مراسم تحلیف روحانی و حضور مقامات بیش از ۶۰ کشور جهان

معاون اجرایی رئیس مجلس با اشاره به جزئیات مراسم تحلیف رئیس جمهور یازدهم گفت:‌ این مراسم در تاریخ انقلاب بی سابقه است چرا که با حضور مقامات بیش از ۶۰ کشور جهان برگزار می شود.

جزئیات مراسم تحلیف روحانی

دنیای اقتصاد - مراسم تحلیف روحانی و حضور مقامات بیش از ۶۰ کشور جهان  , برنامه های اقتصادی دولت دکتر روحانی, برنامه های انتخاباتی حسن روحانی, برنده انتخابات روحانی, تحلیف دکتر حسن روحانی, تحلیف رئیس جمهور روحانی, حسن روحانی, دکتر حسن روحانی, روحانی, روحانی یادت باشه عارف باید باشه, سید حسن خمینی, نامه روحانی به محمدرضا عارف, کابینه احتمالی دولت حسن روحانی, کابینه احتمالی دولت دکتر حسن روحانی, کابینه احتمالی دولت روحانی, کابینه احتمالی روحانی, کابینه اقتصادی حسن روحانی, کابینه اقتصادی دولت حسن روحانی, کابینه اقتصادی دولت دکتر حسن روحانی, کابینه اقتصادی دولت روحانی, کابینه اقتصادی دکتر حسن روحانی, کابینه اقتصادی دکتر روحانی, کابینه اقتصادی دکتر روحانی انتخابات, کابینه اقتصادی روحانی, کابینه دولت حسن روحانی, کابینه دولت دکتر حسن روحانی, کابینه دولت دکتر روحانی, کابینه دکتر حسن روحانی, کابینه دکتر روحانی, کابینه روحانی, کناره گیری محمد رضا عارف به نفع روحانی, کناره گیری محمدرضا عارف به نفع روحانی, گیری محمد رضا عارف به نفع روحانی, گیری محمدرضا عارف به نفع روحانی متن نیوز – به گزارش خبرنگار مهر، علی افراشته درخصوص برگزاری مراسم تحلیف رئیس جمهور اظهارداشت: ۱۴۶۰ روز فرصت خدمتگزاری برای آقای دکتر روحانی براساس بند ۹ اصل ۱۱۰ قانون اساسی با امضای حکم مقام معظم رهبری آغاز خواهد شد و مراسم تحلیف فردا یکشنبه ۱۳ مرداد در مجلس برگزار می شود.

مراسم تحلیف رئیس جمهور یازدهم

وی ادامه داد: ‌این مراسم در مجلس شورای اسلامی و در جمع امنای ملت ایران و با ادای سوگند طبق اصل ۱۲۱ آغاز می شود، مراسم تحلیف این دوره با هماهنگی دفتر رئیس جمهور منتخب و مجلس شورای اسلامی انجام گرفته و گفتنی است که تاکنون کار به خوبی پیشرفت کرده است.

معاون اجرایی رئیس مجلس افزود: در تاریخ انقلاب چنین مراسم تحلیفی بی سابقه است چرا که با حضور مقامات بیش از ۶۰ کشور از ۵ قاره انجام می شود.

وی به حضور مهمانان این مراسم اشاره و تصریح کرد: ‌مقامات عالی رتبه کشورها در مراسم تحلیف حضور می یابند که در تاریخ انقلاب بی سابقه است همچنین شخصیت های عالی رتبه کشور، مقامات دینی، سیاسی و فرهنگی در این مراسم حضور دارند.

افراشته در خصوص ساعت آغاز مراسم تحلیف، یادآور شد:‌ این مراسم قرار است روز یکشنبه ۱۳ مرداد از ساعت ۱۶ در مجلس شورای اسلامی به ریاست دکتر علی لاریجانی انجام شود.

وی تأکید کرد: این جلسه مثل سایر جلسات مجلس یک جلسه رسمی است که با دستور رئیس جلسه آغاز و دستور کار آن از سوی منشی قرائت خواهد شد بعد از آن قرآن و ترجمه آیات انجام می شود.

سخنرانی سران سه قوه در مراسم

معاون اجرایی رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ‌سخنرانی دکتر علی لاریجانی در مراسم تحلیف انجام خواهد گرفت ومترجمان ما به زبان های مختلف این سخنرانی را ترجمه می کنند همچنین لازم به ذکر است که این مراسم از شبکه های مختلف داخلی و خارجی پخش خواهد شد.

افراشته بیان کرد:‌ بعد از سخنرانی دکتر علی لاریجانی، رئیس قوه قضائیهبه ایراد سخنانی خواهند پرداخت و سپس بعد از حضور دکتر حسن روحانی در جایگاه و ادای سوگند، وی نیز سخنرانی خواهد کرد که بعد از آن مراسم رسمی به پایان می رسد.

معاون اجرایی رئیس مجلس به برنامه‌های بعد از مراسم تحلیف اشاره کرد و یادآور شد: بعد از اتمام مراسم رسمی مصاحبه مشترکی از رؤسای قوا خواهیم داشت و عکس یادگاری نیز از شخصیت‌های عالی رتبه کشورها انجام می گیرد و تمبر یادبود نیز ثبت و به امضا می رسد و سپس در تالار مجلس دفتر یادبود مراسم با حضور رؤسای جمهور، نخست وزیران و معاونان رئیس جمهور کشورها به امضا رسیده و مستندسازی خواهد شد.

حضور مقامات بیش از ۶۰ کشور در تحلیف

معاون اجرایی رئیس مجلس، در پایان در خصوص مهمانان مراسم گفت:‌ قرار است بیش از ۶۰ کشور در مراسم تحلیف حضور یابند و با برنامه خوبی که با دفتر رئیس جمهور تنظیم شده است مراسم خوبی را شاهد خواهیم بود.

به گزارش مهر، مراسم تحلیف حدود ۹۰ دقیقه به طول خواهد انجامید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *