تحریمهای جدید علیه ایران, توقف ارسال مستقیم کالا از کره‌جنوبی به ایران Reviewed by Momizat on . کره‌جنوبی، چهارمین اقتصاد بزرگ آسیا یکی از خریداران عمده نفت ایران است و هفته گذشته معافیت ۶ ماهه از تحریمهای جدید علیه ایران را از واشنگتن دریافت کرد. متن نیوز کره‌جنوبی، چهارمین اقتصاد بزرگ آسیا یکی از خریداران عمده نفت ایران است و هفته گذشته معافیت ۶ ماهه از تحریمهای جدید علیه ایران را از واشنگتن دریافت کرد. متن نیوز Rating:
شما اینجا هستید:خانه » سیاسی » سیاست خارجی » تحریمهای جدید علیه ایران, توقف ارسال مستقیم کالا از کره‌جنوبی به ایران

تحریمهای جدید علیه ایران, توقف ارسال مستقیم کالا از کره‌جنوبی به ایران

کره‌جنوبی، چهارمین اقتصاد بزرگ آسیا یکی از خریداران عمده نفت ایران است و هفته گذشته معافیت ۶ ماهه از تحریمهای جدید علیه ایران را از واشنگتن دریافت کرد.
دنیای اقتصاد - تحریم , تحریم های جدید آمریکا علیه ایران, تحریمهای جدید علیه ایران, تحریم های جدید آمریکا, تحریمهای جدید علیه ایران, تحریمهای جدید علیه ایران, تحریم ایرانمتن نیوز – به گزارش فارس به نقل از رویترز، دولت کره جنوبی اعلام کرد: شرکت‌های «هانجین» و «هیوندای مرچنت مارین»، دو شرکت کشتیرانی بزرگ این کشور ارسال محموله به طور مستقیم به ایران را در ماه مه متوقف می‌کنند.
وزارتخانه‌های دریانوردی، انرژی، دارایی و امورخارجه کره جنوبی در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند: همچنین، «هیوندای مرچنت» از ۱۵ ژوئن، انتقال کالا از کشتی به کشتی دیگر (ترنس شیپمنت) با مقصد یا مبدا ایران را متوقف خواهد کرد. «هانجین» نیز این فعالیت تجاری را در ۸ ژوئن متوقف کرده است.
این دو شرکت کشتیرانی کره جنوبی که با ایران مبادلات تجاری انجام می‌دادند، هر دو بیانیه دولت این کشور را تایید کرده و اعلام کردند که این همکاری را در راستای تلاش‌ها علیه برنامه [صلح‌آمیز] هسته‌ای ایران انجام داده‌اند.
به گفته این وزارتخانه‌ها، صادرات به ایران از ماه جولای به علت مشکلات یافتن کشتی برای حمل محموله‌ها به شدت کاهش یافت.
این وزارتخانه‌ها بدون اعلام جزئیات میزان این کاهش اعلام کردند: سئول سال گذشته ۲۶/۶ میلیارد دلار کالا به ایران صادر کرده که بیشتر شامل محصولات فولادی، قطعات خودرو و کالاهای الکترونیک بوده است.
پالایشگاه‌های کره‌جنوبی، نفت خریداری شده از ایران را از طریق نفتکش‌های ایرانی وارد می‌کنند.


دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

خبرنامه
avatar
wpDiscuz
بازگشت به بالا