دلار با قیمت بالای ۳هزار تومان در سال۹۲ تثبیت می شود؟

 یک کار‌شناس اقتصادی، با بیان اینکه دولت برای تأمین نیاز ریالی خود، برای سال آینده نرخ دلار را کاهش نخواهد داد، از تثبیت نرخ دلار بالای ۳ هزار تومان در سال ۹۲ خبر داد.

 تثبیت نرخ دلار بالای ۳هزار تومان در سال۹۲

احمد میدری، با اشاره به اینکه دولت در سال جاری و سال آینده با کسری در بخش‌های زیادی مواجه است، گفت: دولت برای تأمین کسری خود در بخش‌های مختلف بودجه در سال ۹۲، نیازمند افزایش نرخ ارز است.

دنیای اقتصاد – خسرو یعقوبی : دولت با افزایش نرخ ارز و عدم کاهش نرخ آن به کمتر از ۳ هزار تومان، عملا تبدیل دلار به ریال رادر دستور کار خود قرار داده است.
به گفته میدری، در صورت کاهش نرخ دلار در سال آینده، فشار مضاعفی بر تولیدات داخلی وارد خواهد آمد و جایگاه محصولات تولیدی در مقابل واردات تضیعف می‌شود.
این کار‌شناس اقتصادی در عین حال، پیش بینی نرخ ارز را دشوار خواند، و علت اصلی فشار بر تولیدات داخلی را، افزایش واردات، به دلیل رشد تقاضا اعلام کرد و بیان داشت: ارزانی نرخ دلار، باعث رشد تقاضا می‌شود.
میدری، ادامه فعالیت مرکز مبادلات ارزی در سال آینده را منوط به عرضه در نوسان ارز دانست و عنوان داشت: در صورتی که ارز به مقدار قابل توجه وجود داشته باشد، نیازی به مرکز مبادلات نخواهد بود.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

avatar
  Subscribe  
خبرنامه