دعوا برسر نیامدن مردمی‌نژادی دیگر

سایت خبری فرارو نوشت: روزنامه ایران، ارگان مطبوعاتی دولت دیروز در گزارشی با عنوان «دعوا برسر نیامدن مردمی‌نژادی دیگر» تمام گروهای سیاسی فعال در کشور را متهم کرد که به دنبال طرح‌هایی «خود ساخته و غیرمردمی هستند تا بتوانند منویات خود را جامه عمل بپوشانند.»

روزنامه ایران در گزارش تیتر نخست خود باز هم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را مورد انتقاد قرار داد و طرح «دولت وحدت ملی» او را در این راستا تفسیر کرد. این روزنامه همچنین طرح تغییر نظام سیاسی کشور از حالت «ریاستی» به «پارلمانی» را در این راستا دانست و به نامه اخیر آیت الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید کشور اشاره نمود. گزارشگر روزنامه ایران طرح اصلاح قانون انتخابات را روشی برای ممانعت از آمدن «مردمی نژادی دیگر» تفسیر کرد و این طرح را که به تازگی با تغییراتی تبدیل به قانون شد در کنار تلاش برای تغییر ساختار سیاسی نظام و طرح دولت وحدت ملی هاشمی قرار داد.
فرارو همچنین نوشت: این گزارش روزنامه ایران در شرایطی منتشر شده است که در دو هفته اخیر دولت به شکلی کاملا علنی وارد فاز انتخاباتی شده است و اسفندیار رحیم مشایی نیز از پشت پرده خارج شده است. بسیاری از تحلیلگران با قاطعیت از کاندیداتوری رحیم مشایی در انتخابات ریاست‌جمهوری و حمایت بی‌دریغ رییس‌جمهور و دولت از وی سخن می‌گویند.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

avatar
  Subscribe  
خبرنامه