کدام بانک بیشترین نرخ سود سپرده روزشمار را میدهد؟ Reviewed by Momizat on . عالم اقتصاد - کدام بانک و مؤسسه اعتباری نرخ سود بیشتر به سپــرده‌های روزشمار می‌دهد. این سؤالی است که اکثریت مردم ایران درصدد یافتن پاسخ هستند. پس از اعلام نرخ عالم اقتصاد - کدام بانک و مؤسسه اعتباری نرخ سود بیشتر به سپــرده‌های روزشمار می‌دهد. این سؤالی است که اکثریت مردم ایران درصدد یافتن پاسخ هستند. پس از اعلام نرخ Rating: 0
شما اینجا هستید:خانه » اقتصادی » کدام بانک بیشترین نرخ سود سپرده روزشمار را میدهد؟

کدام بانک بیشترین نرخ سود سپرده روزشمار را میدهد؟

عالم اقتصاد – کدام بانک و مؤسسه اعتباری نرخ سود بیشتر به سپــرده‌های روزشمار می‌دهد. این سؤالی است که اکثریت مردم ایران درصدد یافتن پاسخ هستند. پس از اعلام نرخ سود سپرده‌های یکساله ۲۰درصد از سوی بانک مرکزی، به بانک‌ها اجازه داده شد تا به سپرده‌های کمتر از یک‌سال تا حداکثر ۲۰ درصد سود بپردازند و در این مسیر باهم رقابت کنند. البته برخی از مدیران بانک‌ها پس از این تصمیم بانک مرکزی دور هم نشستند و صورتجلسه‌ای امضا کردند تا به سپرده‌های روزشمار یکماهه مردم بیش از ۱۰درصد سود ندهند.

دنیای اقتصاد - کدام بانک بیشترین نرخ سود سپرده روزشمار را میدهد؟

کدام بانک بیشترین نرخ سود سپرده روزشمار را میدهد؟

لطفاً اطلاعات خود در مورد اینکه بانک ها و یا موسسات مالی و اعتباری چه مقدار سود روزشمار و یا بلند مدت می دهند را با سایر کاربران در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید

بیشترین نرخ سود سپرده روزشمار

کدام بانک بیشترین نرخ سود سپرده روزشمار را میدهد؟ – خبرنگار همشهری در ۲روز پیاپی با مراجعه به برخی بانک‌ها این سؤال را مطرح کرد که درصورت سپرده‌گذاری به میزان یک صد میلیون تومان، چه پیشنهاد جذابی برای سپرده‌گذاری دارید. پاسخ‌های داده شده را بخوانید.

پس از کاهش نرخ سود در بازار بین بانکی، دومین علامت از کاهش نرخ سود در بازار پول نمایان شد. بررسی‌ها نشان می‌دهد در سال جدید اکثر بانک ها نرخ سود سپرده‌ها را به صورت خودجوش تعدیل کرده‌اند. سه رفتار در بازار پول این کاهش خودخواسته نرخ را تایید می‌کند. رفتار نخست، در کاهش نرخ سود روزشمار بانک‌ها مشاهده می‌شود.

بروز رسانی ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ (کدام بانک بیشترین نرخ سود سپرده روزشمار را میدهد؟)

در چند روز اخیر اخبار بسیاری در مورد توافق بانک های خصوص و دولتی در مورد کاهش نرخ سود سپرده های بانکی منتشر شده است که اینبار ظاهراً شورای پول و اعتبار قصد مداخله و تأیین سقف سود اجباری برای بانک ها را ندارد ، بطوری که در جلسه اخیر شورای پول و اعتبار اعضا وارد موضوع نرخ سود بانکی نشدند

با این همه پیش بینی این است که کاهش نرخ سود بانکی حتمی به نظر می رسد، با توجه به وضعیت بازارها از قبیل مسکن و بورس و نیز گردش نقدینگی و وضعیت خود بانک ها!

برخی اخبار منتشر شده در این مورد را در ادامه مطالعه فرمائید

 • بانک پاسارگاد از دیروز سود سپرده های یکساله خود را از ۱۸ به ۱۶ درصد کاهش داده است
 • توافق جمعی بانک‌ها برای کاهش نرخ سود
 • خبرهای رسیده از نظام بانکی بیانگر آن است که با توافق بانکی ها نرخ سود سپرده های یکساله از هفته آینده ۱۵ یا ۱۶ درصد خواهد شد.
 • موج کاهش نرخ سود به”اقتصاد نوین” هم رسید
 • نرخ سود سپرده و تسهیلات را در روزهای آتی کاهش می دهیم/کاهش نرخ سودنقض مصوبه شورای پول و اعتبار نیست و کسی نمی‌تواند با آن مخالفت کند.
 • توافق بانک‌ها بر کاهش نرخ سود سپرده به ۱۵ درصد

رئیس کانون بانک‌های خصوصی گفت:

 • بانک‌ها داوطلبانه بر کاهش نرخ سود سپرده به ۱۵ درصد از اول تیر توافق کردند.
 • سود تسهیلات هم با فاصله زمانی تعدیل می‌شود.
 • برای سپرده‌های کمتر از یک سال، بانک‌ها می‌توانند نرخ سودی کمتر از ۱۵ درصد را تعیین کنند.

بروز رسانی ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ (کدام بانک بیشترین نرخ سود سپرده روزشمار را میدهد؟)

اقدامی که از یک سو شائبه رویکرد کارتلی بانک‌ها و مغایر با اصل رقابت را تقویت می‌کند و از سوی دیگر، بانک‌های مدافع پرداخت سود روزشمار ۱۰درصدی که البته عمدتا بانک‌های بزرگ دولتی هستند، پرداخت سود سپرده روزشمار نزدیک ۲۰درصد را نرخ شکنی قلمداد می‌کنند و مدعی هستند این نوع رقابت هزینه تمام‌شده پول در شبکه بانکی را افزایش می‌دهد. این در حالی است که قانون رقابت تصریح دارد: هرگونه تبانی از طریق قرارداد، توافق و یا تفاهم (اعم از کتبی، الکترونیکی، شفاهی یا عملی) به‌نحوی که نتیجه آن اخلال در رقابت باشد ممنوع است؛ ازجمله موارد ضدرقابتی مشخص کردن قیمت‌های خرید یا فروش کالا یا خدمت و نحوه تعیین آن در بازار به‌طور مستقیم یا غیرمستقیم است.

دنیای اقتصاد - کاهش نرخ سود بانکی و تعدیل سود‌های روزشمار

توافق بانکها در سال ۹۴ برای سقف نرخ سود بانکی

 • پایبندی به توافق ۱۰درصدی

بانک سپه: این بانک نرخ سود سپرده‌های روزشمار را ۱۰درصد اعلام می‌کند. پیشنهاد بانک سپه دریافت سود مطمئن و بدون دستکاری احتمالی براساس توافق بانکداران دولتی با یکدیگر است، به‌گونه‌ای که اگر سپرده‌گذار مبلغ سپرده را تا ۶‌ماه حفظ کند، ۱۸درصد سود دریافت خواهد کرد و درصورتی که دوره ماندگاری سپرده بین ۹‌ماه تا یک سال باشد، نرخ سود سپرده ۲۰درصد به سپرده‌گذاران پرداخت می‌شود. میزان سپرده ریالی در بانک سپه تأثیری در نرخ سود نخواهد داشت و هیچ‌گونه تسهیلاتی هم بابت سپرده‌های سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت، پرداخت نمی‌کند.

بانک انصار: این بانک برای سود سپرده‌های روزشمار نرخ سود ۱۰درصد، سپرده‌های شش‌ماهه، نرخ سود ۱۸درصد، برای سپرده‌های یکساله نرخ سود ۲۰درصد درنظر گرفته که بخشنامه بانک مرکزی و توافق بانکداران هم همین را می‌خواهد. بانک انصار طرح‌های قبلی خود برای جذب سپرده‌های مردم با نرخ سود بالاتر را کنار گذاشته و فعلا براساس نرخ سود توافق شده بین برخی بانک‌های دولتی و خصوصی عمل می‌کند، هرچند ممکن است در آینده نرخ سود خود را تغییر دهد.

بانک ملی: بانک ملی ایران به‌عنوان بزرگ‌ترین بانک دولتی کشور، تنها براساس بخشنامه بانک مرکزی سود به سپرده‌گذاران می‌دهد و به این ترتیب، اگر قصد سپرده‌گذاری در این بانک را دارید، برای سپرده‌های روزشمار با هر مبلغ تنها ۱۰درصد، برای سپرده‌های شش‌ماهه ۱۸درصد و برای سپرده‌های یکساله هم ۲۰درصد به‌طور علی‌الحساب سود پرداخت می‌شود. بانک ملی که امضای مدیرعامل آن پای توافق بانکداران برای نرخ نشکستن حک شده است، تاکنون تصمیمی برای کنار زدن رقبا در مسابقه جذب سپرده‌گذاران نگرفته و شعب این بانک همچنان بر نرخ سود سپرده‌های توافق شده اصرار دارند.

بانک ملت: این بانک نیمه‌دولتی و نیمه‌خصوصی ایران فعلا مصمم است تا سپرده‌های کوتاه‌مدت یکماهه را با نرخ سود ۱۰درصد، ۶ تا ۹ماهه را با ۱۸ و ۹ تا یک‌سال را با نرخ سود ۲۰درصد جذب کند. میزان مبلغ سپرده‌گذاری و یا افزایش و کاهش آن تأثیری در نرخ سود سپرده‌های بانک ملت ندارد و سود پیشنهادی به مشتریان اجرای توافق بانکداران است. بانک ملتی‌ها که فعلا دست نگه‌داشته‌اند تا ببینند در آینده جریان نرخ سود سپرده‌های بانکی چه سمت و سویی پیدا خواهد کرد، ممکن است برای جلوگیری از خروج مشتریان‌شان نرخ سود سپرده‌های روزشمار را در آینده افزایش دهند. فعلا که خبری نیست.

 • سود بیشتر به شرط ماندگاری سپرده

بانک پارسیان: این بانک نرخ سود سپرده‌های سرمایه‌گذاری را براساس مبلغ تقسیم‌بندی کرده‌است، به‌گونه‌ای که برای سپرده‌های تا ۱۰میلیون تومان، ۱۰درصد، از ۱۰تا ۱۰۰میلیون تومان ۱۸درصد، برای مبلغ بالای ۱۰۰میلیون تومان ۲۰درصد به‌طور روزشمار سود پرداخت می‌کند و برای مبالغ خاص نرخ سود سپرده‌ها براساس مذاکره تا ۲۲درصد خواهد بود. البته بانک پارسیان شرط معدل‌گیری برای پرداخت نرخ سود روزشمار با مبلغ بالای ۱۰میلیون تومان هم درنظر می‌گیرد و متناسب با میانگین سپرده صورت گرفته در یک دوره زمانی، نرخ سود متغیر خواهد بود.

بانک سامان: این بانک به مشتریان و سپرده‌گذاران جدید پیشنهاد می‌کند که به جای جابه‌جایی پول خود، آن را در طرح سیمیا سپرده‌گذاری کنند که نرخ سود روزشمار آن ۲۰درصد خواهد بود. البته به شرطی که دست‌کم ۱۰درصد از کل سپرده تا یک‌سال نزد بانک یادشده باقی بماند. بانک سامان پرداخت سود ۲۰درصد در قالب طرح سیمیا را برای همه سپرده‌ها با هر مبلغی در دستور کار خود قرار داده و کاهش یا افزایش میزان سپرده به شرط دست نخوردن ۱۰درصد از کل سپرده توافق شده، تأثیری در افزایش یا کاهش نرخ سود نخواهد داشت.

بانک کارآفرین: این بانک نرخ سود سپرده‌های روزشمار به شرط دست نزدن به اصل سپرده در یک‌ماه نخست را ۲۰درصد پیشنهاد می‌کند. البته بانک کارآفرین پیشنهاد خرید اوراق سپرده گواهی با نرخ سود ۲۲درصد را هم مطرح می‌کند، مشروط به اینکه مشتریان قبلی که اوراق یادشده را دارند، قصد باز پس دادن آن را داشته باشند. در این صورت مبلغ سپرده نزد بانک با نرخ سود ۲۰درصد باقی خواهد ماند و به محض آزادشدن اوراق گواهی سپرده به مشتریان اعلام خواهد شد تا سریع‌تر برای خرید این اوراق با نرخ سود ۲۲درصد روزشمار اقدام کنند. بانک یادشده برای سپرده‌گذاران با مبلغ بالای ۵۰میلیون پیشنهادی دیگری هم دارد به این صورت که ۸۰درصد سپرده انجام شده را به سپرده‌گذار با نرخ سود ۲۴درصد وام می‌دهد.

اقتصاد نوین: نخستین بانک خصوصی ایران هم برای نگه‌داشتن مشتریان فعلی و جذب سپرده‌گذاران جدید اعلام می‌کند برای سپرده‌های روزشمار ۲۰درصد سود پرداخت می‌کند به شرطی که سپرده‌گذاران ۲‌ماه نخست به پول‌شان دست نزنند. بانک اقتصاد نوین فعلا اوراق گواهی سپرده ارائه نمی‌کند و درصورتی که سپرده‌گذاران پس از ۲‌ماه بخشی از سپرده خود را بردارند، بازهم نرخ سود ۲۰درصد را حفظ خواهد کرد. این بانک تضمین می‌دهد که با تغییر نرخ سود در آینده، نرخ سود سپرده‌های موجود را تغییر نخواهد داد و همچنان بر عهد خویش با سپرده‌گذاران باقی می‌ماند.

 • سود بیشتر بدون قید و شرط

بانک آینده: جدیدترین بانک خصوصی ایران که موفق به دریافت مجوز رسمی فعالیت در اسفندماه سال گذشته شده است، برای سپرده‌های روزشمار خود نرخ سود ۱۹درصد در نظر گرفته و البته گزینه دیگری که به مشتریان و سپرده‌گذاران پیشنهاد می‌کند، خرید اوراق گواهی سپرده با نرخ سود ۲۰درصد یکساله است. این بانک که همواره یکی از پیشتازان جذب سپرده‌ها با نرخ سود بالاتر قبل از گرفتن مجوز رسمی فعالیت بوده، تاکنون چاشنی دیگری به سود سپرده‌هایش نیفزوده اما به نظر می‌رسد در آینده نزدیک بانک آینده برای عقب نماندن از دیگران نرخ سود سپرده‌های روزشمار را افزایش دهد.

بانک صادرات: این بانک اصل ۴۴ ایران برای جذب مشتریان و سپرده‌گذاران جدید و عقب نماندن از کورس رقابت، نرخ سود سپرده‌های روزشمار با ۱۹٫۷۵ درصد یعنی ۲۵ صدم درصد پایین‌تر از نرخ سود سپرده‌های یکساله پیشنهاد کرده است. بانک صادرات البته پیشنهاد جذاب‌تری هم برای سپرده‌گذاران با مبلغ مناسب دارد، به نحوی که می‌توان اوراق گواهی سپرده این بانک را با نرخ روزشمار ۲۲ درصد خرید. کاهش یا افزایش مبلغ سپرده بعد از یکماه تغییری در نرخ سود روزشمار ۱۹٫۷۵ درصدی این بانک خصوصی – دولتی ایران نخواهد داشت و میزان سپرده‌گذاری هم تاثیری در نرخ سود ندارد.

بانک شهر: این بانک‌، نرخ سود سپرده‌های روزشمار را ۱۰درصد، سپرده‌های ۶ تا ۹ ماه را ۱۸ درصد و سپرده‌های یکساله سود ۲۰ درصد می‌دهد. البته بانک شهر برای سبقت از دیگر بانک‌ها طرح ویژه‌ای با عنوان طرح صندوق آرمان با نرخ سود روزشمار ۲۲درصدی دارد که به نظر می‌رسد در برخی از شعب برای سپرده‌های بالای ۱۰میلیون تومان این حساب افتتاح خواهد شد. البته سود ۲۲درصدی صندوق آرمان علی‌الحساب بوده و امکان پرداخت سود بالای ۲۶ درصد در سررسید به سپرده‌گذاران در این طرح وجود دارد.

بانک تجارت: دیگر بانک اصل ۴۴ کشور، نرخ سود سپرده‌های روزشمار با شرایط خاص مورد توافق بین رئیس شعبه و سپرده‌گذاران با مبلغ بالا ۲۰درصد اعلام کرده است. فرمول محاسبه نرخ سود سپرده‌های روزشمار فرقی با دیگر بانک‌ها ندارد، جز اینکه اگر سپرده گذار به تعهد خود در خصوص شرایط توافق شده به صورت شفاهی عمل کند، می‌تواند سود ۲۰ درصدی به صورت روزشمار دریافت کند. بانک تجارت با کاهش میزان سپرده یا افزایش آن و همچنین مبلغ سپرده‌گذار تغییری در نرخ سود خود ایجاد نمی‌کند و نرخ سود سپرده‌ها با هر مبلغ را همچنان ۲۰ درصد حفظ خواهد کرد.

بانک پاسارگاد: این بانک خصوصی کشور برای جذب سپرده‌های مردم به صورت روزشمار نرخ سود ۱۹٫۵ درصدی پیشنهاد کرده است و بر این نظر پافشاری دارد که فاصله نیم‌درصد نرخ سود سپرده‌های روزشمار با نرخ سود یکساله باعث حفظ سپرده‌های فعلی و جذب احتمالی سپرده‌های جدید خواهد شد. نرخ سود یکساله بانک پاسارگاد علی‌الحساب ۲۰ درصد است و برای گرفتن سود ۱۹٫۵ درصدی لازم نیست که درصدی از پول سپرده‌گذاران در بانک حفظ شود. بانک یادشده گزینه دیگر و طرح ویژه‌ای برای پرداخت سود بالاتر ندارد و به نظر می‌رسد که با همین نرخ سود به فعالیت خود ادامه دهد.

مهر اقتصاد : این موسسه اعتباری در انتظار مجوز قانونی، با نصب بنری در شعب خود نرخ سود روزشمار سپرده‌ها را ۱۹درصد اعلام کرده و مراجعه به درون شعبه هم این نرخ سود را تایید می‌کند. بانک مجوز نگرفته مهر اقتصاد برای سپرده‌های چهارماهه سود ۱۹٫۲ درصد و شش‌ماهه ۱۹٫۵ درصد، سپرده ۹ ماهه هم ۱۹٫۸ درصد در نظر گرفته است و محدودیت در دریافت و برداشت از حساب وجود دارد ولیکن مشخص نیست کاهش مبلغ سپرده، تاثیری در نرخ سود خواهد داشت یا خیر؟ موسسه اعتباری مهر اقتصاد نرخ سود یادشده را مطابق با آخرین اعلامیه بانک مرکزی می‌داند.

ثامن: موسسه‌ثامن با هدف جلب رضایت بانک مرکزی سیاست سال‌های قبل خود در پرداخت سود بالاتر به سپرده‌های خود را کنار گذاشته است، اما برای عقب نماندن از بانک‌های دارای مجوز، نرخ سود سپرده‌های روزشمار را با افتتاح حساب ویژه‌ای ۲۰درصد پیشنهاد می‌کند. به گفته مدیر یکی از شعب این موسسه در انتظار گرفتن مجوز، احتمال انحلال را صفر می‌داند و دلیل تاخیر در صدور مجوز را سختگیری بانک مرکزی اعلام می‌کند.

دنیای اقتصاد - بیشترین نرخ سود سپرده بانکی

عالم اقتصاد – بیشترین نرخ سود سپرده بانکی

 

بروز رسانی در تاریخ ۱ فروردین ۱۳۹۵ (کدام بانک بیشترین نرخ سود سپرده روزشمار را میدهد؟)

?رئیس کل بانک مرکزی گفت
نرخ سود بین‌بانکی به ۱۷ درصد رسید، نرخ سود بازهم کاهش می‌یابد

در صورت صحت این ادعا ممکن است بالاترین نرخ سود بانکی تا خردادماه به ۱۶ ویا حتی به ۱۵درصد کاهش پیدا کند. که تأثیر حتمی این کاهش نرخ بر تمامی قسمت های اقتصاد کشور مخصوصاً بازار مسکن کاملاً قابل پیش بینی خواهد بود.

بروز رسانی در تاریخ ۱ اسفند ۱۳۹۴ (کدام بانک بیشترین نرخ سود سپرده روزشمار را میدهد؟)

بر اساس توافق بانک های خصوصی و دولتی دارای مجوز از روز ۱ اسفند ۱۳۹۴ نرخ سود بانکی برای سپرده های یکساله به ۱۸ درصد و برای سپرده های کوتاه مدت نرخ سود، ۱۰درصد در نظر گرفته شد

ضمناً پس از این توافق بانک مرکزی از این تصمیم که اکثر نهادهای مالی منتظر آن بودند حمایت کرد و طی بخشنامه ای از بانک ها و موسسات مالی دارای مجوز و بدون مجوز خواست که این نرخ سود را رعایت کنند

ضمناً در مورد عدم رعایت نرخ سود از سوی موسسات بدون مجوز تهدید به برخورد قانونی با این موسسات نمود

البته پیش بینی عالم اقتصاد این است که تا انتهای اسفند ماه ۱۳۹۴ بدلیل نیاز بالای بازار به نقدینگی و گردش نقدینگی امکان گریز بانک ها و موسسات مالی و اعتباری از این بخشنامه دور از انتظار نخواهد بود، البته مطمئنن نرخ سود به ۱۸ درصد کاهش یافته و نباید منتظر افزایش مجدد آن باشیم، حتی کاهش مجدد نرخ سود بانکی تا ۱۵ درصد در تابستان سال آینده دور از ذهن نیست

بروز رسانی در تاریخ ۲۴ آذر ۱۳۹۴ (کدام بانک بیشترین نرخ سود سپرده روزشمار را میدهد؟)

توافقات صورت گرفته بین بانک های خصوصی و دولتی به این صورت بوده که حداکثر نرخ سود سپرده های بانکی می بایست ۲۰ در صد سالیانه باشد البته در مورد نرخ های روز شمار و یا سه ماهه ، شش ماهه و نه ماهه و یا بازه های زمانی دیگر نرخ سود به خود بانک ها سپرده شده است.
البته تا مدتی این نرخ سود توسط بانک ها و موسسات مالی و اعتباری رعایت نمیشد ولی ظاهراً با بخشنامه صادر شده برای بانک هایی که مجوز بانک مرکزی را دارند، لازم الجراست که حداکثر سود در بازه های کمتر از یکسال ۲۰ در صد باشد و هیچ بانک و یا موسسه مالی و اعتباری مجاز حق باز کردن سپرده بالای یکسال را ندارد
البته به گوش می رسد بیشترین نرخ سود سپرده های بانکی روز شمار و بلند مدت قرار است مجدداً کاهش پیدا کند بطوری که تمامی اعضای شورای پول و اعتبار موافق کاهش نرخ سود بانکی هستند بجز بانک مرکزی
استدلال موافقان کاهش نرخ سود بانکی خروج اقتصاد کشور از وضعیت رکود می باشد
و استدلال بانک مرکزی کنترل تورم در شرایط رکودی کشور می باشد تا از وارد شدن مجدد کشور به یک گرداب اقتصادی جلوگیری شود
البته خبرهای غیر موثقی از اینکه موسسات مالی غیر مجاز سودهایی حتی تا ۲۴% را نیز می دهند به گوش می رسد
چیزی که مسلم است استقبال چشمگیری از این سودها وجود نخواهد داشت البته باید در نظر داشت ارائه سودهای بالاتر از نرخ مصوب فعلی یعنی ۲۰ درصد باعث بهم خوردن توازن پولی و تعادل موجودی بانکها و موسسات مالی مجاز با موسسات مالی غیر مجاز خواهد داشت بطوری که سپرده های بیشتری جذب موسسات مالی غیر مجاز خواهد شد
عالم اقتصاد - بیشترین نرخ سود سپرده بانکی البته پیش بینی عالم اقتصاد با توجه به فشارهای شورای پول و اعتبار به بانک مرکزی و رکود موجود در بازار مالی کشور و نیز با در نظر داشتن رفع تحریم های اقتصادی کشور احتمال کاهش سود به ۱۸ درصد برای سپرده های زیر یکسال بسیار محتمل است

لطفاً اطلاعات خود در مورد اینکه بانک ها و یا موسسات مالی و اعتباری چه مقدار سود روزشمار و یا بلند مدت می دهند را با سایر کاربران در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید

تاکنون 122 دیدگاه منتشر شده است

 • س

  سلام کدام بانک ها بانک دولتی است

  پاسخ دادن
 • ایرانی

  سلام با اطمینان میگم فقط موسسه ملل همان عسگریه سابق سال دیگم بانک میشه سرمایه موسسه نزده بانک مرکزی ۸۰۰ میلیارده عضوه شتابه که خودش باز یه سبردی نزده بانک مرکزی میخواد الانم میتونی شماره حساب موسسه را بدی برات یارانه بریزن در صورتی که هنوز برخی از بانکهای خصوصی نمیتونن
  لطفا تحقیق کنید بد نظر بدید ممنون

  پاسخ دادن
 • shirin

  من اکثره نظراتو خوندم تو یه سرى سایتها هم تحقیق کردم بنظرم ادم پولیو که بهش نیاز داره و سودش براش مهمه رو توى بانک نزاره بهتره اون پولى که میخوایم یه کنارى بزاریم که فقط خرج نشه و براى اینده و چندین سال نادیده بگیریمش بزاریم بانک که حالا یه سودى ام بیاد روش ولى اگر واقعا سود پول برامون مهمه باهاش روى کارى سرمایه گذارى کنیم کلا سوده خالصه پس بهتره به اینکه کودوم بانک بیشترین سودم میده فک نکنیم الان بانکى که معتبر باشه مهمتره پولمونو نخورن مهمتره الانم که ماشالله پره دزدى

  پاسخ دادن
 • ستی

  کدام بانک خصوصی سود خوبی میدهد؟

  پاسخ دادن
 • مینا

  سلام امروز رفتم موسسه فرشتگان میگه از سپرده ای که داری فقط روزی ۲ میلیون میتونم بهت بدم.نگرانم خیلی…نکنه یهو پولمو نده

  پاسخ دادن
 • علي

  سلام. توی کانال تلگرامی کاسپین نوشته شده بود که:موضوع پیوستن موسسه فرشتگان به کاسپین به همین زودیها به پایان میرسه….سوال اینه که آیا واقعا بعد از پیوستن کامل فرشتگان به کاسپین ، همه مشکلات حل میشه ؟ بعد از پیوستن کلیه خدمات بانکی تو کاسپین به حالت عادی برمیگرده ؟ یعنی هرچقدر پول از موجودی حسابمون بخواهیم برداریم،بلافاصله پرداخت میشه؟….

  پاسخ دادن
 • علي

  سلام.موسسه کاسیین اعلام کرد که: پیوستن موسسه فرشتگان به کاسپین به همین زودیها به پایان میرسه….آیا واقعا بعد از پیوستن کامل فرشتگان به کاسپین ،مشکلات ما سیرده گذارها حل میشه ؟ بعد از پیوستن، همه خدمات بانکی تو موسسه کاسپین به حالت عادی برمیگرده ؟ یعنی هرچقدر پول از موجودی حسابمون بخواهیم برداریم،بلافاصله به ما پرداخت میشه؟(مثل بقیه بانکها و موسسات؟)

  پاسخ دادن
 • آزیتا

  سلام
  من حدود۳سال بانک مهراقتصاد سپرده دارم هر ماهم ۵۰۰میزارم به حسابم ولی به جای اینکه هرماه سودم بیشتر بشه دارن کم میکنن,خواستم ازتون راهنمایی بگیرم توروخدا کمک کنید,کدوم بانک پولمو بزارم سود خوبی میدن واسه۳۰میلیون?

  پاسخ دادن
  • محمد

   بانک مهر تو دو مرحله سود رو کم کرد.اول فرودین ۹۵ بعد مهر ۹۵٫الان به حساب های بالای ۱۰ملیون ۱۵ رصد سود میده.یعنی حساب ۲۳ درصد من شده ۱۵ درصد.یک سوم سود ن از بین رفت.بهشونم گفتم میگن میتونیم.کار غیر اخلاقیه.حالا من از همین بانک وام هم گرفتم مگه میان بگن اقا بیا ما کارمزد وام رو کم میکنین! عمرا.تو شهر ۷۰ هزار نفری ما این بانک ارزش ملکش ۸ میلیارد و سرمایه بانکی ش۵۲ میلیارده.اینا رو ریس بانک به گفت.کارمندای بانک جزو مرفع ترین اقشار طبقه متوسطن.در کل بیجهت نیست که تو هر انقلابی اول مردم بانک هارو به آتیش میکشن.

   پاسخ دادن
  • علی

   گلم بزار بانک ایران زمین

   پاسخ دادن
 • ممدمهدی

  سلام بیا من بهت با سود ۳۰ درصد بهت میدم هر کی می خواد بیاد این شماره زنگ بزنه۰۹۰۱۰۷۸۸۸۱۳…بلند مدت.و ماهیانه سود ب حسابتون واریز میشه.پولتون رو هم همه جوره تضمین میکنیم

  پاسخ دادن
 • کیمیا

  سلام چقدر دیر به روز میکنید فایلهاتون را، بنظرم مطالبتون خوبه اگر به موقع به روز بشود

  پاسخ دادن
 • نانیو

  ببخشید من ۲۰میلیون پول دارم کدوم بانک معتبر بذارم که سودی خوبی بده. و میزان سودش چقدر میشه

  پاسخ دادن
 • نانیو

  ببخشید من ۲۰میلیون پول دارم کدوم بانک معتبر بذارم که سودی خوبی بده. و میزان سودش چقدر میشه

  پاسخ دادن
 • علی

  میبینم که همه نزولخوراجمع اند

  پاسخ دادن
 • حسین حبیبی

  سلام.موسسه عسکریه سود روز شمار ۱۹%میده از بانک مرکزی هم مجوز داره بدون هیچ محدودیتی

  پاسخ دادن
 • دلارام

  سلام
  درحال حاﺽر بانکهایی که مجوز بانک مرکزی دارند سپرده گواهی بالاترازیکساله ندارد،درﺽمن یکی مثل بانک ملت وسپه و…. سود یکسالشون ۱۸%هست ولی بانکهایی مثل ثامن وقوامین سپرده یکسالش سود ۲۰%هست واون موسساتیم که مجوز ندارند به نحوی برای مشتری جذب کردن هرجور بخوان عمل میکنن

  پاسخ دادن
 • بهروز

  الان یه بانک ارمان تو شهر ماهستش که ورشکست شده مردم در بانک جمع میشن همیشه که پولشون رو پس بگیرن ولی متاسفانه فقط ده درصد از پول افرادی که بالای صد میلیون پس انداز داشتن رو میدن سود دراز مدت یکساله این بانک سی درصد بوده ولی همه پشیمونن باید بانکی رو انتخواب کرد که معتبر باشه

  پاسخ دادن
 • من

  مردم ما چقدر گوسفند تشریف دارند
  هنوز سربزیر و در جستجوی علفهای تازه تر می چرند
  وای …

  پاسخ دادن
 • تیبا بلاگ

  ممنون از سایت خوبتون

  پاسخ دادن
 • الهه

  یعنى مبلغ ١٠میلیون با سود ٢٠درصد ماهى
  ۴میلیون و خورده اى سود بهش تعلق میگیره یا من اشتباه حساب میکنم؟

  پاسخ دادن
 • ahmad

  سلام
  سود روزشمار بانک شهر ۲۰ درصده که بایستی در گنجینه آرمان شهر سپرده گذاری کنی و گواهی سپرده بگیری
  یعنی بابت هر یک میلیون تومان ماهیانه تقریباً ۱۶۵۰۰۰ تومان سود تعلق میگیره. من خودم حساب دارم.

  پاسخ دادن
 • حامد

  من که دیروز ۱۷ مهر همینجوری یه حساب باز کردم موسسه ثامن گفتن سودش ۱۰ درصده بعدش هم هر میلیونی ۸هزارتومن در هرماه سودشه مثلا بابت سپرده روز شمار ۱۰ میلیون ماهیانه ۸۰هزارتومن بهتون میده . واقعا که…

  پاسخ دادن
 • hamedevil4

  بانک شهر یک میلیون به ترتیب

  سپرده سرمایه­ گذاری کوتاه‌مدت ۳ماهه
  ۱۴ درصد
  سپرده سرمایه­ گذاری کوتاه‌مدت ۶ماهه
  ۱۶ درصد
  سپرده سرمایه ­گذاری کوتاه‌مدت ۹ماهه
  ۱۸ درصد
  سپرده سرمایه گذاری مدت‌دار یک ساله
  ۲۰ درصد

  میشه بگین چقدر هست ؟

  پاسخ دادن
  • افشین حسنی مقدم

   اگه اینطور که شما میگی درست باشه سود ۱۴درصد به ده میلیون تومان درهرماه ۱۱۵۰۰۰ تومان سود میده و به۱۶ درصد۱۳۱۰۰۰ تومان ماهانه میده وبه ۱۸ درصد ۱۴۷۹۰۰ تومان ماهانه میده وبه ۲۰ درصد۱۶۴۰۰۰ تومان ماهانه میده وسودهای بالا برای ماههای ۳۰ روزه است ولی ماههای ۳۱ روزه کمی بیشتره مثلا ۱۴ درصد۱۱۸۹۰۰ تومانه وبرای ۱۶ درصد ۱۳۵۸۹۰ تومانه وبرای ۱۸ درصد ۱۵۲۸۰۰ تومانه وبرای ۲۰ درصد ۱۶۹۸۰۰ تومانه این از مبلغ سودها ولی بعید میدونم اینجوری باشه اگه ازپارسال باشه وتاریخش هنوز منقضی نشده باشه تا پایان سررسیدش ۱۸ درصد میده بستگی به سود قبلیش داره که اگه بگذره بدون اطلاع شما تمدید میکنند وبه شما اطلاعی نمیدن مگه اینکه روز قبلش برین وبخواین تمدید نکنن تا یجای بهتری براش پیدا کنین ومحاسبه سود سپرده هم به این صورته که مبلغ سپرده رو ضرب در نرخ سود میکنین وبعد تقسیم بر ۳۶۵ میکنین وبرای ماههای ۳۰ روزه ضربدر ۳۰ وماههای۳۱ ضربدر۳۱ وماه ۲۹ روزه ضرب در ۲۹ کنین سود خودش بصورت دقیق بدست میاد

   پاسخ دادن
  • افشین حسنی مقدم

   ۱۴ درصد یکماهه برای یک میلیون ۱۱۵۰۶ تومان وبرای ماه ۳۱ روزه۱۱۸۹۰ تومان وسود ۱۶ درصدماهانه ۳۰ روزه ۱۳۱۵۰ تومان و۳۱ روزه ۱۳۵۸۹ تومان و۱۸ درصد ماههای ۳۰ روزه ۱۴۷۹۴ تومان و۳۱ روزه ۱۵۲۸۷ تومان وبرای ۲۰ درصد ماههای ۳۰ روزه۱۶۴۳۸ تومان وبرای ماههای ۳۱ روزه۱۶۹۸۶ تومانه حالاذاگه انصافا جدیدا شما پرسیدین یعنی مرداد و شهریور ومهر بوده به ما هم بگین چون من بعید میدونم نرخ جدید سود سپرده یکساله حتی از ۱۵ درصد بیشتر باشه برای کسی که میخواد جدید حساب باز کنه وحتی اشخاصی که قبلا حساب هم داشته باشند بخواهند برگه سپرده بتاریخ روز باز کنند ۱۵ درصد بلندمدت یعنی یکساله هست دیگه دو یا سه یا چهار یا پنج ساله در هیچ بانکی نداریم مگر مواردی خاصکه در بانک به شما میگن واوناهم برای آدمهای سرمایه داره که این پولارو ندید بگیرن یعنی فکر کنن ندارن واونهم باز ۱۵ یا نهایتا ۱۶ درصد محاسبه میشه البته باشرایطش میگم

   پاسخ دادن
 • افشین مولایی

  عزیزان فرمول محاسبه سود مثلا به نرخ بیست درصد
  مبلغ سپرده×۲۰( نرخ سود )×۳۰( تعداد روزهای ماه )تقسیم بر ۳۶۵۰۰( روزهای سال×۱۰۰ )جواب سود سپرده میشود با تشکر از همگی

  پاسخ دادن
 • مهيار

  سلام، وقت بخیر، من ی حساب تنخواه دارم ک هر روز پر و خالی میشه، میخام بدونم سود روزشمار کدوم بانک واسه این حساب بهتره؟؟؟؟ لطفا لطفا کمکم کنیدو ایمیل بزنین، مرسی از لطفتون

  پاسخ دادن
  • افشین حسنی مقدم

   من میخواستم بگم بانک گردشگری هم کارت برای شما صادر میکنه هم به موجودی شما در هر روز چه گذشته وحال وآینده سود روزشمار میده واصلا شرط نذاشته که چقدرموجودی داشته باشی من از پارسال حساب دارم به من هجده درصد میده ولی الان ده درصد میده هرچی موجودیت بیشتر باشه سودت بیشتره وهرچی کمتر باشه سودت کمتره ولی ستاد پرداخت سود پرداخت میکنه درست سر ماه یعنی ساعت دوازده وچند دقیقه شب واریز میکنه ولی آدرس ایمیل شما نبود

   پاسخ دادن
 • ناشناس

  من بانک مهر دارم ولی امنیت نداره بانک اون هم ۱۸ درصد

  پاسخ دادن
 • رازی

  سلام. بچه ها تو رو خدا به من کمک کنید.من میخوام پس انداز ماهیانه ام رو که از حقوقم جمع میکنم توی یک حسابی واریز کنم که بصورت ماهیانه سود خوبی به حسابم اضافه کنه.در ضمن عابربانک هم داشته باشه که هر وقت لازم داشتم برداشت کنم.مثلا اگه برجی ۵۰۰ هزار تومن پس انداز جمع میکنم بابتش هر ماه ۲۰ هزار تومن به حسابم اضافه بشه… همچین چیزی داریم که برم حساب پس انداز سپرده سودآور روزشمار باشه؟لطفا یکی که آگاهی بالایی داره به ایمیلم نظرشو ارسال کنه
  rozaakbarisms@yahoo.com

  پاسخ دادن
 • مختار

  بیشترین سود و بهترین سرمایه گذاری روز شمار مربوط به بانک شهر هست

  پاسخ دادن
 • بهارک

  دوستان کسی میدونه الان سود یکساله کدوم بانک بیشترررره؟
  اینجا انگار هیچکس هیچی نمیدونه

  پاسخ دادن
 • پارسا

  سلام دوستان موسسه آرمان سود روز شمار۲۵درصد میده و سپرده یک ساله۳۲درصد.آیا میشه به این موسسه اعتماد کرد؟

  پاسخ دادن
  • امیر فیضی

   موسسه آرمان در سال ۱۳۹۴ به موسسه اعتباری کاسپین تغییر نام یافته و از بانک مرکزی هم مجوز فعاتیت گرفت و باصطلاح مجاز شد. اما موسساتی که امروزه با نام آرمان فعالیت می کنند موسساتی هستند که قبل از تغییر نام با موسسه کاسپین فعلی فعالیت می کردند ولی در ادامه نتوانستند مجوز بانک مرکزی را دریافت کنند مانند جلین ، وحدت و چند نام دیگر. بطور خلاصه موسساتی که در حال حاضر با نام آرمان فعالیت می کنند کلا” غیر مجاز بوده و هیچیک توان پرداخت سپرده های مردم را ندارند. اخبار تکمیلی را می توانید از اینترنت دریافت کنید.

   پاسخ دادن
   • افشین مقدم

    نه این بانک مجوز نداره ودر آستانه ورشکستگیه بازهم میتونین تحقیق کنین بهرحال هرمبلغی باشه شما زحمت کشیدید ودرست نیست کسی کوچکترین اطلاعی داشته باشه وبه همنوعش نده بالاخره موفق باشید

    پاسخ دادن
  • پویا

   موسسه آرمان بهترین محل برای سپرده گذاریه شک نکن

   پاسخ دادن
 • هیلدا

  میشه بگین کدوم بانک بیشترین سود رو میده؟

  پاسخ دادن
 • گلشن

  سلام
  این سپره ها چجوریه؟ ۱۸% ینی هر یه تومن ۱۸ هزارتومن؟

  پاسخ دادن
 • ︻╦̵̵ meluri

  سود وام ها را کم کنید نه سود سپرده ها رو

  پاسخ دادن
 • ︻╦̵̵ meluri

  واقعا که بهتره سود وام هارا کم کنید .نه سود سپرده های مردمه بیچار رو .یه ذره هم به فکر مردم باشید

  پاسخ دادن
 • majid

  من میخام بدونم بانکها ک وام میگیری باسود ۴٫درصد بعدمیخای پس بدی همون ۴درصد میشه یک سوم پول ولی باسپرده گذاری توبانک باسود۲۰درصد سودسپرده میشه یک بیستم پول …کسی میدونه چرا؟کسی میدونه چطوری حساب میشه….؟؟؟؟؟؟؟

  پاسخ دادن
 • شاه ولایتی

  سلام خدمت دوستان.
  با توجه به کم شدن سود بانکی و پانزده درصدی بودن سود بودن بانک ها، بهتر از خارج از بانک سرمایه گزاری کنیم و به سود بهتری دست پیدا کنیم، من چند روز پیش در روزنامه ی همشهری خوندم که قراره که سود بانکی تک رقمی بشه و هم نرخ تورم(یعنی ۹٪ ) بشه.
  من به عنوان یک مشاور مالی، بیمه عمر و سرمایه گزاری رو بهتون پیشنهاد میکنم از این جهت این پیشنهاد رو بهتون میدم چون که سود بانکی در بهترین حالت ۱۵٪ است و تضمین شده واسه یک سال است،ولی در طرح بیمه عمر و سرمایه گزاری با پشتوانه و تضمین بیمه مرکزی نرخ ۱۸٪ برای پنج سال اول و ۱۵٪ برای پنج سال دوم و برای ما بقی سال های قرار داد سود تضمین شده به اندوختتون تعلق میگیره. به غیر از این سود، سود مشارکت نیز بهتون تعلق میگره که در نتیجه سودی که به شما تعلق میگیره بیشتر از ۱۸٪ میشه.
  در صورت نیاز به راهنمایی میتونید بامن تماس بگیرید.
  ۰۹۱۹۴۱۷۷۲۴۳

  پاسخ دادن
 • فریبا

  همیشه تصمیمات دولت بازنشستگان رو نشونه میگیره یه بازنشسته باحقوق اندکی که میگیریم گذران زندگی نمیشه کرد که اندک سپردی که در بانک داریم مدارا میکریم حال با کم کردن سپرده بانکی بازم ما زیر فشار میرویم

  پاسخ دادن
 • مسعود

  سلام دوستان سود سه ساله بلند مدت کدوم بانک بیشتره?

  پاسخ دادن
 • مهرداد

  کم کردن سود بانکی تنها تاثیرش تو اقتصاد کشور فقط و فقط افزایش کلاهبرداری دلالان و کلاهبرداران از پول بی زبون مردم بی تجربه ایه که پولشون رو از بانکها میکشن بیرون و بدون هیچ تجربه ای تو بازار سرمایه گذاری می کنند، با اندکی گذر زمان متوجه عرایض بنده خواهید شد…
  دولت اگر به فکر رونق اقتصادی باشه با همین سپرده مردم تو بانکها میتونه سرمایه گذاری مطمئن انجام بده جلو کلاهبرداری سودجویان رو بگیره، خانه از پایه خراب است رفیق…

  پاسخ دادن
  • شهاب

   نه آقا چه حرفیه!
   تنها اثرش اون نیست.
   پول کمتر به جیب بانک می ره. فکر مردم پویا تر می شه تا بدونن پولو نباید خوابوند تو بانک .وارد چرخه اقتصاد می کنن و الخ

   پاسخ دادن
 • سمیرا

  سلام میشه کمکم کنید .من نمیدونم سپرده کوتاه مدت سه ماهه بهتره یا یک ساله???این جور که من حساب کردم اگه من ۳ماهه رو تمدید کنم۲برابر سپرده ۱ساله سود میکنم.میخام بدونم درست فک میکنم یا نه???ممنون

  پاسخ دادن
 • ممد يخه ارو

  فعلا با بهره بانکى ١۵٪ باید ساخت

  پاسخ دادن
 • محمد

  سلام لطفا اگر کسی در مورد خرید اوراق های بانک مسکن اطلاعاتی دار بزاره همین الان که سود بانک ها بین ۱۰ تا ۱۵ درصد هست من از بانک مسکن سوال کردم حساب ممتاز تا مبلغ ۲۷ در سود سپرد در فاصله زمانی ۶ ماه حساب می کنند که اوراق شما رو خودشون میفروشن

  پاسخ دادن
 • محمد

  سلام لطفا اگر کسی در مورد خرید اوراق های بانک مسکن اطلاعاتی دار بزاره همین الان که سود بانک ها بین ۱۰ تا ۱۵ درصد هست من از بانک مسکن سوال کردم حساب ممتاز تا مبلغ ۲۷ در صود سپرد در فاصله زمانی ۶ ماه حساب می کنند که اوراق شما رو خودشون میفروشن

  پاسخ دادن
  • خسرو یعقوبی

   بعید میدونم پرداخت چنین سودی واقعیت داشته باشه

   این سپرده ها معمولاً طوری کنترل می شوند که حدود یک درصد بیشتر از نرخ مصوب سوددهی داشته باشند نه بیشتر
   که البته همان یک درصد چشمگیر است

   تا جایی که بنده اطلاع دارم اوراق بورسی به سپرده ها تعلق میگیره
   بنابراین قیمت اوراق هم در بورس مشخص میشود که احتمالاً جهش ناگهانی نخواهد داشت

   پاسخ دادن
  • بهرام

   با سلام
   سود حساب ممتاز ۲۷ درصد به بالاست
   یعنی گاهی تا مرز ۳۰ درصد هم رسیده
   حساب ممتاز کارتی هستش یعنی واریز و برداشت مجازه
   مثل سپرده یکساله نیست که نتونید واریز کنید
   به دو صورت قابل افتتاح هست
   برای مبالغ ۲۴ میلیونی و ۷۲ میلیونی
   هر دو یک جور سود میده
   و اما سودش
   ۱۱ درصد سود که هر ماه واریز میشه فارغ از میزان مبلغتون
   یعنی این ۱۱ درصد به همه ممتازها واریز میشه
   ولی این حساب علاوه بر سود بعد ۶ ماه شرروع می کنه به اوراق وام دادن
   یعنی حسابی که ۲۴ میلیونی هستش نوعش و میانگین حساب هم در ۶ ماه ۲۴ میلیونه به اون حساب ۲۴ برگ اوراق وام تعلق می گیره
   مشتری می تونه اوراق رو نگه داره تا با اونا وام بگیره یا بده به بانک تا باش بفروشن
   گیزان قیمت دست بانکه و این نیست که خیلی بالا پایین بشه
   این اوراق در فرابورس فروخته میشن
   مثلا امروز قیمت هر اوراق ۸۳ هزار تومان بود
   پس مشتری چقدر سود از بابت این اوراق به حسابش واریز میشه؟
   ۲۴×۸۳۰۰۰=۱٫۹۹۲٫۰۰
   یک میلیون و نهصد و نود و دو هزار تومان
   این سود اوراقی است که سر ۶ ماه اومده
   بعد از ۶ ماه دیگه دوباره این روند تکرار میشه
   پس در یکسال مشتری دوبار مبلغ فوق رو دریافت کرده
   یعنی
   ۱٫۹۹۲٫۰۰۰×۲=۳٫۹۸۴٫۰۰ تومان
   محاسبه درصد سود اوراق
   ۳٫۹۸۴٫۰۰۰÷۲۴٫۰۰۰٫۰۰۰×۱۰۰=۱۶٫۶ درصد
   پس اوراق به تنهایی درصد بالا رو سود میده
   خود حساب هم که ۱۱ درصده
   پس ۱۱+۱۶٫۶=۲۷٫۶ درصد بازدهی کل حساب در یکسال
   حساب ممتاز پربازده ترین و منعطف ترین حساب شبکه بانکیه
   طرف حسابتون بانک دولتیه (بانک مسکن)
   ضمنا درصد بالا براساس قیمت ۸۳ هزار تومان محاسبه شده
   اگر اوراق ۸۵ یا ۹۰ بشه درصدش فرق میکنه و طبسعی است که بازدهی حساب بالاتر میره
   حساب ۷۲ میلیونی هم در ۶ ماه ۷۲ میلیون میانگین می خواد و ۷۲ برگ اوراق میده بهت
   درصدش و نحوه محاسبه اش به همین شکل است
   نکته اگر میلغتون بیشتر از انهاست بهتره چندین حساب ممتاز افتتاح کنید
   مثلا برای ۱۴۴ میلیون تومان دوتاحساب ۷۲ میلیونی بهتره
   چون هر حساب سقفی برای تعلق اوراق داره
   یعنی اگر ۱۴۴ میلیون رو در یک حساب بزارید بعد ۶ ماه ۷۲ برگ اوراق خواهید. داشت ولی اگر دوتا حساب ۷۲ میلیونی باز کنید به هر حساب جداگانه ۷۲ برگ تعلق می گیره
   با احترام

   پاسخ دادن
 • بهاره

  نرخ سود سپرده روز شمار یعنی همان سپرده کوتاه مدت!؟

  پاسخ دادن
  • خسرو یعقوبی

   خیر
   نرخ سود روز شمار یعنی به تعداد روزهایی که پول شما توی حساب باشه بهتون سود پرداخت میشه
   البته در بانک های ایران برای سپرده هایی که کمتر از یکماه در بانک باشند هیچ سودی تعلق نمیگیره ولی برای سپرده های بیشتر از یکماه سود به ازای روزها تعلق میگیره

   توجه داشته باشید نرخ سود روزشمار برای مبالغ بالا بسیار چشمگیر است مثلاً برای مبلغ یک میلیارد تومان با سود ۲۰ درصد روزانه حدود ۵۵۰ هزار تومان سود تعلق میگیره

   پاسخ دادن
 • متین

  با سلام ب دوستان.بانکها میگین ۲۰ درصد یا ۱۹٫۵ یا کمی بیش باز آخر برج میبینی بادرصد ۱۶٫۵ حساب کردن .الان واسه خودم توخرداد همین طور حساب کردن.

  پاسخ دادن
 • سهيل

  واقعا که.تو مملکت بیکاری فوران میکنه.
  من و داداشم چند سال بیکاریم.
  پدرم مقداری سپرد بانکی داره که روز به روز نرخ بهرشو کم میکنن.
  خدا براشون نسازه.
  جیب خودشون پره و خبر ندارن از جیب نردم.
  تا کی ملت ساکت هستن نمیدونم….

  پاسخ دادن
 • سعید

  سلام بابا بیخیال شما با این پول هایی که بانک میزارین اگه به خودتون زحمت بدین بهاش کار کنین که بیشتر پول در میارین همش سود سود

  پاسخ دادن
 • پروانه

  سلام. من بانک شهر حساب آرمان شهر رو از پارسال باز کردم الان دو ماهه که بدون اطلاع قبلی سود رو کم کردن و اصلا هم به حرفشون پای بند نبودن و تازه وقتی اعتراض کردیم گفتن میخواد بشه ۱۵ درصد

  پاسخ دادن
 • علی

  من تویکی از کانال ها خوندم
  توافق بانک‌ها بر کاهش نرخ سود سپرده به ۱۵ درصد
  ظاهراً از شنبه ۲۹ خرداد اجرا میشه
  سود تسهیلاتی هم که بانک ها می دم ظاهراً قرار کم شه
  ولی نه به این زودی ها ظاهراً چند ماه بعد از کم شدن سود بانکی این اتفاق میفته
  برای سپرده‌های کمتر از یک سال هم بانک‌ها نرخ سود کمتر از ۱۵ درصد میدن
  در پناه حق

  پاسخ دادن
 • ايوب

  دوستان صندوق آرمان شهر بانک شهر به سپرده های بالای ده میلیون تومان ٢٢ درسد سود میده ، من خودم الان یک ساله ۵٠ میلیون تومان صندوق ارمانشهر سرمایه گذاری کردم هرماه ٩۴٠ هزارتومن بهم سود میدن ، ضامن این صندوق خود بانک شهره ، و کاملأ هم مطمینه. کسانی هم میشناسم که ۵٠٠ میلیون و ١ میلیارد تومن هم توی همین صندوق سپرده دارن و هر ماه سودشو بی قیدوشرط میگیرن نکنه حایز اهمیت اینه که از سپردتون هر زمان که بخواین هم میتونیین بدون جریمه برداشت کنن و افزایش هم محدودیت نداره، به یکی از شعب بانک شهر مراجعه کنین و اطلاعات کاملتر رو در اختیارتون میزارن.

  پاسخ دادن
  • احمد

   سلام
   در جواب دوستمون عرض کنم که الان محدودیت ۱۰ میلیون دیگه نیس و هر رقمی بالای یک واحد میشه باز کرد اما اینکه مطمئنه چطور میگید نمیدونم چون مال شهرداری هست و الان اوضاع شهرداریها رو همه میدونن….قوانین رو اصلا رعایت نمیکنه مثلا الان با اینکه مجوز ۱۳۵ میلیون واحد رو داره بالای ۱۵۳ میلیون واحد فروخته وسط ماه پول برداری سود زیر ۱۸ میده و فقط اخر ماه سود ۲۲ رو رعایت میکنه و ارزش واحد رو چندین مورد بخصوص اوایل این ماه زیر ۱۰۰ هزار نشون داده (یعنی زیان) که من شخصا میترسم سندی بر اعلام مشکلات بعدی باشه

   پاسخ دادن
  • احمد

   سود خرداد ۲۲ درصد اعمال شد
   ماهها ۳۱ روز هستن اینو از یاد نبرید
   پول ضرب در ۲۰ درصد تقسیم بر ۳۶۵ و ضرب در ۳۱ روز
   میاد مبلغی که این ماه گرفتید

   پاسخ دادن
 • ستاره

  سلام….الان کدوم بانک بالاترین سود را می دهد! صندوق سر مایه گذاری کدوم بانک خوبه؟ ممنون

  پاسخ دادن
 • رضا

  یعنی اگه ۳۴۰۰۰۰۰۰۰تومن بزاری میتونی ماهی ۶میلیون تومن سود بگیری

  پاسخ دادن
 • رضا

  من بانکی رو سراغ دارم که اگه ۱۰۰۰۰۰۰تومن سپرده کنی و ماهی ۱۰۰۰۰۰تومن بهش اضافه کنی بعد از دو سال میتونی پولت رو برداری و ماهی ۸۰۰۰۰۰تومن بدون داشتن سپرده سود بگیری اگه میخای بدونی کدوم بانکه یه ایمیل بزن به این rsmanagerpb@ gmail _com

  پاسخ دادن
 • سید خدا

  سلام. بچه ها تو رو خدا به من کمک کنید.من میخوام پس انداز ماهیانه ام رو که از حقوقم جمع میکنم توی یک حسابی واریز کنم که بصورت ماهیانه سود خوبی به حسابم اضافه کنه.در ضمن عابربانک هم داشته باشه که هر وقت لازم داشتم برداشت کنم.مثلا اگه برجی ۵۰۰ هزار تومن پس انداز جمع میکنم بابتش هر ماه ۲۰ هزار تومن به حسابم اضافه بشه… همچین چیزی داریم که برم حساب پس انداز سپرده سودآور روزشمار باشه؟لطفا یکی که آگاهی بالایی داره به ایمیلم نظرشو ارسال کنه :
  jiringi@rayana .-ir

  پاسخ دادن
 • یونس

  منکه اینطوری سردرنیاوردم.یدفعه بگویی:فلان بانک سود روزشمارش بیشتره.فلان بانک ۶ماهه بیشتر سود میده…………………..وتا آخر…چرا مارو علاف ومجبور به خواندن مقالات میکنید.

  پاسخ دادن
 • بهروز

  آقای تاجیک ، بانک های خصوصی خیلی وقت هست که سود رو ۳۶۵ روز محاسبه میکنن و ماهیانه یا سه ماه یک بار … پرداخت میکنن
  خیلی وقته دیگه از روشی که مثلاً ۲۵ درصد حساب میکردن و بعد تقسیم بر ۱۲ ماه میکردن استفاده نمیشه
  ولی در مورد اینکه می گید سود ۲۰ درصد رو ۱۶٫۵ میدن دلیلش اینه که سود بانکی رو بر اساس درصد توافقی که الان از ۲۰ تا ۲۲ درصد برای سپرده های یکساله یا کمتر است محاسبه میکنن
  بعد تقسیم بر ۳۶۵ میکنن
  بعد ضرب در تعداد روزهای ماه میکنن مثلاً روزهای تابستان که ۳۱ روز است بیشترین سود بانکی را میگیرید ولی در زمستان که ماه ۳۰ روز است سود کمتری میدن در اسفند ماه که ۲۹ روز هست هم کمترین سود بانکی را میگیرید
  امیدوارم مفید بوده باشه

  پاسخ دادن
 • محسن تاجیک

  lمن فکر میکردم ماهی ۲۰ درصد سود داره بانکها ولی به ۳۶۵ روز حساب میکنند بانکها که ماهی ۱۶/۵ درصد سود پولتان میدن

  پاسخ دادن
  • نهال

   با سلام در جواب اقای تاجیک باید عرض کنم که بیست درصد که بانکها میگن در واقع اینجور نیست که بیان بیست درصد رو ضربدر پول کنن و مبلغ بدست بیاد .نحوه محاسبه به اینصورت میباشد که مبلغ ضربدر تعداد روزهای ماه( مثلا سی روز ) ضربدر سود تعیین شده (مثلا بیست) میشه تقسیم بر ۳۶۵۰۰
   این فرمول محاسبه سود هستش
   در واقع شما ده میلیون داشته باشید با سود بیست درصد تو مدت یکماه سی روزه که بعضی وقتا ممکنه بیست و نه روز یا سی و یک روز بشه اینجور محاسبه میشه
   ۱۰۰۰۰۰۰۰*۳۰*۲۰ تقسیم بر ۳۶۵۰۰

   پاسخ دادن
 • علی

  سلام وقت بخیر
  مقاله ی بسیار جالبی بود امیدوارم اگر تغییراتی بوجود امد بروزرسانی کنید. نام چند بانک خصوصی در مقاله خالی است که اتفاقن سود با درصدهای بیشتر پیشنهاد میدهند با سپاس مجدد

  پاسخ دادن
 • علی

  سلام وقت بخیر
  مقاله ی بسیار جالبی بود امیدوارم اگر تغییراتی بوجود امد بروزرسانی کنید. نام چند بانک خصوصی در مقاله خالی است که اتفاقن سود با درصدهای بیشتر پیشنهاد میدهند با سپاس مجدد

  پاسخ دادن
 • محسن

  من شنیدم بانک شهر سود بانکی ۲۲ درصد میده
  البته ظاهراً مدت دار نیست و تا زمانی که بانک مرکزی ابلاغ کنه اعتبار داره
  حالا اگر بانک مرکزی بگه سود ۱۰ درصد احتمالاً اونها هم سودشون رو می کنن ۱۰ درصد

  پاسخ دادن
 • فرهاد

  کاهش سود بانکی سبب می شود تا مردم سرمایه های خود را به سمت بورس هدایت کنند و در شرکتهای به اصطلاح خصوصی شده و فاسدی مثل همراه اول سرمایه گذاری کنند

  پاسخ دادن
 • محمدی

  سلام ممنون از مقاله کاملتون

  پاسخ دادن
  • خسرو یعقوبی

   لطف دارید
   به زودی این مطلب بروز خواهد شد
   دلیل بروز نشدن این مطلب این بوده که بطور رسمی ابلاغی صورت نگرفته است ولی توافقات صورت گرفته بین بانک های خصوصی و دولتی به این صورت بوده که حداکثر نرخ سود می بایست ۲۰ در صد سالیانه باشد البته در مورد نرخ های روز شمار و یا سه ماهه ، شش ماهه و نه ماهه و یا بازه های زمانی دیگر نرخ سود به خود بانک ها سپرده شده است
   البته تا مدتی این نرخ سود توسط بانک ها و موسسات رعایت نمیشد ولی ظاهراً با بخشنامه صادر شده برای بانک هایی که مجوز بانک مرکزی را دارند
   لازم الجراست که حداکثر سود در بازه های کمتر از یکسال ۲۰ در صد باشد
   و هیچ بانکی و با موسسه مالی مجازی حق باز کردن سپرده بالای یکسال را ندارد
   البته هنوز به گوش می رسد حداکثر نرخ سود قرار است مجدداً کاهش پیدا کند بطوری که تمامی اعضای شورای پول و اعتبار موافق کاهش نرخ سود بانکی هستند بجز بانک مرکزی
   استدلال موافقان کاهش نرخ سود بانکی خروج اقتصاد از وضعیت رکود می باشد
   و استدلال بانک مرکزی کنترل تورم در شرایط رکودی کشور می باشد تا از وارد شدن مجدد کشور به یک گرداب جلوگیری کند
   البته خبرهای غیر موثقی از اینکه موسسات مالی غیر مجاز سودهایی حتی تا ۲۴% را نیز می دهند به گوش می رسد
   چیزی که مسلم است استقبال چشمگیری از این سودها وجود نخواهد داشت البته باید در نظر داشت ارائه سودهای بالاتر از نرخ مصوب فعلی یعنی ۲۰ درصد باعث بهم خوردن توازن پولی و تعادل موجودی بانکها و موسسات مالی مجاز با موسسات مالی غیر مجاز خواهد داشت بطوری که سپرده های بیشتری جذب موسسات مالی غیر مجاز خواهد شد
   البته پیش بینی عالم اقتصاد با توجه به فشارهای شورای پول و اعتبار به بانک مرکزی و نیز رکود موجود در بازار مالی کشور و با در نظر داشتن رفع تحریم های اقتصادی کشور احتمال کاهش سود به ۱۸ درصد برای سپرده های زیر یکسال بسیار محتمل است

   پاسخ دادن
 • عیوبی

  در صورتی که زیرساخت های لازم جهت سرمایه گذاری آماده شود می توان امید:
  به از بین رفتن این زنجیره داشت (مانند فرصت طلایی که هم اکنون در صنعت خودروسازی کشور برای تبدیل شدن به یکی از غول های تولید خودرو در جهان وجود دارد)

  پاسخ دادن
 • سارا حليمه

  با سلام، کاهش نرخ بهره باعث هجوم نقدینگی به سوی خرید ارز و طلا می‌شود زیرا در این شرایط وخیم اقتصادی کسی حاضر نیست در بخش صنعت سرمایه‌گذاری کند. با بالا رفتن قیمت ارز زمینه برای افزایش صادرات مطلوب می‌شود و تاجران هرچه دستشان برسد را صادر می کنند. برای مثال با همین نرخ کنونی شما در بازار تره بار سیر نمی بینید و از قرار معلوم آنرا صادر کرده‌اند. از طرفی هجوم به خرید ارز و طلا باعث رکود بیشتر فعالیت های دیگر اقتصادی می‌شود. دولت می‌خواهد نرخ بهره بانکی را کم کند زیرا هزاران میلیارد ریال به بانکها بدهکار است ولی فکر نمی کند که همین بانکها در حفظ تورم نقش بسزایی بازی می‌کنند. تنها راه چاره‌ی بیماری اقتصادی ایران باز کردن درها بروی سرمایه های خارجی است و لازمه ی آن تعامل با جهان و به ویژه قدرت های اقتصادی مهم است.

  پاسخ دادن
  • خسرو یعقوبی

   بدون تردید کاهش و یا افزایش نرخ سود بانکی در بخش های مهم اقتصادی تأثیر گذار خواهد بود
   بطوری که ممکن است افزایش نرخ سود بانکی موجب جذب سرمایه ها از بازارهای گوناگون شود و در کوتاه مدت جلوی رشد تورم رابگیرد ، اما در صورتی که بانکها برنامه ای برای سرمایه های جذب شده نداشته باشند ، خود بانکها برای بازپرداخت وجوه و همچنین سود این پول ها مجبور به افزایش مجدد سود بانکی و یا ورود به بازارهای نامتعارف می شوند، ضمناً افزایش سود بانکی بطور مسلم در طولانی مدت باعث افزایش رکود در بازارهای مالی خواهد شد
   در صورتی هم که سود کاهش پیدا کند علاوه بر اینکه مردم سپرده های خود را از بانک طلب می کنند تا در بازارهای دیگر که احتمالاً سوددهی بیشتری دارند سرمایه گذاری کنند خود بانکها در بازپرداخت این پول ها به مشکل بر خواهند خورد
   حال اینکه مردم در بهترین حالت سراغ بازارهایی مانند سکه و طلا و ارز خواهند رفت
   باید یادآوری کرد شاید در کوتاه مدت کاهش نرخ سود بانکی باعث رشد اقتصادی مثبت و کاهش رکود شود اما مطمئنن باعث افزایش تورم و بهم ریختن بازارهای مالی مختلف مانند مسکن، ارز سکه و طلا خواهد شد
   در صورتی که زیرساخت های لازم جهت سرمایه گذاری آماده شود می توان امید به از بین رفتن این زنجیره داشت (مانند فرصت طلایی که هم اکنون در صنعت خودروسازی کشور برای تبدیل شدن به یکی از غول های تولید خودرو در جهان وجود دارد)

   پاسخ دادن
  • javad

   همین رونق کمی هم که تو بازاره بخاطرسود سپرده های بانکیه

   پاسخ دادن

دیدگاه خود را بنویسید

بازگشت به بالا