پیش بینی قیمت سهام بورس پس از توافق هسته ای

کاهش سه درصدی شاخص کل بورس در یک هفته

عالم اقتصاد – شاخص کل بورس و اوراق بهادار در هفته ای که گذشت با کاهش سه درصدی به ۶۶ هزار و ۹۰۲ واحد رسید. به گزارش روز جمعه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا)، درعین حال شاخص صنعت در آخر هفته، بر روی عدد ۵۶ هزار و ۱۰۲واحد ایستاد. شاخص بازار اول به ۴۹ هزار و ۶۱۸ واحد و شاخص بازار دوم به ۱۲۹ هزار و ۳۷۹ واحد رسید.

کاهش سه درصدی شاخص کل بورس در یک هفته

** مالکیت ۱۳۰ میلیارد سهم از ابتدای سال تغییر کرد

از ابتدای امسال، ۱۳۰ میلیارد و ۴۴۹ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش ۴۶۷ هزار و ۷۸۶ میلیارد ریال دادوستد شده است. در این مدت، تعداد سه میلیون و ۱۸۰ هزار و ۸۰۹ سرمایه گذار، در ۱۰ میلیون و ۷۸۶ هزار و ۵۳ دفعه این تعداد سهام را خریداری کرده اند.

** ارزش معاملات بورس در هفته منتهی به ۱۷ دی ۷ هزار و ۱۴۴ میلیارد ریال شد

در هفته منتهی به هفدهم دی ماه، دو میلیارد و ۵۷۵ میلیون سهم به ارزش ۷ هزار و ۱۴۴ میلیارد ریال در بورس اوراق بهادار تهران معامله شد. در این مدت ۵۸ هزار و ۲۶۵ خریدار در ۱۹۶ هزار و ۱۲ دفعه به داد و ستد پرداختند.

براین اساس، ارزش کل معاملات ۴٫۷ درصد و حجم معاملات ۱۰ درصد رشد داشته است.

** معاملات اوراق مشارکت

در هفته منتهی به هفدهم دی ماه، تعداد ۷۹۹ هزار و ۴۷۴ برگه اوراق مشارکت به ارزش ۷۹۹ میلیارد ریال در بورس اوراق بهادار معامله شد. این در حالی است که از ابتدای سال ۱۲ میلیون و ۹۳۷ هزار و ۵۵۵ برگه اوراق مشارکت به ارزش ۱۲ هزار و ۹۴۰ میلیارد ریال در بورس اوراق بهادار خریداری شده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.