چه شد که مصدق ۳ روزه سقوط کرد؟ Reviewed by Momizat on . کودتای 1332؛ چرا و چگونه؟ کودتای 28 مرداد 1332 یکی از نقاط پرمسئله و حساس تاریخ معاصر ایران است که سرنوشتی متفاوت را برای کشور رقم زد؛ به همین دلیل باید بارها م کودتای 1332؛ چرا و چگونه؟ کودتای 28 مرداد 1332 یکی از نقاط پرمسئله و حساس تاریخ معاصر ایران است که سرنوشتی متفاوت را برای کشور رقم زد؛ به همین دلیل باید بارها م Rating:
شما اینجا هستید:خانه » سیاسی » چه شد که مصدق ۳ روزه سقوط کرد؟

چه شد که مصدق ۳ روزه سقوط کرد؟

کودتای ۱۳۳۲؛ چرا و چگونه؟

کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ یکی از نقاط پرمسئله و حساس تاریخ معاصر ایران است که سرنوشتی متفاوت را برای کشور رقم زد؛ به همین دلیل باید بارها مورد بررسی و تدقیق قرار بگیرد.


کودتای ۲۸ مرداد ۳۲ از جمله پیچیده ترین و درعین حال پرابهام ترین اتفاقات تاریخ معاصر به شمار می آید وتفسیرهای مختلفی از این واقعه ارائه گردیده است. لیکن همواره سوالاتی اساسی از جمله اینکه گردانندگان اصلی این کودتا چه کسانی بوده اند؟ هدف از انجام کودتا چه بود؟ وچه شکافی باعث گسست همبستگی نیروهای ملی ومذهبی ،مصدق و کاشانی شد که نتوانستند طرح اجرای کودتا را نافرجام بگذارند؟ همه وهمه از جمله مواردی است که ذهن پژوهشگران ومورخان را به خود معطوف ساخته است.
http://www.jahannews.com/vdcgwz9xzak9tz4.rpra.html


کلمات کلیدی:

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

خبرنامه
avatar
wpDiscuz
بازگشت به بالا