مصرف داروهای ماهواره ای را تایید نمی کنیم

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: داروهایی که ماهواره تبلیغ می کند را به دلیل عوارضی که پس از مصرف دارند تایید نمی کنیم.

به گزارش دانش روز به نقل از مهر، دکتر احمد شیبانی در نشست خبری در نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاریها افزود: با هماهنگی نیروی انتظامی توانستیم چندین نفر از کسانی که در شبکه های ماهواره ای شماره موبایل اعلام می کنند و داروهای غیر مجاز تبلیغ می کنند را شناسایی کنیم.

معاون وزیر بهداشت گفت: بخشی از آنچه که در این زمینه به ما مربوط می شود به منابع ذی ربط منعکس کردیم اما با مجلس هماهنگی در این زمینه صورت گرفت چون دارو مستقیما به سلامت مردم بستگی دارد و نباید آلت دست سوداگران دارو شود. بنابراین تبلیغ دارو و فراورده های دارویی و بهداشتی ممنوع .

شیبانی ادامه داد: یک ماده واحده را به مجلس پیشنهاد کردیم که محصولاتی که ماهواره تبلیغ می کند را شناسایی و از ورود آن به کشور جلوگیری شود. همچنین با شرکتهای تجاری این داروها روابط تجاری را محدود کنیم. این موضوع مورد استقبال اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نیز قرار گرفت و در شرف دادن ماده قانونی برای جلوگیری از ورود این داروها هستیم.

وی گفت: از مردم نیز درخواست داریم به تبلیغات دارو در شبکه های ماهواره ای توجهی نکنند و سلامت خود را به سادگی در اختیار این محصولات قرار .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.