پیش بینی قیمت دلار در سال ۹۵ و ۹۶

اقتصادنیوز نوشت: یک کارشناس بازار آتی پیش‌بینی کرد که قیمت دلار در سال آینده به مرز ۴ هزار تومان برسد. امیر محمد خدیوی با تاکید بر این که پیش‌بینی می‌شود روند افزایشی نرخ دلار ادامه پیدا کند،‌ اظهار کرد: با توجه به میزان تفاوت نرخ تورم آمریکا و ایران پیش‌بینی می‌شود نرخ دلار در حدود ۱۰ درصد افزایش قیمت را به ثبت خواهد رساند اما به دلیل آنکه دلار یک کالای استراتژیک و حساس است دولت نمی‌تواند به یکباره این افزایش قیمت را لحاظ کند.

وی ادامه داد: اگر نرخ دلار در بودجه سال آینده در حدود ۳۱۰۰ تا ۳۱۵۰ تومان در نظر گرفته شود یک فاصله‌ای بین دو نرخ دلار مبادله‌ای و آزاد نیز ایجاد خواهد شد.

رفتار قیمت دلار در سال ۹۵ و ۹۶

پیش بینی قیمت دلار در سال 95 و 96

پیش بینی قیمت دلار در سال ۹۵ و ۹۶

او خاطرنشان کرد: اگر دولت همین رویه آکادمیک خود را ادامه دهد، نرخ بودجه سال آینده ۳۱۰۰ تومان و نرخ دلار آزاد در حدود ۳۶۰۰ تومان خواهد بود، از سوی دیگر قیمت دلار بودجه برای سال ۹۶ در حدود ۳۴۰۰ تومان و بازار آزاد در حدود ۳۹۰۰ تا ۴۰۰۰ تومان پیش‌بینی می‌شود.

این کارشناس بازار آتی تاکید کرد: دولت آقای روحانی توان آن را دارد که نرخ دلار را کاهش دهد اما خوشبختانه با توجه با نگاه دخالتی دولت در امور اقتصادی، با کاهش نرخ دلار به واسطه تبدیل ایران به یک کشور صادراتی مخالف است.

او یادآور شد: با توجه به لغو تحریم‌ها هیچ مشکلی برای عرضه و فروش دلار برای دولت وجود ندارد و در رابطه با سرمایه‌گذاری در این بازار باید گفت، این بازار با توجه به سودهای تضمینی و قابل توجه بانک‌ها فاقد جذابیت است.

وی با بیان این که همگان در انتظار به سر می‌برند، گفت: هدف گذاری کنترل تورم در شرایطی انجام شد که قیمت فروش نفت بر پایه ۱۰۰ دلار بود، اما در حال حاضر قیمت نفت کاهش قابل توجهی را به ثبت رسانده، از این رو باید هدف‌گذاری تا حدودی تغییر کند.

خدیوی با تاکید بر این گرفتاری کشور تنها معطوف به سیاست‌های پولی نیست، افزود: سیاست‌های پولی دولت تا حدودی به صورت نامناسب اتخاذ شده است و این تصمیمات در پی مشکلات بانک‌ها تعیین شده است، از سوی دیگر سیاست‌های دولت در شرایط فعلی آ«چنان مناسب نیست به طور مثال در پی کاهش قیمت سنگ آهن دنیا بهره مالکانه دولت‌ها را لغو کرده اما این نرخ در این افزایش یافته است.

او در پاسخ به این سوال که آیا کاهش نرخ سود بانکی مناسب است،‌ گفت: کاهش نرخ سود بانکی عاملی خواهد بود تا حجمی از سپرده‌های مردمی از بانک‌ها خارج شود، بانک‌ها به دلیل آنکه بخشی از منابه خود را در پی خرید املاک و افزایش مطالبات معوق منجمد می‌بینند،‌ توان خروج بخشی از نقدینگی را ندارند.

وی راه حل خروج اقتصاد از این شرایط را هزینه کرد دارائی‌های بلوکه شده در بودجه عمرانی، پرداخت بدهی دولت به بانک‌ها و پیمانکاران دانست و بیان کرد: با ارائه مقداری از دارائی‌های بلوکه شده فعالیت‌های اقتصادی شاهد رونق خواهد بود و در پی رونق فعالیت‌های اقتصادی اشتغال ایجاد خواهد شد.

دیدگاه بگذارید

14 دیدگاه ها روشن "پیش بینی قیمت دلار در سال ۹۵ و ۹۶"

avatar
  Subscribe  
جدیدترین قدیمی ترین دارای بیشترین تعداد رای
خبرنامه
برنامه نویسی ios
میهمان
برنامه نویسی ios

باسلام
ممنون از سایت خوبتون.

trackback
پیش بینی اقتصاد ایران در سال 96 - درس جدید

[…] پیش بینی اقتصاد ایران در سال ۹۶ – درس جدید […]

trackback
پیش بینی قیمت خودرو در سال 96 - درس جدید

[…] پیش بینی قیمت خودرو در سال ۹۶ – درس جدید […]

Ali
میهمان
Ali

هر دولتی که روی کار اومده قیمت دلار رو سه برابر کرده البته طی هشت سال .الان با پایان دوران چهار ساله ریاست جمهوری روحانی و روی کار اومدن ترامپ و پایان سال و برجام کاملا مشخصه که قیمت دلار بالا میره

خسرو
میهمان
خسرو

ببخشید تقصیره من خواستم با پولی که داشتم لپتاپ بخرم که از شانس بدم دلار افزایش چشمگیری داشتو منم منصرف شدم.

مرتضی
میهمان
مرتضی

دروغ میگین شایدتاسال اینده دلارقیمتش به ۵۰۰۰هم میرسد.

محمد
میهمان
محمد

هنوز عید نشده دلار مرز ۴۰۰۰رد کرط شد۴۱۵۰

A. Darabi
میهمان
A. Darabi
وظیفه یک دولت حفظ ثبات در بازار و اقتصاد جامعه است که متاسفانه وظیفه اصلی را تاکنون انجام ندادن و فقط با عدد و رقم های راهی و دروغ تورم را زیر ۱۰ درصد اعلام میکنن در صورتیکه افزایش قیمت دلار، طلا، گوشت، قبوض مصرفی خانوار ایرانی و سودها و بهره های بانک ها دقیقا خلاف این میزان تورم هست، با این کار ما کارمندها علیرغم افزایش بیش از ۵۰ درصدی فقط ۱۰ درصد افزایش حقوق خواهیم داشت. بدون شک دولتی که پیش بینی اش از دلار در بودجه ۳۱۰۰ بوده چیزی از اقتصاد نمی داند دقیقا هیچ فرقی بین… خواندن ادامه این نظر»
فرامرز
میهمان
فرامرز
قیمّت دولار با بالا رفتنش نیمی از ایرانیان طبقه متوسط را به طبقه ضعیف رساند . قدرت یک دولت در نگه داشتن کیفیت پول ان کشور است . کاری که احمدی نژاد با ایران کرد را لطفا انجام ندهید . احمدی نژاد هز لحاظ اقتصادی ٢٠ سال ایران را به عقب برد . در همان زمانی که نفت بشکها ١٣٠ دولار بود دولت نروژ پول خود را در سیاست های پول درست گذاشت و احمدی نژاد در پو پولیسم . به نظر من فقط و فقط دیپلماسی درست با جهان ایران را اهسته از أین مشکل بسیار بزرگ اقتصادی بیرون… خواندن ادامه این نظر»
مهدی
میهمان
مهدی

بنظر من بدبخت شدیم رفت
خیلی بدبختیم

سمیه رسولی
میهمان
سمیه رسولی

ملت ایران روز به روز دارن فقیر ترمیشن میخواین تعداد فقیرهای ایرانو زیاد کنین؟اونایی که اون بالانشستن دارن زندگی شاهانه میکنن.بدبخت این ملت که واسه یه لقمه نون کم مونده کاسه ی گدایی دراز کنن.قیمت دلار وبالا میبرین که چی بشه؟شما مشکلی ندارین مردم قدرت خریدشون کم شده،ایران کم فقیره حالا نرخ سود بانکی کم شه.با ۴۵تومن یارانه شکم کی سیرمیشه با این گرونی…کسی هست صدای این ملتوبشنوه؟

farhad
میهمان
farhad

خود کرده را تدبیر نیس
وقتی هر صدتا تک تومنی برابر با پونزده دلار بود ملت…

trackback

[…] »پیش بینی قیمت دلار در سال ۹۵ و ۹۶ […]

trackback

[…] »پیش بینی قیمت دلار در سال ۹۵ و ۹۶ […]