قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / اقتصادی / بیشترین سود بانکی, بالاترین نرخ سود سپرده بانکی

بیشترین سود بانکی, بالاترین نرخ سود سپرده بانکی

پول هایمان را در کدام بانک بذاریم تا سود بیشتری دریافت کنیم؟ بهترین سرمایه گذاری با بیشترین سوددهی سپرده گذاری در بانک است؟ بیشترین نرخ سود و بالاترین سود بانکی سپرده روزشمار و بلند مدت را کدام بانک یا مؤسسه مالی اعتباری می‌دهد؟ اگر علاقه مند هستید یک سود بدون ریسک داشته باشید و بعضا سود پول خود را بصورت ماهیانه دریافت کنید و به یک زخمی بزنید جایی بهتر از سپرده گذاری در بانک پیدا نمیکنید

دنیای اقتصاد - کدام بانک بیشترین نرخ سود سپرده روزشمار را میدهد؟
کدام بانک بیشترین نرخ سود سپرده روزشمار را میدهد؟

آدم وقتی فکرش را میکند با خرید طلا و دلار چقدر باید استرس افزایش و کاهش قیمت را داشته باشد یا وقت خودرو میخریم بفکر پارکینگ و اینکه با کسی تصادف نکنیم و ماشین خراب نشود و … یا مثلاً سرمایه گذاری در بورس اگر اطلاعات کافی نداشته باشید ریسک زیادی دارد ، از همه این ها بگذریم تبدیل کردن این موارد به پول خیلی سخت است آیا مشتری پیدا میشود؟ آیا میتوانیم به قیمت بفروشیم؟

اما سپرده گذاری در بانک هیچکدام از این مشکلات را ندارد، پول را به بانک می سپارید و انتهای هر ماه سود آن را میگیرید و هر زمان که نیاز داشتید اصل پول را هم پس میگیرید، چه چیزی از این بهتر؟

 

۱۱ مرداد ۹۸

آیا هدف هدایت هرچه بیشتر نقدینگی به بانک هاست؟

افزایش چراغ خاموش نرخ سود بانکی به جایی رسید که سر تیتر بسیاری از سایت ها و روزنامه ها شد، حالا بعضاً ارائه سودهای ۲۳ درصد و بالاتر برای رقم های بالاتر از ۵ میلیارد تومان به گوش میرسد، اما از طرفی شایعاتی مطرح شده که نرخ سود بانکی بزودی کاهش پیدا خواهد کرد، ظاهراً هدف سیاست گذار از افزایش نرخ سود و اعلام کاهش قریب الوقوع آن، هدایت هرچه بیشتر نقدینگی به سمت بانک ها می باشد تا نقدینگی در بانک ها آرام بگیرند اما با این تفاوت که بانک ها اینبار حداقل۵ و حد اکثر ۱۵ درصد کمتر سود میدهند!

بطوری که با استفاده از مصوبه های قبلی سودهای روزشمار برچیده شده است، و سپرده های داخل بانک حداقل یکماه باید در بانک مانگار باشد تا به آن سود تعلق بگیرد بنابراین به این صورت احتمالاً سپرده در بانک اصطلاحاً قفل خواهد شد.

وقتی بورس کشش نقدینگی بیشتر را بدلیل افزایش ریسک های متعدد ندارد، شاید ترقیب به سپرده گذاری در بانک بخش بزرگی از نقدینگی را به این بخش هدایت کند اما احتمالاً انتخاب بانک برای سرمایه گذاری بدترین انتخاب ممکن در شرایط حال حاضر اقتصاد کشور باشد، نظر شما چیست؟

۹ آبان ۹۷

افزایش چراغ خاموش نرخ سود بانکی؟

🔶 نرخ سود چند بانک و موسسه مالی
نرخ ها فقط شنیده های بازار است و ممکن است مغایرت وجود داشته باشد
بنابراین برای اطمینان به شعب بانک ها مراجعه فرمائید/عالم اقتصاد

❌ بانک آینده: نرخ سود سپرده آینده‌ساز ۲۳ درصد. صندوق درآمد ثابت بین ۲۰ تا ۲۳ درصد.

❌ بانک صادرات: نرخ سود سپرده ۱۵ درصد. نرخ سود در صندوق درآمد ثابت ۲۰ درصد.

❌بانک ملّت: نرخ سود سپرده یکساله ۱۸ درصد.

❌بانک سینا: نرخ سود سپرده یکساله ۱۸ درصد.

❌ بانک تجارت: نرخ سود سپرده یکساله ۱۵ درصد. بالای یک میلیارد، تومان نرخ سود سپرده ۱۸ درصد. عرضه گواهی سپرده با نرخ سود ۱۸ درصد.

❌ موسسه کوثر: نرخ سود سپرده یکساله ۱۵ درصد. روزشمار ویژه ۲۰ درصد.

❌ بانک ملی: نرخ سود سپرده یکساله ۱۵ درصد. امکان عرضه اوراق گواهی سپرده با نرخ سود ۱۸ درصد.

❌ بانک دی: نرخ سود سپرده کوتاه مدت ۲۱ درصد. نرخ سود سپرده بلند مدت بلند مدت ۲۰ درصد.

❌ بانک اقتصاد نوین: نرخ سود سپرده یکساله ۱۹ درصد. مشروط بر سپرده‌گذاری با در دامنه ۱۰ میلیون تومان تا ۱۰۰ میلیون تومان. نرخ سود برای سپرده ۱۰۰ میلیون به بالا ۱۹٫۵ درصد.

❌ بانک گردشگری: نرخ سود سپرده یکساله ۲۳ درصد، به شرط یک ماه ماندگاری. نرخ سود سپرده کوتاه مدت ۲۰ درصد./عالم اقتصاد

 

نرخ ها بر اساس شنیده ها از بازار ، برای اطلاع از نرخ دقیق سود سپرده های بانکی به شعب بانک مراجعه فرمائید

۳۱ شهریور ۹۷

🔶 افزایش نرخ سود بانکی ممکن نیست

🔹 رئیس کانون بانک‌های خصوصی با بیان اینکه امکان افزایش نرخ سود بانکی نیست، گفت: یکی از پیشنهادات ما به بانک مرکزی بازگشت سپرده‌های دو ساله و سه ساله بود تا منابع سیستم بانکی بیشتر قابل مدیریت شود.

🔹بعید می‌دانم در مقطع کنونی امکان افزایش نرخ سود بانکی باشد چون منابع و وضعیت تسهیلات‌دهی بانک‌ها به گونه‌ای نیست که نرخ سود سپرده افزایش یابد.

🔶بانکها تبدیل به پارکینگ مجانی نقدینگی شده‌اند

مدیرعامل بانک پاسارگاد:
🔹بانک‌ها این روزها با ارائه انواع سرویس‌های رایگان و نبود چرخش پول در سیستم بانکی، به پارکینگ مجانی برای نقدینگی تبدیل شده‌اند.

🔹معتقدم باید سودهای بانکی کاهش یابد و به همان ۱۵ درصد بازگردد، زیرا هر چه سود بانکی بیشتر شود مانند آب شوری است که با نوشیدن آن تشنه‌تر می‌شویم.

بروز رسانی ۹ شهریور ۹۷ (سیاست‌های جدید نرخ‌ سود بانکی تعیین می‌شود)

این روزها به گوش میرسد برخی بانک ها سپرده های سال گذشته خود را برای یکسال تمدید میکنند یا حتی بعضاً با نرخ ۲۳ درصد سپرده ها را تمدید میکنند اما طبق اعلام بانک مرکزی این عملکرد خلاف قانون است

نرخ های جدید سود بانکی در یکماه آینده توسط بانک مرکزی اعلام خواهد شد اما کاهش یکباره نرخ سود بانکی دور از انتظار نیست، نکته مهم اینکه در این مقطع حساس تمامی بازارها از تغییر محسوس نرخ سود بانکی تأثیر میگیرند و هجوم نقدینگی به بازار موجب تشدید مشکلات خواهد بود

بانک مرکزی: سیاست‌گذار پولی با اشاره به بخشنامه ۲۹ مرداد از بانک‌ها و موسسه‌های اعتباری خواست امکان تمدید یک‌ماهه قرارداد سپرده‌های سرمایه‌گذاری مدت‌دار را براساس موارد ۵ گانه مدنظر قرار دهند:

۱٫ همچنان که پیش‌تر اعلام شد سیاست‌های جدید بانک مرکزی درخصوص نرخ‌ سود سپرده‌های بانکی متناسب با شرایط و اقتضائات روز در دست تدوین بوده و به زودی به شبکه بانکی کشور ابلاغ می‌شود.

۲٫ تاکید می‌شود تمدید یک‌ماهه قراردادهای سپرده‌گذاری صرفا معطوف و منحصر به قراردادهای سپرده‌ سرمایه‌گذاری مدت‌دار یکساله‌ای است که در سال گذشته و در بازه زمانی  ۲ شهریورماه سال ۹۶ تا ۱۱ شهریورماه سال ۹۶ منعقد شد.

۳٫ قراردادهای سپرده‌گذاری مذکور با همان شرایط قرارداد و صرفا حداکثر تا مدت‌ یک‌ماه دیگر قابل تمدید است. بنابراین تمدید قراردادهای سپرده‌گذاری مورد اشاره برای مدتی بیش از یک‌ماه به هیچ وجه مجاز نیست.

۴٫ افتتاح سپرده سرمایه‌گذاری مدت‌دار جدید با رعایت نرخ سود علی الحساب مصوب شورای پول و اعتبار ابلاغی در بخشنامه شماره ۱۷۳۷۹۳‏.۹۶ به تاریخ ۵ شهریوماه سال ۹۶ و حداکثر به میزان ۱۵ درصد مجاز است.

۵. بر مبنای تصمیم‌گیری سیاست‌گذار این بانک همچنان بر این مهم که بانک‌ها و موسسه‌های اعتباری غیربانکی باید در تعیین و اعلام نرخ سود علی‌الحساب سپرده‌های مذکور با تحلیلی جامع و برآورد شرایط و روندهای آتی اقتصادی، ابتدا نرخ سود مورد انتظار سپرده‌های سرمایه‌گذاری در پایان دوره را پیش‌بینی کرده و سپس درصدی از آن را به عنوان نرخ سود علی الحساب سپرده‌های سرمایه‌گذاری تعیین کنند و بدین‌ لحاظ نرخ سود علی‌الحساب باید همواره کمتر از نرخ سود قطعی پایان دوره باشد، تاکید دارد.

 

 

 

آرشیو

لطفاً اطلاعات خود در مورد اینکه بانک ها و یا موسسات مالی و اعتباری چه مقدار سود روزشمار و یا بلند مدت می دهند را با سایر کاربران در قسمت نظرات به اشتراک بگذاریدعالم اقتصاد - بیشترین نرخ سود سپرده بانکی

درباره ی عالم اقتصاد

مطلب پیشنهادی

تورم کاهش بیکاری نرخ رشد اقتصادی افزایش

پیش‌بینی صندوق بین‌المللی پول از اقتصاد ایران

صندوق بین‌المللی پول پیش‌بینی کرد اقتصاد ایران سال آینده از رکود خارج می‌شود. در جدیدترین …

۲۴۲ دیدگاه

 1. خدا وکیلی شماها ۵۰ یا ۱۰۰ میلیون دارین و دنبال سود ناچیز و احمقانه بانکی هستین؟!!!!!
  عزیزان من حتی یه مغازه عطاری هم بزنین و یه نفر هم بزارین مدیرش، صافی براتون ماهی کمه کمش۱ الی ۲ میلیون رو میده

  * <> *

  • بله شاید ماهی ۱ الی ۲ تومن دربیاری ولی سر سال چند برابرش رو به اسم مالیات ازت میگیرن اونوقت شما هم میای اینجا دنبال بانک میگیری مابقی پولتو بخوابونی سود احمقانه بگیری!!

  • من از همون کارای احمقانه شما انجام دادم که به این روز افتادم
   اجاره معازه تویه شهرستان بی صحابی العان کم کمش ۷۰۰تومنه بعد بری اونجا عطر بفروشی

  • نه بابا اینو خودت گفتی یا از کسی کمک گرفتی برو مغازه بزن ببینم تا سر ماه دووم میاری تازه اگه ماهی به زور ۵۰۰ تومن برات بمونه اول برو تجربه کن بعد از این حرفهای قشنگ بزن

 2. الان بانک سرمایه حساب کوتاه مدت عادی یا همون روز شمار رو با نرخ سود سالانه ۲۲٫۵% میده که البته باید حداقل موجودی حساب ۲میلیون تومان باشه و یعنی برای گرفتن این سود باید موجودی حساب ۲میلیون تومان به بالا باشه
  بانک آینده هم برای حساب کوتاه مدت عادی یا همون روزشمار نرخ سود سالانه ۲۲% میده که اون هم باید حداقل موجودی حساب ۱میلیون تومان باشه و یعنی برای گرفتن این سود باید موجودی حساب ۱میلیون تومان به بالا باشه
  بانک آینده یه حساب دیگه هم داره به نام سپرده ی آینده ساز که یه چی تو مایه های حساب بلندمدت یک ساله هستش. البته با این تفاوت که قابلیت واریز و برداشت داره. به کارت متصل نیست ولی با حضور توی شعبه ی بانک آینده و با دفترچه هم میشه به حساب پول واریز کرد و هم از حساب پول برداشت کرد. نرخ سود سالانه ی حساب آینده ساز بانک آینده ۲۳% هستش.
  یاعلی

 3. من بانک آینده گذاشتم روز شمار ۲۲ درصد

 4. سلام لطفا دقیق مشخص کنید چه بانک یا موسسه ای بیشترین سود بانکی را میپردازد

 5. سلام به دوستان گرامی
  اگر قرار باشه بانکی ورشکسته بشه خصوصی دولتی نداره مثل یونان مثل دومینو همه با هم میرن اما این شایعات از کجا میاد وقتی بانکی داره پول شمارو میگیره ۲۰ درصد سود میده بعد همون پول رو با درصد بالاتری به دیگیری میده چرا باید ورشکسته بشه اینا کار دلال های ملک هست میخوان ملت پول رو بکشن بیرون بازار سیاه مسکن و سکه رو داغ کنن

 6. این سودها حرام است خودتون رو کلک نزنید مصداق رباست

  • معلومه شکمت سیره تا حالا مجبور نشدی از همین بانکها وام بگیری بعد با سود ۳۰۰ درصد برگردونی بهشون!! اگه ۱۵ درصد رباست پس ۳۰۰ درصد که وباست !!!!

 7. توصیه می کنم به دوستان قبل از سرمایه گذاری در یک بانک میزان کفایت سرمایه را که بانک مرکزی منتشر کرده مطالعه نمایند تا بعدا دچار بحران نشوند
  بطور مثال میزان کفایت سرمایه بانک آینده ۲٫۵۴ هستش که استاندارد اون باید حداقل ۸ باشه

 8. سلام دوستان من ۲میلیون صد گذاشتم بانک شهر بنظرتون سودش ماهانه چقد میاد؟

 9. قابل توجه بانکهای کشور
  اگهی سپرده گذاری در بانکها
  اینجانب با مبلغ سنگنین قصد سپرده گذاری با بالاترین سود در شاخص ترین بانکهای کشور را دارم
  لطفا مبلغ بیشنهادی بانک مورد نظر را به شماره ۰۹۳۵۳۵۳۹۹۳۰ اس ام اس فرمائید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.