طناب دار بر گردن قاتل روح الله داداشی

عكس: خبرگزاري فارس
قاتل روح الله داداشی قوی‌ترین مرد ایران صبح روز گذشته در محل وقوع جرم به دار آویخته شد. به این ترتیب در کمتر از 10 روز گذشته سومین حکم اعدام در ملاء عام به اجرا درآمد. کوشا، قاتل پرونده پل مدیریت در حوالی سعادت‌آباد، سجاد قاتل دکتر سرابی در نارمک و علیرضا ملاحسینی در گلشهر کرج قصاص شدند. اگرچه بین دو اعدام اخیر تنها یک روز فاصله بود و در حالی که روز سه‌شنبه قاتل دکتر سرابی در هفت‌حوض نارمک اعدام شد، روز گذشته هم قاتل روح الله داداشی به دار آویخته شد.

 

روح الله داداشي قويترين مرد ايران روز شنبه 25 تيرماه سال جاري در درگيري با سه جوان در خيابان پونه گلشهر كرج بر اثر ضربات چاقو جان باخت. اگرچه به گزارش ایرنا یک روز قبل از اعدام زمزمه عفو از سوی خانواده داداشی شنیده شده بود و حتی یکی از روزنامه‌های صبح از مذاکرات رییس مجلس با خانواده داداشی خبر داده بود. اما بنا بر گزارش ایرنا، داماد خانواده که رابطه بسیار دوستانه‌اي با روح‌الله داداشی داشته است از اعلام رضایت خودداری کرده است. به این ترتیب قصاص قاتل روح الله داداشي براساس حكم شعبه اول دادگاه كيفري استان البرز، تاييد و ابرام حكم صادره در شعبه يازدهم ديوانعالي كشور و تنفيذ حكم از سوي رياست محترم قوه قضائيه صورت گرفت. اين حكم در محل وقوع جرم در منطقه 45 متري گلشهر كرج – خيابان پونه در مقابل هزاران نفر از جمعيت حاضر اجرا شد و «عليرضا ملا سلطاني» متولد 1372 پس از قرائت حكم، در ساعت 30/5 صبح قصاص شد.
اعدام پر تماشاچی
بر اساس آنچه خبرگزاری‌ها روایت کرده‌اند حدود سه تا چهار هزار نفر و به روایتی دیگر 10 هزار نفر از مردم کرج در صحنه اجرای حکم جمع شده بودند. همچنین به گزارش ايرنا، مردم كرج به ويژه نوجوانان و جوانان ورزشكار با شنيدن خبر اجراي حكم قصاص قاتل مرحوم روح الله داداشي از غروب سه‌شنبه با نصب دهها پلاكارد در محل اجراي حكم از نيروي انتظامي، استانداري البرز و قوه قضائيه به خاطر شناسايي و دستگيري سريع عامل قتل و پيگيري خارج از نوبت اين پرونده تشكر كردند و بسياري از شهروندان كرجي نيز شب سه‌شنبه گذشته تا سحرگاه دیروز در محل اجراي حکم حاضر شده بودند.
دادگستری استان البرز نیز روز سه‌شنبه با صدور اطلاعیه‌ای تاکید کرده بود که از هرگونه فیلمبرداری و عکاسی جلوگیری خواهد کرد و رسانه‌ها نباید عکاس و فیلمبردار به مراسم اعزام کنند، اما بیش از 20 تصویربردار در محل مراسم حاضر بوده و جایگاهی ویژه نیز برای تصویربرداری بهتر آنها تدارک دیده شده بود. علاوه بر این به گزارش فارس، صدها مامور نیروی انتظامی هم که وظیفه تامین امنیت و نظم را بر عهده داشتند که در برخی از مواقع به دلیل حجم زیاد جمعیت مجبور به استفاده از قوه قهریه برای کنترل حاضران شدند.
مخالفت تماشاچیان با عفو
به گزارش فارس، اما پيش از حضور قاتل در پاي دار و زماني كه او را از خودرو براي اجراي حكم پياده كردند جمعیت حاضر شروع به فریاد زدن کردند. عده‌ای به وی فحاشی کرده و عده‌ای سوت و کف می‌زدند که با هدایت برگزارکنندگان مراسم،‌ فریادهای الله اکبر در فضا طنین‌انداز شد.
پيش از قرار گرفتن طناب کرم رنگ دار بر گردن «عليرضا ملاسلطاني» پدرش از مردم و خانواده مرحوم داداشي خواست تا او را ببخشند، ولي مردم با دادن شعار از ادامه صحبت‌هاي وي جلوگيري کردند.
همچنین وی در زمان رفتن به روی چهارپایه دو بار پایش لغزید و با صدای بلند گریه می‌کرد. او مدام اسامی ائمه اطهار (ع) به ویژه امام حسین (ع)، امام رضا (ع) را فریاد مي‌زد و طلب بخشش می‌کرد. وی حتی نام برخی از نزدیکانش از جمله مادر خود را فریاد زده و از اولیای دم طلب عفو داشت که البته صدایش در همهمه حاضران گم بود. با این همه طناب دار بر گردن وی افتاد و قاتل روح‌الله داداشی نیز قصاص شد تا سومین حکم اعدام در ملاء عام به اجرا در آید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *