لغو تحریم خودرو چه تاثیری بر قیمت خودرو دارد؟

عالم اقتصاد – طبق توافقات صورت گرفته، تحریم صنعت خودرو از  30 دی لغو شد که باید دید لغو تحریم خودرو چه تاثیری بر قیمت خودروهای داخلی دارد؟

لغو تحریم خودرو چه تاثیری بر قیمت خودرو دارد؟

با رفع تحریم صنعت خودرو روند فعالیت خودروسازان به ویژه در حوزه واردات قطعات و مواد اولیه تسهیل خواهد شد.

در این میان موضوع قیمت خودروهای تولید داخل همچنان از موارد مورد بحث میان کارشناسان، خودروسازان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی است.

یک کارشناس صنعت خودرو درباره تاثیرات لغو تحریم بر هزینه‌های تولید خودرو در کشور و احتمال کاهش قیمت‌ها می‌گوید: نباید انتظار داشت با لغو تحریم صنعت خودرو قیمت خودروهای تولیدی نیز کاهش یابد.

شهرام آزادی – عضو هیات علمی دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی – با بیان این‌که با وجود لغو تحریم صنعت خودرو، تحریم نقل و انتقال ارز همچنان برقرار است، خاطرنشان می‌کند: لغو تحریم برخی هزینه‌های تولید خودرو را در کشور کاهش می‌دهد اما دیگر هزینه‌های تولید خودرو در کشور همچنان بالاست.

به گفته وی کاهش قیمت خودرو نیازمند بهبود شرایط و کاهش نرخ ارز و مواد اولیه است که البته هنوز دورنمای روشنی از آنها وجود ندارد.

به گزارش ایسنا، این کارشناس صنعت خودرو تصریح می‌کند: می‌توان انتظار داشت که پس از بهبود تمام شرایط و با کاهش هزینه‌های تولید خودرو در کشور قیمت این محصول نیز کاهش یابد اما هم اکنون این امکان وجود ندارد.

منبع : آفتاب

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *