کدام بانک بیشترین نرخ سود سپرده روزشمار را میدهد؟ Reviewed by Momizat on . عالم اقتصاد - کدام بانک و مؤسسه اعتباری نرخ سود بیشتر به سپــرده‌های روزشمار می‌دهد. این سؤالی است که اکثریت مردم ایران درصدد یافتن پاسخ هستند. پس از اعلام نرخ عالم اقتصاد - کدام بانک و مؤسسه اعتباری نرخ سود بیشتر به سپــرده‌های روزشمار می‌دهد. این سؤالی است که اکثریت مردم ایران درصدد یافتن پاسخ هستند. پس از اعلام نرخ Rating: 0
شما اینجا هستید:خانه » اقتصادی » کدام بانک بیشترین نرخ سود سپرده روزشمار را میدهد؟

کدام بانک بیشترین نرخ سود سپرده روزشمار را میدهد؟

عالم اقتصاد – کدام بانک و مؤسسه اعتباری نرخ سود بیشتر به سپــرده‌های روزشمار می‌دهد. این سؤالی است که اکثریت مردم ایران درصدد یافتن پاسخ هستند. پس از اعلام نرخ سود سپرده‌های یکساله ۲۰درصد از سوی بانک مرکزی، به بانک‌ها اجازه داده شد تا به سپرده‌های کمتر از یک‌سال تا حداکثر ۲۰ درصد سود بپردازند و در این مسیر باهم رقابت کنند. البته برخی از مدیران بانک‌ها پس از این تصمیم بانک مرکزی دور هم نشستند و صورتجلسه‌ای امضا کردند تا به سپرده‌های روزشمار یکماهه مردم بیش از ۱۰درصد سود ندهند.

دنیای اقتصاد - کدام بانک بیشترین نرخ سود سپرده روزشمار را میدهد؟

کدام بانک بیشترین نرخ سود سپرده روزشمار را میدهد؟

لطفاً اطلاعات خود در مورد اینکه بانک ها و یا موسسات مالی و اعتباری چه مقدار سود روزشمار و یا بلند مدت می دهند را با سایر کاربران در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید

بیشترین نرخ سود سپرده روزشمار

کدام بانک بیشترین نرخ سود سپرده روزشمار را میدهد؟ – خبرنگار همشهری در ۲روز پیاپی با مراجعه به برخی بانک‌ها این سؤال را مطرح کرد که درصورت سپرده‌گذاری به میزان یک صد میلیون تومان، چه پیشنهاد جذابی برای سپرده‌گذاری دارید. پاسخ‌های داده شده را بخوانید.

پس از کاهش نرخ سود در بازار بین بانکی، دومین علامت از کاهش نرخ سود در بازار پول نمایان شد. بررسی‌ها نشان می‌دهد در سال جدید اکثر بانک ها نرخ سود سپرده‌ها را به صورت خودجوش تعدیل کرده‌اند. سه رفتار در بازار پول این کاهش خودخواسته نرخ را تایید می‌کند. رفتار نخست، در کاهش نرخ سود روزشمار بانک‌ها مشاهده می‌شود.

بروز رسانی ۲۸ بهمن ۱۳۹۵ (کدام بانک بیشترین نرخ سود سپرده روزشمار را میدهد؟)

🔴 معاون نظارت بانک مرکزی: حداکثر سود بانکی ۱۵ درصد است
🔴 بانک مرکزی هشدار داد؛ در موسسه آرمان سپرده‌گذاری نکنید

مدیرکل نظارت بانک مرکزی: مشکل سپرده‌گذاران کاسپین تا آخر خرداد حل می‌شود؛ البته موسسه آرمان نیز غیرمجاز است و مردم نباید در آن سپرده‌گذاری کنند. / اقتصاد آنلاین

🔴 آقای رئیس میخواهد سود کاهش یابد حتی به قیمت از دست رفتن اعتبار بانک ها؟!

بانک‌ها و موسساتی  که سود بالاتری می‌دهند درحال ورشکستگی هستند

سیف،رئیس کل بانک مرکزی:
🔹مردم فریب نرخ‌های بالای سود برخی بانک‌ها و موسسات اعتباری را نخورند
🔹بانک‌ها و موسساتی که سود بالاتری می‌دهند، نهادهای در حال ورشکستگی هستند که سود بیشتر می‌دهند تا زمان بخرند.

بروز رسانی ۲۸ بهمن ۱۳۹۵ (کدام بانک بیشترین نرخ سود سپرده روزشمار را میدهد؟)

با نزدیک شدن به روزهای آخر سال و نیاز بانک ها به نقدینگی و در نظر گرفتن مشکلات فعلی سیستم بانکی نرخ سود بانکی در تمامی بانک ها اندکی افزایش یافت که این افزایش بیشتر در سپرده های ویژه و دارای مبالغ بالا محسوس میباشد، بطوری که رقابت برای افزایش سود در بانک ها باعث اعتراض بانک مرکزی شد.

البته ظاهراً سیاست کلی در جهت کاهش نرخ سود بانکی میباشد بطوری که پیش بینی میشود از ابتدای سال جدید مجدداً فشار بر بانکها برای کاهش مجدد نرخ سود بانکی افزایش یابد و به نوعی سال ۹۶، سال کاهش نرخ سود بانکی خواهد بود

البته با توجه به شرایط نقدینگی و عدم امکان نقد شوندگی منابع برای اکثر بانک ها در صورتی که شارژ مالی از طرف دولت صورت نگیرد سود بانکی تا حد خاصی کاهش خواهد یافت و بیشتر از آن امکانپذیر نخواهد بود زیرا ممکن است دلیل بحران سیستم بانکی شود.

در حال حاضر نرخ سود بین ۱۵ تا ۲۵ درصد برای سپرده های با مبالغ متفاوت، بر اساس دوره سپرده گذاری مختلف، حق برداشت، حق تغییر مقدار سپرده  و … تعیین میشود

تیتر برخی اخبار یکماه اخیر برای مطالعه انتخاب شده است

 • نرخ سود بین بانکی۲۵ درصد – یعنی نرخ تامین مالی بانک تا ۳۰درصد هم می رسد
 •  نظام بانکی کشور “زیان‌ده” است – رئیس کل بانک مرکزی ایران
  بانکداری  یک فعالیت اقتصادی است که باید توجیه اقتصادی داشته باشد، اما نظام بانکی کنونی کشور زیان ده شده و به همین دلیل نمی‌توان نرخ سود را از مقداری کمتر کرد.
  اگر بخواهیم بحران کنونی بانک‌ها را در دو کلمه خلاصه کنیم، عدم تعادل بین دارایی و بدهی و عدم تعادل بین درآمد و هزینه در بانک‌ها است.
 • رییس کمیسیون اقتصادی مجلس – قرار بود نرخ سود بانکی به ۱۶ درصد برسد. اما متاسفانه همچنان شاهد سود ۲۴ درصدی هستیم که این یکی از معضلات بازار سرمایه است که باید هر چه سریعتر روند آن اصلاح شود. – با سود ۲۴ درصدی هیچ سرمایه‌گذاری به بورس نمی‌رود
 • پرداخت سود ۲۵ درصدی در موسسه مجاز! – در شرایطی که بانک‌ها برای پرداخت سود بیش از ۱۵ درصد سپرده با برخوردهای انضباطی مواجه می‌شوند، در سویی دیگر موسسات مجاز در فضایی برابر و الزام به فعالیت در چارچوب مقررات بانک مرکزی، بیش از ۲۵ درصد یعنی تا ۱۰ درصد بالاتر از بانک‌ها به مشتریان خود سود می‌پردازند.
 • رئیس کل بانک مرکزی: تعداد بانک‌های زیان‌ده در کشور در حال افزایش است.
  زیا‌ن‌ده بودن بانک‌ها هشدار بزرگی برای سهامداران است.
  براساس آمار علاوه بر بانک‌های تجارت، ملت، صادرات،‌گردشگری، دی، سرمایه و ایران‌زمین، صورت‌های مالی ۹ ماهه ۹۵ بانک اقتصاد نوین با بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان زیان و صورت‌های مالی سه ماهه بانک پارسیان هم بیش از ۲۶۰ میلیارد تومان زیان را ثبت کرده‌اند.

بروز رسانی ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ (کدام بانک بیشترین نرخ سود سپرده روزشمار را میدهد؟)

در چند روز اخیر اخبار بسیاری در مورد توافق بانک های خصوص و دولتی در مورد کاهش نرخ سود سپرده های بانکی منتشر شده است که اینبار ظاهراً شورای پول و اعتبار قصد مداخله و تأیین سقف سود اجباری برای بانک ها را ندارد ، بطوری که در جلسه اخیر شورای پول و اعتبار اعضا وارد موضوع نرخ سود بانکی نشدند

با این همه پیش بینی این است که کاهش نرخ سود بانکی حتمی به نظر می رسد، با توجه به وضعیت بازارها از قبیل مسکن و بورس و نیز گردش نقدینگی و وضعیت خود بانک ها!

برخی اخبار منتشر شده در این مورد را در ادامه مطالعه فرمائید

 • بانک پاسارگاد از دیروز سود سپرده های یکساله خود را از ۱۸ به ۱۶ درصد کاهش داده است
 • توافق جمعی بانک‌ها برای کاهش نرخ سود
 • خبرهای رسیده از نظام بانکی بیانگر آن است که با توافق بانکی ها نرخ سود سپرده های یکساله از هفته آینده ۱۵ یا ۱۶ درصد خواهد شد.
 • موج کاهش نرخ سود به”اقتصاد نوین” هم رسید
 • نرخ سود سپرده و تسهیلات را در روزهای آتی کاهش می دهیم/کاهش نرخ سودنقض مصوبه شورای پول و اعتبار نیست و کسی نمی‌تواند با آن مخالفت کند.
 • توافق بانک‌ها بر کاهش نرخ سود سپرده به ۱۵ درصد

رئیس کانون بانک‌های خصوصی گفت:

 • بانک‌ها داوطلبانه بر کاهش نرخ سود سپرده به ۱۵ درصد از اول تیر توافق کردند.
 • سود تسهیلات هم با فاصله زمانی تعدیل می‌شود.
 • برای سپرده‌های کمتر از یک سال، بانک‌ها می‌توانند نرخ سودی کمتر از ۱۵ درصد را تعیین کنند.

بروز رسانی ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ (کدام بانک بیشترین نرخ سود سپرده روزشمار را میدهد؟)

اقدامی که از یک سو شائبه رویکرد کارتلی بانک‌ها و مغایر با اصل رقابت را تقویت می‌کند و از سوی دیگر، بانک‌های مدافع پرداخت سود روزشمار ۱۰درصدی که البته عمدتا بانک‌های بزرگ دولتی هستند، پرداخت سود سپرده روزشمار نزدیک ۲۰درصد را نرخ شکنی قلمداد می‌کنند و مدعی هستند این نوع رقابت هزینه تمام‌شده پول در شبکه بانکی را افزایش می‌دهد. این در حالی است که قانون رقابت تصریح دارد: هرگونه تبانی از طریق قرارداد، توافق و یا تفاهم (اعم از کتبی، الکترونیکی، شفاهی یا عملی) به‌نحوی که نتیجه آن اخلال در رقابت باشد ممنوع است؛ ازجمله موارد ضدرقابتی مشخص کردن قیمت‌های خرید یا فروش کالا یا خدمت و نحوه تعیین آن در بازار به‌طور مستقیم یا غیرمستقیم است.

دنیای اقتصاد - کاهش نرخ سود بانکی و تعدیل سود‌های روزشمار

توافق بانکها در سال ۹۴ برای سقف نرخ سود بانکی

 • پایبندی به توافق ۱۰درصدی

بانک سپه: این بانک نرخ سود سپرده‌های روزشمار را ۱۰درصد اعلام می‌کند. پیشنهاد بانک سپه دریافت سود مطمئن و بدون دستکاری احتمالی براساس توافق بانکداران دولتی با یکدیگر است، به‌گونه‌ای که اگر سپرده‌گذار مبلغ سپرده را تا ۶‌ماه حفظ کند، ۱۸درصد سود دریافت خواهد کرد و درصورتی که دوره ماندگاری سپرده بین ۹‌ماه تا یک سال باشد، نرخ سود سپرده ۲۰درصد به سپرده‌گذاران پرداخت می‌شود. میزان سپرده ریالی در بانک سپه تأثیری در نرخ سود نخواهد داشت و هیچ‌گونه تسهیلاتی هم بابت سپرده‌های سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت، پرداخت نمی‌کند.

بانک انصار: این بانک برای سود سپرده‌های روزشمار نرخ سود ۱۰درصد، سپرده‌های شش‌ماهه، نرخ سود ۱۸درصد، برای سپرده‌های یکساله نرخ سود ۲۰درصد درنظر گرفته که بخشنامه بانک مرکزی و توافق بانکداران هم همین را می‌خواهد. بانک انصار طرح‌های قبلی خود برای جذب سپرده‌های مردم با نرخ سود بالاتر را کنار گذاشته و فعلا براساس نرخ سود توافق شده بین برخی بانک‌های دولتی و خصوصی عمل می‌کند، هرچند ممکن است در آینده نرخ سود خود را تغییر دهد.

بانک ملی: بانک ملی ایران به‌عنوان بزرگ‌ترین بانک دولتی کشور، تنها براساس بخشنامه بانک مرکزی سود به سپرده‌گذاران می‌دهد و به این ترتیب، اگر قصد سپرده‌گذاری در این بانک را دارید، برای سپرده‌های روزشمار با هر مبلغ تنها ۱۰درصد، برای سپرده‌های شش‌ماهه ۱۸درصد و برای سپرده‌های یکساله هم ۲۰درصد به‌طور علی‌الحساب سود پرداخت می‌شود. بانک ملی که امضای مدیرعامل آن پای توافق بانکداران برای نرخ نشکستن حک شده است، تاکنون تصمیمی برای کنار زدن رقبا در مسابقه جذب سپرده‌گذاران نگرفته و شعب این بانک همچنان بر نرخ سود سپرده‌های توافق شده اصرار دارند.

بانک ملت: این بانک نیمه‌دولتی و نیمه‌خصوصی ایران فعلا مصمم است تا سپرده‌های کوتاه‌مدت یکماهه را با نرخ سود ۱۰درصد، ۶ تا ۹ماهه را با ۱۸ و ۹ تا یک‌سال را با نرخ سود ۲۰درصد جذب کند. میزان مبلغ سپرده‌گذاری و یا افزایش و کاهش آن تأثیری در نرخ سود سپرده‌های بانک ملت ندارد و سود پیشنهادی به مشتریان اجرای توافق بانکداران است. بانک ملتی‌ها که فعلا دست نگه‌داشته‌اند تا ببینند در آینده جریان نرخ سود سپرده‌های بانکی چه سمت و سویی پیدا خواهد کرد، ممکن است برای جلوگیری از خروج مشتریان‌شان نرخ سود سپرده‌های روزشمار را در آینده افزایش دهند. فعلا که خبری نیست.

 • سود بیشتر به شرط ماندگاری سپرده

بانک پارسیان: این بانک نرخ سود سپرده‌های سرمایه‌گذاری را براساس مبلغ تقسیم‌بندی کرده‌است، به‌گونه‌ای که برای سپرده‌های تا ۱۰میلیون تومان، ۱۰درصد، از ۱۰تا ۱۰۰میلیون تومان ۱۸درصد، برای مبلغ بالای ۱۰۰میلیون تومان ۲۰درصد به‌طور روزشمار سود پرداخت می‌کند و برای مبالغ خاص نرخ سود سپرده‌ها براساس مذاکره تا ۲۲درصد خواهد بود. البته بانک پارسیان شرط معدل‌گیری برای پرداخت نرخ سود روزشمار با مبلغ بالای ۱۰میلیون تومان هم درنظر می‌گیرد و متناسب با میانگین سپرده صورت گرفته در یک دوره زمانی، نرخ سود متغیر خواهد بود.

بانک سامان: این بانک به مشتریان و سپرده‌گذاران جدید پیشنهاد می‌کند که به جای جابه‌جایی پول خود، آن را در طرح سیمیا سپرده‌گذاری کنند که نرخ سود روزشمار آن ۲۰درصد خواهد بود. البته به شرطی که دست‌کم ۱۰درصد از کل سپرده تا یک‌سال نزد بانک یادشده باقی بماند. بانک سامان پرداخت سود ۲۰درصد در قالب طرح سیمیا را برای همه سپرده‌ها با هر مبلغی در دستور کار خود قرار داده و کاهش یا افزایش میزان سپرده به شرط دست نخوردن ۱۰درصد از کل سپرده توافق شده، تأثیری در افزایش یا کاهش نرخ سود نخواهد داشت.

بانک کارآفرین: این بانک نرخ سود سپرده‌های روزشمار به شرط دست نزدن به اصل سپرده در یک‌ماه نخست را ۲۰درصد پیشنهاد می‌کند. البته بانک کارآفرین پیشنهاد خرید اوراق سپرده گواهی با نرخ سود ۲۲درصد را هم مطرح می‌کند، مشروط به اینکه مشتریان قبلی که اوراق یادشده را دارند، قصد باز پس دادن آن را داشته باشند. در این صورت مبلغ سپرده نزد بانک با نرخ سود ۲۰درصد باقی خواهد ماند و به محض آزادشدن اوراق گواهی سپرده به مشتریان اعلام خواهد شد تا سریع‌تر برای خرید این اوراق با نرخ سود ۲۲درصد روزشمار اقدام کنند. بانک یادشده برای سپرده‌گذاران با مبلغ بالای ۵۰میلیون پیشنهادی دیگری هم دارد به این صورت که ۸۰درصد سپرده انجام شده را به سپرده‌گذار با نرخ سود ۲۴درصد وام می‌دهد.

اقتصاد نوین: نخستین بانک خصوصی ایران هم برای نگه‌داشتن مشتریان فعلی و جذب سپرده‌گذاران جدید اعلام می‌کند برای سپرده‌های روزشمار ۲۰درصد سود پرداخت می‌کند به شرطی که سپرده‌گذاران ۲‌ماه نخست به پول‌شان دست نزنند. بانک اقتصاد نوین فعلا اوراق گواهی سپرده ارائه نمی‌کند و درصورتی که سپرده‌گذاران پس از ۲‌ماه بخشی از سپرده خود را بردارند، بازهم نرخ سود ۲۰درصد را حفظ خواهد کرد. این بانک تضمین می‌دهد که با تغییر نرخ سود در آینده، نرخ سود سپرده‌های موجود را تغییر نخواهد داد و همچنان بر عهد خویش با سپرده‌گذاران باقی می‌ماند.

 • سود بیشتر بدون قید و شرط

بانک آینده: جدیدترین بانک خصوصی ایران که موفق به دریافت مجوز رسمی فعالیت در اسفندماه سال گذشته شده است، برای سپرده‌های روزشمار خود نرخ سود ۱۹درصد در نظر گرفته و البته گزینه دیگری که به مشتریان و سپرده‌گذاران پیشنهاد می‌کند، خرید اوراق گواهی سپرده با نرخ سود ۲۰درصد یکساله است. این بانک که همواره یکی از پیشتازان جذب سپرده‌ها با نرخ سود بالاتر قبل از گرفتن مجوز رسمی فعالیت بوده، تاکنون چاشنی دیگری به سود سپرده‌هایش نیفزوده اما به نظر می‌رسد در آینده نزدیک بانک آینده برای عقب نماندن از دیگران نرخ سود سپرده‌های روزشمار را افزایش دهد.

بانک صادرات: این بانک اصل ۴۴ ایران برای جذب مشتریان و سپرده‌گذاران جدید و عقب نماندن از کورس رقابت، نرخ سود سپرده‌های روزشمار با ۱۹٫۷۵ درصد یعنی ۲۵ صدم درصد پایین‌تر از نرخ سود سپرده‌های یکساله پیشنهاد کرده است. بانک صادرات البته پیشنهاد جذاب‌تری هم برای سپرده‌گذاران با مبلغ مناسب دارد، به نحوی که می‌توان اوراق گواهی سپرده این بانک را با نرخ روزشمار ۲۲ درصد خرید. کاهش یا افزایش مبلغ سپرده بعد از یکماه تغییری در نرخ سود روزشمار ۱۹٫۷۵ درصدی این بانک خصوصی – دولتی ایران نخواهد داشت و میزان سپرده‌گذاری هم تاثیری در نرخ سود ندارد.

بانک شهر: این بانک‌، نرخ سود سپرده‌های روزشمار را ۱۰درصد، سپرده‌های ۶ تا ۹ ماه را ۱۸ درصد و سپرده‌های یکساله سود ۲۰ درصد می‌دهد. البته بانک شهر برای سبقت از دیگر بانک‌ها طرح ویژه‌ای با عنوان طرح صندوق آرمان با نرخ سود روزشمار ۲۲درصدی دارد که به نظر می‌رسد در برخی از شعب برای سپرده‌های بالای ۱۰میلیون تومان این حساب افتتاح خواهد شد. البته سود ۲۲درصدی صندوق آرمان علی‌الحساب بوده و امکان پرداخت سود بالای ۲۶ درصد در سررسید به سپرده‌گذاران در این طرح وجود دارد.

بانک تجارت: دیگر بانک اصل ۴۴ کشور، نرخ سود سپرده‌های روزشمار با شرایط خاص مورد توافق بین رئیس شعبه و سپرده‌گذاران با مبلغ بالا ۲۰درصد اعلام کرده است. فرمول محاسبه نرخ سود سپرده‌های روزشمار فرقی با دیگر بانک‌ها ندارد، جز اینکه اگر سپرده گذار به تعهد خود در خصوص شرایط توافق شده به صورت شفاهی عمل کند، می‌تواند سود ۲۰ درصدی به صورت روزشمار دریافت کند. بانک تجارت با کاهش میزان سپرده یا افزایش آن و همچنین مبلغ سپرده‌گذار تغییری در نرخ سود خود ایجاد نمی‌کند و نرخ سود سپرده‌ها با هر مبلغ را همچنان ۲۰ درصد حفظ خواهد کرد.

بانک پاسارگاد: این بانک خصوصی کشور برای جذب سپرده‌های مردم به صورت روزشمار نرخ سود ۱۹٫۵ درصدی پیشنهاد کرده است و بر این نظر پافشاری دارد که فاصله نیم‌درصد نرخ سود سپرده‌های روزشمار با نرخ سود یکساله باعث حفظ سپرده‌های فعلی و جذب احتمالی سپرده‌های جدید خواهد شد. نرخ سود یکساله بانک پاسارگاد علی‌الحساب ۲۰ درصد است و برای گرفتن سود ۱۹٫۵ درصدی لازم نیست که درصدی از پول سپرده‌گذاران در بانک حفظ شود. بانک یادشده گزینه دیگر و طرح ویژه‌ای برای پرداخت سود بالاتر ندارد و به نظر می‌رسد که با همین نرخ سود به فعالیت خود ادامه دهد.

مهر اقتصاد : این موسسه اعتباری در انتظار مجوز قانونی، با نصب بنری در شعب خود نرخ سود روزشمار سپرده‌ها را ۱۹درصد اعلام کرده و مراجعه به درون شعبه هم این نرخ سود را تایید می‌کند. بانک مجوز نگرفته مهر اقتصاد برای سپرده‌های چهارماهه سود ۱۹٫۲ درصد و شش‌ماهه ۱۹٫۵ درصد، سپرده ۹ ماهه هم ۱۹٫۸ درصد در نظر گرفته است و محدودیت در دریافت و برداشت از حساب وجود دارد ولیکن مشخص نیست کاهش مبلغ سپرده، تاثیری در نرخ سود خواهد داشت یا خیر؟ موسسه اعتباری مهر اقتصاد نرخ سود یادشده را مطابق با آخرین اعلامیه بانک مرکزی می‌داند.

ثامن: موسسه‌ثامن با هدف جلب رضایت بانک مرکزی سیاست سال‌های قبل خود در پرداخت سود بالاتر به سپرده‌های خود را کنار گذاشته است، اما برای عقب نماندن از بانک‌های دارای مجوز، نرخ سود سپرده‌های روزشمار را با افتتاح حساب ویژه‌ای ۲۰درصد پیشنهاد می‌کند. به گفته مدیر یکی از شعب این موسسه در انتظار گرفتن مجوز، احتمال انحلال را صفر می‌داند و دلیل تاخیر در صدور مجوز را سختگیری بانک مرکزی اعلام می‌کند.

دنیای اقتصاد - بیشترین نرخ سود سپرده بانکی

عالم اقتصاد – بیشترین نرخ سود سپرده بانکی

 

بروز رسانی در تاریخ ۱ فروردین ۱۳۹۵ (کدام بانک بیشترین نرخ سود سپرده روزشمار را میدهد؟)

?رئیس کل بانک مرکزی گفت
نرخ سود بین‌بانکی به ۱۷ درصد رسید، نرخ سود بازهم کاهش می‌یابد

در صورت صحت این ادعا ممکن است بالاترین نرخ سود بانکی تا خردادماه به ۱۶ ویا حتی به ۱۵درصد کاهش پیدا کند. که تأثیر حتمی این کاهش نرخ بر تمامی قسمت های اقتصاد کشور مخصوصاً بازار مسکن کاملاً قابل پیش بینی خواهد بود.

بروز رسانی در تاریخ ۱ اسفند ۱۳۹۴ (کدام بانک بیشترین نرخ سود سپرده روزشمار را میدهد؟)

بر اساس توافق بانک های خصوصی و دولتی دارای مجوز از روز ۱ اسفند ۱۳۹۴ نرخ سود بانکی برای سپرده های یکساله به ۱۸ درصد و برای سپرده های کوتاه مدت نرخ سود، ۱۰درصد در نظر گرفته شد

ضمناً پس از این توافق بانک مرکزی از این تصمیم که اکثر نهادهای مالی منتظر آن بودند حمایت کرد و طی بخشنامه ای از بانک ها و موسسات مالی دارای مجوز و بدون مجوز خواست که این نرخ سود را رعایت کنند

ضمناً در مورد عدم رعایت نرخ سود از سوی موسسات بدون مجوز تهدید به برخورد قانونی با این موسسات نمود

البته پیش بینی عالم اقتصاد این است که تا انتهای اسفند ماه ۱۳۹۴ بدلیل نیاز بالای بازار به نقدینگی و گردش نقدینگی امکان گریز بانک ها و موسسات مالی و اعتباری از این بخشنامه دور از انتظار نخواهد بود، البته مطمئنن نرخ سود به ۱۸ درصد کاهش یافته و نباید منتظر افزایش مجدد آن باشیم، حتی کاهش مجدد نرخ سود بانکی تا ۱۵ درصد در تابستان سال آینده دور از ذهن نیست

بروز رسانی در تاریخ ۲۴ آذر ۱۳۹۴ (کدام بانک بیشترین نرخ سود سپرده روزشمار را میدهد؟)

توافقات صورت گرفته بین بانک های خصوصی و دولتی به این صورت بوده که حداکثر نرخ سود سپرده های بانکی می بایست ۲۰ در صد سالیانه باشد البته در مورد نرخ های روز شمار و یا سه ماهه ، شش ماهه و نه ماهه و یا بازه های زمانی دیگر نرخ سود به خود بانک ها سپرده شده است.
البته تا مدتی این نرخ سود توسط بانک ها و موسسات مالی و اعتباری رعایت نمیشد ولی ظاهراً با بخشنامه صادر شده برای بانک هایی که مجوز بانک مرکزی را دارند، لازم الجراست که حداکثر سود در بازه های کمتر از یکسال ۲۰ در صد باشد و هیچ بانک و یا موسسه مالی و اعتباری مجاز حق باز کردن سپرده بالای یکسال را ندارد
البته به گوش می رسد بیشترین نرخ سود سپرده های بانکی روز شمار و بلند مدت قرار است مجدداً کاهش پیدا کند بطوری که تمامی اعضای شورای پول و اعتبار موافق کاهش نرخ سود بانکی هستند بجز بانک مرکزی
استدلال موافقان کاهش نرخ سود بانکی خروج اقتصاد کشور از وضعیت رکود می باشد
و استدلال بانک مرکزی کنترل تورم در شرایط رکودی کشور می باشد تا از وارد شدن مجدد کشور به یک گرداب اقتصادی جلوگیری شود
البته خبرهای غیر موثقی از اینکه موسسات مالی غیر مجاز سودهایی حتی تا ۲۴% را نیز می دهند به گوش می رسد
چیزی که مسلم است استقبال چشمگیری از این سودها وجود نخواهد داشت البته باید در نظر داشت ارائه سودهای بالاتر از نرخ مصوب فعلی یعنی ۲۰ درصد باعث بهم خوردن توازن پولی و تعادل موجودی بانکها و موسسات مالی مجاز با موسسات مالی غیر مجاز خواهد داشت بطوری که سپرده های بیشتری جذب موسسات مالی غیر مجاز خواهد شد
عالم اقتصاد - بیشترین نرخ سود سپرده بانکی البته پیش بینی عالم اقتصاد با توجه به فشارهای شورای پول و اعتبار به بانک مرکزی و رکود موجود در بازار مالی کشور و نیز با در نظر داشتن رفع تحریم های اقتصادی کشور احتمال کاهش سود به ۱۸ درصد برای سپرده های زیر یکسال بسیار محتمل است

لطفاً اطلاعات خود در مورد اینکه بانک ها و یا موسسات مالی و اعتباری چه مقدار سود روزشمار و یا بلند مدت می دهند را با سایر کاربران در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید

دیدگاه بگذارید

186 دیدگاه ها روشن "کدام بانک بیشترین نرخ سود سپرده روزشمار را میدهد؟"

خبرنامه
avatar
مرتب شدن براساس:   جدیدترین | قدیمی ترین | دارای بیشترین تعداد رای
مجید
میهمان
مجید

بانک قوامین سپرده کوتاه مدت یکساله بالای ۲۰ میلیون با سود ۲۰ درصد ارائه میده از دوستان کسی هست پولشو گذاشته تو بانک؟

ali
میهمان
ali

بخشید این درصد سود ها بنابر سرمایه ی اولیه هست که ما به بانک می دهیم هست یا اینکه مدت گذاشتن سرمایه ی ما در ان بانک ها ؟؟

Man
میهمان
Man

واقعا بانک ملت و تجارت دارن ۲۰ درصد سود میدن ؟ روز شماره یا یکساله

رامین
میهمان
رامین

به صورت صندوق سرمایه گذاری و روزشمار هست. بانک ملت صندوق سرمایه گذاری موج و بانک تجارت صندوق کاردان

trackback

[…] کدام بانک بیشترین نرخ سود سپرده روزشمار را میدهد؟ […]

بیزن
میهمان
بیزن

کدام موسسه مالی بهترین سود ارزی دلار آمریکا با سپردن ۱۰۰۰۰ دلار میدهد ؟

حسین
میهمان
حسین

سود روزشمار بانک سرمایه چقدره؟یکسالش چطور؟

حسین
میهمان
حسین

بانک سرمایه روزشمار چقدر الان سود میده کسی نمیدونه؟یکساله چطور؟

مسعود
میهمان
مسعود

دوستان من ۱۰۰ میلیون دارم تا یکسال هم شاید بیشتر نیازی ندارم کدوم بانک دولتی بزارم سودش بیشتره

رامین
میهمان
رامین

بانک های دولتی بیشتر از ۲۰ درصد با این موجودی که شما دارید نمیدن. صندوق سرمایه گذاری موج بانک ملت و کاردان بانک تجارت فعلا روزشمار ۲۰ درصد پرداخت می کنند که اگر قصد سرمایه گذاری در بانک دولتی دارید اینها گزینه مناسبی هستند. در بانکهای خصوصی هم بانک شهر و بانک آینده رو پیشنهاد می کنم

رامین
میهمان
رامین
در خصوص بانک سرمایه و شایعاتی که این روزها به گوش میرسه باید عرض کنم اصلا جای نگرانی نیست. اسفند ماه که شایع شد این بانک داره ورشکسته میشه سپرده گذاران زیادی هجوم آوردن و پول خودشون رو بیرون کشیدن و جالبه که بانک هیچ مشکلی در پرداخت سپرده مردم پیدا نکرد ر الان هم بدون هیچ مشکلی پول شما رو پرداخت می کنه. اگر این بانک مشکلی داشت قطعا اعلام می کرد پول نداریم یا برید هفته بعد بیاید یا فعلا این مبلغ رو بگیرید و از این صحبتها! جالبه که تعداد زیادی از کسانی که پول خودشون رو… خواندن ادامه این نظر»
رامین
میهمان
رامین

نظرتون راجع به بانک سرمایه چیه؟ بانک مورد اعتمادی هست؟

moj
میهمان
moj

رئیس بانک مرکزی گفت گول درصد بالا نخورید
موسسه و بانک هایی سود بالای میدن در استانه ورشکستگی هست برای خریدن زمان سود بالا میدن

علی
میهمان
علی

اگه این اقا خبر داره بانک هایی که سود بالا میدن در استانه ورشکستگی هستن چرا جلوشونو نمیگیره پس چیکارس؟؟؟؟حقوق میگیره که چیکار کنه؟؟؟فقط حرف بزنه؟اگه هم نمیتونه چرا تو دل مردمو خالی میکنه؟؟

مشتری
میهمان
مشتری

بانک ایران زمین برای هشت تمن ۱۸ درصد میده.

moj
میهمان
moj

موسسه ثامن ۲۲ درصد ۳ماه برای ۱۰ میلیون میده ولی به خاطر مشکلات ثامن و بلوکه شدن سپرده ها زیاد قابل اعتماد نیست
بانک شهر هم حساب ارمان داره ۲۲ درصد خوبیش اینکه هر وقت خواستی میتونی برداشت داشته باشی ولی باید حتما مراجعه حضوری داشته باشی
کوثر هم ۱۹ درصد روزشمار میده

احسان
میهمان
احسان

بانک آینده ۲۳درصدیکساله
حدقل موجودی پنج میلیون تومان

اسماعیل
میهمان
اسماعیل

با سلام برای مبلغ بالای ۱۰۰ میلیون تومان کدام بانک بهتر و قابل اطمینان تر است ؟

مصطفي
میهمان
مصطفي

سلام بانک آینده ۲۲ درصد
حداقل موجودی ۱ میلیون
روز شمار

اسماعیل
میهمان
اسماعیل

سلام
۲۲% تا چه مدتی ؟

trackback

[…] »کدام بانک بیشترین نرخ سود سپرده روزشمار را میدهد؟ […]

trackback
پرداخت سود ۲۳ درصدی به سپرده ها در بانک ملت - دهکده آنلاین

[…] پرداخت سود ۲۳ درصدی به سپرده ها در بانک ملت […]

کیان
میهمان
کیان

بانک سینا واسه پیشرفت خوبه البته بتونی باهاش کار کنی

داوود
میهمان
داوود

دوستان بالای ۵۰ میلیون کدام بانک سود خوب میده؟ ۱ ساله و روز شماره لطفا.

مصطفي
میهمان
مصطفي

بانک آینده روز شمار ۲۲٫
حداقل سپرده ۱ میلیون تومان

علی
میهمان
علی

من ۲سال قوامین ۲۰۰ تومان گذاشتم سالی %۲۰ ،کسی الان جدیدا حساب باز کرده ؟ آیا بالای ۵۰ میلیون %۲۲ ؟ من عید باز باید یا تمدید کنم یا بانک دیگه ببرم،بالای ۱۰۰ تومان کجا سود خوب میده؟

طلوع
میهمان
طلوع
من خیلی پرسیدم جو کردم و از خیلی ها که اطلاعات داشتن پرسیدم بانک سرمایه سپرده ٣ ماه گذاشته هر ماه ٢۴/۵ درصد میده یعنی ١٠٠ میلیون من گذاشتم ٢میلیون میدهیچ یانکی با این مدت سپرده این سودو نمیده بیشتر ۶ ماهه یا یکساله تا ٢٣ درصده قوامین بالای ۵٠ میلیون یکساله ٢٢شهر صندوق داره ٢٢درصد یکساله پارسیا بالای ٢٠٠ میلیون ۶ماهه ٢٢درصد و اینکه بانک سرمایه سپرده کوتاه مدت روز شمارشم ٢٠/۵ درصد میده و تازگی بدهیشو از بدهکارا که واسش شایعه کرده بودن گرفته و ۶٠٠ درصد إفرایش سرمایه خواهد داشت و یکی از کمترین بانکهایی هست که… خواندن ادامه این نظر»
وحید
میهمان
وحید

با وضعیت معوقات۸۰۰۰ میلیارد تومانی چه حرفی برای گفتن باقی میماند

Reza
میهمان
Reza

من روزشمار ۲۰ درصد میگرفتم از قوامین حالا فردا میخوام برم قوامین با گذاشتن به بالای ۵۰ تومن ۲۲ درصدش کنم
بانک خوبیه تا الان تو این دوسال که من حساب دارم به تعهداتش خوب عمل کرده

Reza
میهمان
Reza

جدیدا بانک قوامین به مبلغ بالای ۵۰ تومن ۲۲ درصد سود میده

ehsan pashapoor
میهمان
ehsan pashapoor

با سلام موسسه ثامن الامه من ۱۰ سال حساب داشتم و هیچ وقت مشکل نداشتم فکر کنم جدیدا ۲۲ درصد سوئ شش ماهه میده ولی چون روزشمار لازم دارم و خدمات بهتر بردم گداشتم قوامین روزشمار ۱۹ درصد اگر دوستان جای بهتری سراغ دارند لظف کنن بگن

آیلار
میهمان
آیلار

سود بانکی به درد نمیخوره، اگه آدم بره سکه بخره یا شمش بیشتر سود میکنه

رضا
میهمان
رضا

البته بگم الان بالآی ٢٠٠ گذاشتم ،امیدوارم همان سودی که گفتن بدن و بدون اطلاع مشتری کم نکنند.

بیزن
میهمان
بیزن

من هم نظرم براینست که بدون اطلاع مشتری سود موجودی را کاهش ندهند.

رضا
میهمان
رضا

من سال قبل یک حساب باز کردم بالآی ١٠٠ ملیون تو بانک قوامین،با سود ٢٠٪‏ و حق برداشت پول سپرده نداشتم.امسال باز برای تمدید رفتم باز با شرایط قبلی ٢٠ ٪‏ و تا ماه قبل ٢٠٪‏ میریختن،امروز چک کردم برای این ماه ١۵٪‏ ریختن،کسی همچین مشکلی پیدا کرده ؟

اسماعیل
میهمان
اسماعیل

همچین حسابی نداره اشتباه میکنید

Vahid
میهمان
Vahid

روزشمار ۲۰ میده

محمد
میهمان
محمد

۲۱ درصد هم سود بلند مدت میده سر سال پولتونو میده بانک ملت

محمد
میهمان
محمد

۲۰ میلیون بلوک میکنه ۱۵ درصد سود روز شمار و ۵۰ میلیون بلوک میکنه ۱۸ درصد سود روز شمار بانک ملت … این واقعی و خودم دارم میگیرم .. این کامنت در ۱۳۹۵۱۲۱۰ ساعت ۱۶۳۸ درج شد…

فرشید
میهمان
فرشید

اخیرا بانک آینده سود روز شمار ۲۲ درصد میده، من ۲۰م گذاشتم

محمد
میهمان
محمد

بانک ملت ۲۰ میلیون بلوک میکنه با بقیه پولت میتونی هر کاری کنی سود روز شمار میده یعنی سر ماه میتونی سودتو بگیری و همین یک ماه پیش بخش نامه اومده ۵۰ میلیون بلوک میکنن به مدت یک سال بقیه پولتو میتونی کار کنی یع۷نی بالای ۵۰ میلیونت تو حسابت قابل برداشت هست و میتونی استفاده کنی اونش به خودت مونده و در کل به کل موجودی داخل کارتت ۱۸ درصد سود روز شمار تعلق میگیرد. ….. … .. دوستان اعتبار بانک هم مهم هست فقط سود مهم نیست. البته به نظر من..

trackback
بیشترین سود بانک اینده در سال 96 کدام بانک است ؟ - درس جدید

[…] بیشترین سود بانک اینده در سال ۹۶ کدام بانک است ؟ – درس جدید […]

علی
میهمان
علی

بانک ایران زمین بالای ۲۰۰ میلیون ۲۴ درصد

مصطفي
میهمان
مصطفي

مطمئنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نگین
میهمان
نگین

با این شرایط که سودهارو کم کردند دولتی و خصوصی مثل هم شدند .دیوانگیه که بخاطر ۲ درصد کمتر وبیشتر پولتونو بزارید خصوصی و ریسک کنید مخصوصا با اوضاع مملکت

محمد
میهمان
محمد

موسسه نور بالای ده ملیون بیست درصد زیر ده ملیون ده درصد سود میده.

sayeh
میهمان
sayeh

من همین چند روز پیش پرسیدم، گفتن ۱۵میلیون تومن ۱۵ درصد میدن… بعدشم گفت حالا برو با رئیس صحبت کن، شاید ۱۷ درصد بدن…!!

مؤسسه های خصوصی پارتی داشته باشین خوبه…!!

محمد
میهمان
محمد

موسسسه ملل یا همون عسگریه از ده ملیون تا صد ملیون رو روزشمار ۱۹ درصد سود میده.یعنی هر ده ملیون چیزی تو مایه های ۱۶۰ هزارتومن.

امین
میهمان
امین

به نظر من بانک قوامین بانک بسیار مطمئنه چون مال نیرو انتظامی است ورتبه بالا از لحاظ برند ودارایی من که راضیم خدا رو شکر امسال هم ۱۵ پله صعود کرد.

مهدي
میهمان
مهدي

الان من پولم رو زمستون سال قبل یکساله گذاشتم بانک ملی گفته ١٣٪‏ سود داره ولی شما میگید بانک ملی٢٠٪‏ واسه یکساله می ده قضیه چیه؟

س
میهمان
س

سلام کدام بانک ها بانک دولتی است

mohammad
میهمان
mohammad

cbi.ir/simplelist/1541.aspx برید تو این سایت لیست همه ی یانک ها و موسسات مجاز رو نوشته

ایرانی
میهمان
ایرانی

سلام با اطمینان میگم فقط موسسه ملل همان عسگریه سابق سال دیگم بانک میشه سرمایه موسسه نزده بانک مرکزی ۸۰۰ میلیارده عضوه شتابه که خودش باز یه سبردی نزده بانک مرکزی میخواد الانم میتونی شماره حساب موسسه را بدی برات یارانه بریزن در صورتی که هنوز برخی از بانکهای خصوصی نمیتونن
لطفا تحقیق کنید بد نظر بدید ممنون

shirin
میهمان
shirin

من اکثره نظراتو خوندم تو یه سرى سایتها هم تحقیق کردم بنظرم ادم پولیو که بهش نیاز داره و سودش براش مهمه رو توى بانک نزاره بهتره اون پولى که میخوایم یه کنارى بزاریم که فقط خرج نشه و براى اینده و چندین سال نادیده بگیریمش بزاریم بانک که حالا یه سودى ام بیاد روش ولى اگر واقعا سود پول برامون مهمه باهاش روى کارى سرمایه گذارى کنیم کلا سوده خالصه پس بهتره به اینکه کودوم بانک بیشترین سودم میده فک نکنیم الان بانکى که معتبر باشه مهمتره پولمونو نخورن مهمتره الانم که ماشالله پره دزدى

امین
میهمان
امین

موافقم آدم سرمایه گذاری کنه مثلا مغازه باز کنی چند نفرم توش کار کنن و یا چند تا ماشین بگیری بدی دست راننده البته همه اینا دردسر خاص خودشو داره. ولی به هر حال اینجا ایران است هر کاری ریسک بزرگی محسوب میشه چون امروز ۲ – ۲تا چهار تاست فردا شاید ۲- ۲تا چهار تا نباشه!

ستی
میهمان
ستی

کدام بانک خصوصی سود خوبی میدهد؟

مینا
میهمان
مینا

سلام امروز رفتم موسسه فرشتگان میگه از سپرده ای که داری فقط روزی ۲ میلیون میتونم بهت بدم.نگرانم خیلی…نکنه یهو پولمو نده

محمد
میهمان
محمد

از سرمایه گذاری در موسسه خصوصی کم سابقه خود داری کنید به نظر من

علي
میهمان
علي

سلام. توی کانال تلگرامی کاسپین نوشته شده بود که:موضوع پیوستن موسسه فرشتگان به کاسپین به همین زودیها به پایان میرسه….سوال اینه که آیا واقعا بعد از پیوستن کامل فرشتگان به کاسپین ، همه مشکلات حل میشه ؟ بعد از پیوستن کلیه خدمات بانکی تو کاسپین به حالت عادی برمیگرده ؟ یعنی هرچقدر پول از موجودی حسابمون بخواهیم برداریم،بلافاصله پرداخت میشه؟….

علي
میهمان
علي

سلام.موسسه کاسیین اعلام کرد که: پیوستن موسسه فرشتگان به کاسپین به همین زودیها به پایان میرسه….آیا واقعا بعد از پیوستن کامل فرشتگان به کاسپین ،مشکلات ما سیرده گذارها حل میشه ؟ بعد از پیوستن، همه خدمات بانکی تو موسسه کاسپین به حالت عادی برمیگرده ؟ یعنی هرچقدر پول از موجودی حسابمون بخواهیم برداریم،بلافاصله به ما پرداخت میشه؟(مثل بقیه بانکها و موسسات؟)

trackback
نرخ سود بانکی - سایت قیمت

بازخورد: کدام بانک بیشترین نرخ سود سپرده روزشمار را میدهد؟

آزیتا
میهمان
آزیتا

سلام
من حدود۳سال بانک مهراقتصاد سپرده دارم هر ماهم ۵۰۰میزارم به حسابم ولی به جای اینکه هرماه سودم بیشتر بشه دارن کم میکنن,خواستم ازتون راهنمایی بگیرم توروخدا کمک کنید,کدوم بانک پولمو بزارم سود خوبی میدن واسه۳۰میلیون?

ببب
میهمان
ببب

بانک تجارت یه طرح داره مبلغ ۵۰ میلیون به بالا رو ۲۲ درصد سود میده. بانک شهر هم داره که از ۱۰ میلیون به بالا ۲۰ درصد سود میده. قوامین هم بالای ۵۰ میلیون ۲۰ درصد میده. بانک مهر اقتصاد بالای ۱۰ میلینون ۱۵ درصد میده و تا ۱۸ درصد هم میده.

علی
میهمان
علی

با سلام و عرض ادب بانک سامان خوبه و امتیازه های زیادی هم داره از قبیل اگه سپرده داشته باشی بیمه ماشینت را تا ۴۰ درصد تخفیف میده و اگه مشتریان ویزه اش باشی کلی امکانات در اختیارت میذاره مثلا مسافرت میخوای بری ماشین یفرستن دنبالت میبره فرودگاه و تو vip رایگان هست و خارج از ایران و داخل ایران بری اشین بدون راننده در اختیارت میذاره هر ماشینی دلت بخواد و غیره …. وقت کردی بانک سامان سر بزن

علی
میهمان

گلم بزار بانک ایران زمین

محمد
میهمان
محمد
بانک مهر تو دو مرحله سود رو کم کرد.اول فرودین ۹۵ بعد مهر ۹۵٫الان به حساب های بالای ۱۰ملیون ۱۵ رصد سود میده.یعنی حساب ۲۳ درصد من شده ۱۵ درصد.یک سوم سود ن از بین رفت.بهشونم گفتم میگن میتونیم.کار غیر اخلاقیه.حالا من از همین بانک وام هم گرفتم مگه میان بگن اقا بیا ما کارمزد وام رو کم میکنین! عمرا.تو شهر ۷۰ هزار نفری ما این بانک ارزش ملکش ۸ میلیارد و سرمایه بانکی ش۵۲ میلیارده.اینا رو ریس بانک به گفت.کارمندای بانک جزو مرفع ترین اقشار طبقه متوسطن.در کل بیجهت نیست که تو هر انقلابی اول مردم بانک هارو به… خواندن ادامه این نظر»
ممدمهدی
میهمان
ممدمهدی

سلام بیا من بهت با سود ۳۰ درصد بهت میدم هر کی می خواد بیاد این شماره زنگ بزنه۰۹۰۱۰۷۸۸۸۱۳…بلند مدت.و ماهیانه سود ب حسابتون واریز میشه.پولتون رو هم همه جوره تضمین میکنیم

سینا
میهمان
سینا

قطعا کلاهبرداریه دوست عزیز

محمد
میهمان
محمد

چجوری اخوی.همین جا یه توضیحی بده اگه در توانت هست.

trackback

[…] ابتدای هفته جاری نیز از مرز ۳۹۰۰ تومان هم عبور کرد تا بالاترین نرخ را در سال جاری ثبت کرده باشد. در این میان پیش‌بینی‌های […]

کیمیا
میهمان
کیمیا

سلام چقدر دیر به روز میکنید فایلهاتون را، بنظرم مطالبتون خوبه اگر به موقع به روز بشود

wpDiscuz
بازگشت به بالا