طرح‌های جدید پلیس تهران برای مقابله با تخلفات شبانه

رييس پليس راهنمايي و رانندگي تهران بزرگ با اشاره به تنگتر شدن حلقه تخلفات شبانه در پايتخت، از آغاز طرح ضربتي برخورد با لايي‌كش‌ها در تهران خبر داد و گفت: در شب اول اجراي اين طرح بيش از 250 دستگاه خودرو توقيف و حدود 300 خودرو نيز اعمال قانون شدند.
 

سردار حسين رحيمي در گفت‌وگو با ايسنا، با اشاره به اينكه متاسفانه از ساعت 22 به بعد تعدادي از جوانان، اتوبان‌هاي پايتخت را محل تاخت و تاز خود قرار داده و اقدام به حركات مخاطره‌آميز، كورس‌گذاري با يكديگر و لايي‌كشي مي‌كنند، افزود: با توجه به درخواست‌هاي مردمي در خصوص برخورد با اين دسته از متخلفان كه امنيت بزرگراه‌هاي تهران را به خطر مي‌اندازند و برابر تدبير انديشيده شده از شامگاه پنج‌شنبه هفتم مهرماه ماموران گشت پليس نامحسوس بزرگراه طرح ضربتي برخورد با لايي‌كش‌ها را در اتوبان‌هاي پايتخت به مرحله اجرا گذاشتند.
وي با بيان اين كه در اين طرح با حركات مارپيچ، سرعت و سبقت غيرمجاز، دورزدن‌هاي غيرمجاز و … برخورد مي‌شود، تصريح كرد: اجراي اين طرح به طور جدي از پنج‌شنبه شب گذشته در پايتخت آغاز شده و اين دسته از رانندگان متخلف بايد بدانند كه اتوبان‌هاي تهران محلي براي چنين كارهايي نيست و قطعا پليس با اين افراد به شدت برخورد كرده و اجازه نمي‌دهد حركات اين افراد جان ساير رانندگان قانونمند را به خطر اندازد.
رييس پليس راهور تهران گفت: بر اساس قانون جديد رسيدگي به تخلفات رانندگي افرادي كه مرتكب سرعت و سبقت غيرمجاز و لايي‌كشي شوند ضمن اخذ گواهينامه، انتقال خودرو آنها به پاركينگ براي تست سلامت روحي و رواني نيز به مراجع ذي‌ربط معرفي مي‌شوند. وي از خريد دستگاه‌هاي جديد تست الكل و مواد مخدر و روانگردان خبر داد و گفت: اين دستگاه‌ها به زودي در اختيار پليس بزرگراه قرار گرفته و از متخلفاني كه حركات مخاطره‌آميز داشته و مشكوك به استفاده از مواد روانگردان يا مشروبات الكلي باشند، تست سلامت در محل به عمل مي‌آيد.
طرح ضربتي برخورد با تخلفات خودروهاي سنگين
رييس پليس راهور تهران همچنين از ادامه اجراي طرح ضربتي برخورد با تخلفات خودروهاي سنگين در بزرگراه‌هاي تهران خبر داد و گفت: رانندگان كاميوني كه از استان‌هاي ديگر مي‌آيند بايد توجه كنند كه بزرگراه‌هاي كمربندي تهران مانند آزادگان، بسيج و… جاده‌هاي برون‌شهري نيست و بايد قوانين و مقررات جاده‌هاي درون‌شهري را در آنها رعايت كنند.
وي تاكيد كرد: برخورد با كاميون‌هاي متخلف كه از هفته گذشته در طرحي ضربتي آغاز شده است در ادامه طرح‌هاي برخورد با تخلفات شبانه ادامه مي‌يابد.
رييس پليس راهور تهران با اشاره به اين كه عمده تخلفات خودروهاي سنگين به خصوص كاميون‌ها در اتوبان‌هاي تهران سرعت غيرمجاز، تردد در لاين سمت چپ (لاين سرعت) و حمل نخاله و مصالح ساختماني بدون روكش است، تصريح كرد: گشت‌هاي كنترل نامحسوس طبق جدول تهيه شده به صورت تصادفي در بزرگراه‌هاي تهران مستقر شده و با رانندگان متخلف خودروهاي سنگين برخورد مي‌كنند.
وي خاطرنشان كرد: اجراي اين طرح از هفته گذشته موجب شده تا تصادفات خودروهاي سنگين به شدت در پايتخت كاهش يابد.
رييس پليس راهور تهران با تاكيد بر اينكه تردد كاميون‌ها پيش از ساعت 22 در معابر درونشهري ممنوع است، تصريح كرد: پليس در خصوص برخورد با اين دسته از رانندگان متخلف برنامه ويژه‌اي دارد كه به زودي شهروندان شاهد اجراي آن خواهند بود.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *