افزایش قیمت‌ها در برخی از خودرو‌ها به حدی است که دیگر ظرفیتی برای افزایش دوباره ندارند.

دلال‌ها هم سردرگم شدند

گروه خودرو – مصوبه اخیر دولت مبنی بر قیمت‌گذاری خودرو بر اساس نرخ ارز مبادله‌ای بار دیگر بازار را ملتهب کرد این درحالی است که خودروسازان همچنان فروش خود را متوقف كرده‌اند تا بلکه بتوانند خودروهای تولیدی را با نرخ‌های جدید عرضه کنند.
با انتشار مصوبه اخیر دولت هر چند خیز خودروسازان برای تغییرات قیمتی آغاز شده است؛ اما بازار پیشاپیش قدم‌های قاطعی در این زمینه برداشته و دلالان با پیشگویی از قیمت‌های جدید خودروسازان، قیمت‌های نجومی را برای برخی خودروها عنوان می‌کنند.

از سوی دیگر واکنش مشتریان نیز به بازار آشفته خودرو قابل‌توجه است؛ به طوری که به گفته یک فعال بازار بسیاری از مشتریان در انتظار اعلام قیمت‌های جدید خودروسازان هستند تا شاید بتوانند خودرو را با قیمتی متعادل تر خریداری کنند.
در این زمینه صالحی نیا نیز دو شب گذشته به مشتریان توصیه کرد که اگر نیاز فوری به خرید خودرو ندارند تا متعادل شدن بازار از خرید دست بکشند.وی همچنین از خودروسازان خواست که قیمت خود را در یکی دو روز آینده بر اساس نرخ محاسباتی اعلام ‌کنند.
صالحی نیا به مشتریان اطمینان داد که خودروسازان با تولید مناسب خود حتما قیمت بازار را به قیمت محاسباتی نزدیک خواهند کرد.
معاون وزیر صنعت و معدن همچنین تاکید کرد که مردم اگر نیاز فوری به خرید ندارند، قیمت‌های فروش خودروسازان با بازار، متعادل خواهد شد.
هر چند توصیه معاون وزیر صنعت و معدن و تجارت ممکن است کمی از التهابات بازار خودرو بکاهد، اما به گفته برخی از کارشناسان بازار، دلالال‌ها نیز این روزها سردرگم شده‌اند؛ چراکه افزایش قیمت‌ها در برخی از خودرو‌ها به حدی است که دیگر ظرفیتی برای افزایش دوباره ندارند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *