتي كم نظير است. دشوار است اگر خواسته باشيم پيشبيني كنيم كه آيا او اخطار پريشب را جدي خواهد گرفت يا نه؟
آيا جسارت و شهامت وي بر محافظه كاري و دغدغه اش تيره خواهد شد يا نه؟ آنچه مسلم است، احمدي نژاد در اين هفت سال و اندي نشان داده كه بيدي نيست كه به آساني و در جريان نخستين وزش بادها به لرزه درآيد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *