پرسودترین بازار سال 96 کدام بازار است؟ طلا سکه ارز دلار مسکن خودرو

صعود بازار سرمایه و زیان دلار و طلا

عالم اقتصاد – در این هفته سهامداران در بازار سرمایه با سود مواجه شدند تا بورس تنها بازار سودده این هفته باشد. با این حساب پ از هفت هفته بازدهی بورس مثبت شد تا سهامداران 0.48 درصد سود کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، طبق این برآورد ارزش دلار در طول این هفته حدود 0.1 درصد کاهش یافته است تا دارندگان دلار به این میزان ضرر کرده باشند. به طور مثال اگر 10 میلیون سرمایه گذاری در این بازار صورت گرفته باشد در طول این هفته 10 هزار تومان از ارزش آن کاسته شده است.

بازار طلا و سکه نیز که وابستگی زیادی به نرخ ارز دارد، در دو سال اخیر شرایط مشابهی را تجربه کرد تا بهای سکه تمام بهار آزادی طی یک سال از یک میلیون و 500 هزار تومان به سطح 920 هزار تومان برسد.

کاهش قیمت طلای جهانی در مقابل تثبیت بهای دلار موجب شد تا سکه تمام بهار آزادی 8 هزار تومان از هفته قبل ارزان‌تر شود. بهای سکه تمام بهار آزادی روز گذشته به 920 هزار تومان رسید تا یک درصد از ارزش آن کاسته شده باشد.

کسانی که به اندازه 10 میلیون تومان در بازار سکه سرمایه‌گذاری کرده باشند در این یک هفته 86 هزار تومان زیان کرده‌اند. در این هفته سهامداران در بازار سرمایه با سود مواجه شدند تا بورس تنها بازار سودده این هفته باشد. با این حساب پ از هفت هفته بازدهی بورس مثبت شد تا سهامداران 0.48 درصد سود کرده‌اند.

1 پاسخ

تعقیب

  1. […] این اساس انتظار این است که با رونق در بخش واقعی اقتصاد، بازار سرمایه نیز رونق داشته […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *