آل سعود و آل خلیفه سرنوشت قذافی را پیش رو ببینند

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به جنایات آل خلیفه و آل سعود در بحرین و در خصوص شکنجه زنان بازداشت شده در این کشور خطاب به آنها گفت: شما سرنوشت معمر قذافی و صدام حسین را پیش روی خود ببینید.

به گزارش دانش روز به نقل از مهر حجت الاسلام سید احمد خاتمی در خطبه های عبادی – سیاسی نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به سالروز تسخیر لانه جاسوسی و تبعید حضرت امام (ره) به ترکیه و قتل عام دانشجویان و دانش آموزان در سال 57 گفت: مقابله استکبار با جریان حق سبقه دیرینه دارد و یک تحلیل قرآنی از این باب می توان ارائه کرد.

وی با اشاره به برخی از آیات کلام الله مجید به تبیین چهره استکبار پرداخت و گفت: استکبار با دو کلید واژه شیطان و فرعون معرفی شده که شیطان به هر موجود طغیانگر موذی اطلاق شده و فرعون نیز اسم پادشاهان مصر بود که 74 بار در قرآن ذکر شده است.

خاتمی بر اساس آیات قرآنی به سه ویژگی شیاطین و فرعونیان پرداخته و نخستین ویژگی شیطان را خودبرتر بینی عنوان کرد و گفت: این ویژگی در دولت های استکباری بویژه آمریکا وجود دارد که بدون هیچ دلیلی خود را مدیر عامل جهان معرفی می کنند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به دخالت های مستقیم و غیر مستقیم آمریکا در  کشورهای جهان طی سالیان اخیر گفت: امروز دیگر کشتی آنها به گل نشسته و صدای شکسته شدن لیبرال دموکراسی غرب به گوش می رسد.

وی خطاب به دولتمردان آمریکایی ها گفت: شما یک درصدی ها حتی نمی توانید 99 درصد جمعیت خود را مدیریت کنید چگونه ادعای دروغین بر مدیریت جهانی دارید؟

وی در ادامه سخنانش دومین ویژگی شیاطین را بر اساس آیات قرآنی استفاده استکبار از تمام قوا برای مقابله با حق عنوان کرد و گفت: از آغاز انقلاب اسلامی، آمریکا هر کاری که می توانست علیه ملت ما انجام داد و اگر کار دیگری از آنها دیده نشد به خاطر آن بود که نتوانست به اجرا بگذارد.

خاتمی از طراحی شش کودتا علیه کشورمان تا تایید فتنه در سال 88 که به تعبیر وی یک کودتای مخملی بود یاد کرد و گفت: همه اینها تا زمانی که ملت ایران در مسیر دین و معنویت حرکت می کند محکوم به شکست است.

وی همچنین به سناریوی اخیر دولت آمریکا برای تروریست معرفی کردن ملت ایران اشاره کرد و گفت: ای احمق ها یک دروغی بگویید که حتی یک عاقل باور کند.

وی افزود: هم اکنون بر اساس نظرسنجی ها بیش از 60 درصد مردم در جای جای جهان گفته اند که این سناریو ساخته و پرداخته خود آمریکایی ها است.

امام جمعه موقت تهران به توصیه برخی مسئولان آمریکایی برای ترور فرمانده سپاه قدس کشورمان اشاره کرد و گفت: شما که پرچم مبارزه با تروریسم را کول کرده و با این ادعا به عراق حمله کردید اوج ننگ برای شما و اوج افتخار برای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است که اشک استکبار را درآورده است.

وی به سومین ویژگی استکبار جهانی اشاره کرد و ادامه داد: مستکبران بر اساس مصداق هایی از آیات قرآنی جنایات فراوانی را علیه بشریت خواهند داشت.

خاتمی به جنایات آمریکا در هیروشیما، ناکازاکی، زندانهای گوانتانامو، ابوغریب و زندانهای مخفی در اروپا، جنایت علیه مردم فلسطین و جنایت در بحرین اشاره کرد و گفت: حتی جنایاتی که در کشورهای اسلامی بالاخص بحرین از سوی آل سعود و آل خلیفه بر علیه مردم این کشور و زنان محبوس در زندانها صورت می گیرد نیز با چراغ سبز آمریکا انجام می شود.

وی در عین حال خطاب به آل خلیفه و آل سعود گفت: شما سرنوشت معمر قذافی و صدام حسین را پیش روی خود ببیند.

خطیب نمازجمعه این هفته تهران در ادامه گفت: دوران ابرقدرتی آمریکا با نشانه هایی همچون سقوط دیکتاتورهای وابسته، جنبش تسخیر وال استریت، خروج ذلیلانه آمریکا از عراق و عضویت فلسطین در یونسکو نزدیک است.

وی درعین حال افزود: ما هم وظیفه داریم نفرت خود را از آمریکا اعلام کنیم و از همین رو مسلمانان سراسر جهانیان و ایرانیان باید در مراسم برائت از مشرکین در صحرای عرفات فریاد مرگ بر آمریکا و اسرائیل را سر داده و صحرای عرفات را پر از این دو شعار کنیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *