پیش بینی قیمت خودرو خارجی, بازار داخلی

پیش بینی قیمت خودرو به این دلیل اهمیت دارد که خودرو یکی از نیازهای اولیه هر خانواده ای است. حال آنکه برنامه ریزی برای زمان و قیمت خودرو ، مدل خودرو و سال خرید خودرو از اهمیت بسیاری برخوردار است. بسیاری از خریداران خودرو بدنبال خرید با قیمت مناسب هستند و برخی نیز بدنبال خودروهای وارداتی و یا ماشین های لوکس آخرین مدل هستند که هر یک بسته به برنامه ریزی جهت خرید خودروی مناسب نیاز به پیش بینی آینده بازار خرید و فروش خودرو دارند.

forecast-car-price-پیش-بینی-قیمت-خودرو-

forecast-car-price-پیش-بینی-قیمت-خودرو-

در این مطلب آخرین تحلیل ها و اخبار بازار خرید و فروش خودرو به ترتیب زمانی منتشر خواهد شد تا دید کلی نسبت به بازار خودرو و قدرت پیش بینی آینده بازار خودرو برای شما ایجاد شود.

یکی از مهمترین عوامل در پیش بینی صحیح قیمت در بازار خودرو نظرات ارزمند شماست ، لطفاً از طریق نظرات در انتهای مطلب دیدگاه های خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

پیش بینی قیمت خودرو خارجی, بازار داخلی بروز رسانی ۲۳ بهمن ۹۶

قیمت خودروهای داخلی نیز بزودی همگام با خودرو های خارجی افزایش خواهد یافت

آرامش قبل از توفان در بازار خودرو

🔸 خودروی ایران اگرچه این روزها در رکودی نسبی و توام با قیمت‌های بالا و حتی نامتعارف به‌سر می‌برد، با این حال گفته می‌شود طی یکی، دو هفته آینده با رونق خرید و فروش مواجه خواهد شد.

🔸 در هفته ابتدایی اسفندماه، به تدریج بازار شب عید خودرو شکل خواهد گرفت و در نتیجه شاهد افزایش تقاضای خرید خواهیم بود. فعالان بازار معتقدند امسال مشتریان با افزایش قیمت مواجه خواهند شد. این افزایش قیمت از دو ناحیه خواهد بود؛ اول بالا رفتن تقاضا و دوم اثرات نرخ ارز.

📌مردم در انتظار اقدام مسئولان و کاهش قیمت خودرو

🔹 با حکم اخیر دیوان عدالت اداری مبنی بر توقف اجرای مصوبه دولت در افزایش تعرفه واردات خودرو، مصرف‌کنندگان در انتظار کاهش قیمت این محصولات هستند.

🔹 در این میان نایب‌رییس انجمن واردکنندگان خودرو می‌گوید مسئولان دولتی مربوطه باید اجرای مصوبه دیوان عدالت اداری را آغاز و اعلام کنند تا قیمت‌ها در بازار خودرو کاهش یابد.

📌شریعتمداری : تغییر تعرفه فقط با حکم دیوان عدالت اجرایی نیست

🔹وزیر صنعت با بیان اینکه تغییر تعرفه واردات خودرو فقط با حکم دیوان اجرایی نیست، گفت: فعلا همان تعرفه قبلی در دستور کار قرار دارد.

کاهش ۱۵٫۸ درصدی تولید پراید

🔹 پراید، پرتیراژترین خودروی داخلی است که به احتمال فراوان تا زمستان سال آینده با جاده مخصوص وداع خواهد کرد. طی ۱۰ ماه امسال، در مجموع ۱۷۹ هزار و ۱۵۸ دستگاه پراید در سایپا و پارس‌خودرو به تولید رسیده که نشان‌دهنده کاهش ۱۵٫۸ درصدی تیراژ این محصول در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته است.

پیش بینی قیمت خودرو خارجی, بازار داخلی (بروزرسانی ۲۳ بهمن ۹۶)

عوامل افزاینده قیمت خودرو در سال ۹۷

شواهد و قرائن نشان می‌دهد بازار خودرو کشور سال آینده روزهایی همراه با افزایش قیمت را نسبت به امسال تجربه خواهد کرد، چه آنکه خودروسازی کشور با پیش‌بینی تحقق لایحه بودجه ۹۷ دولت، تورم عمومی، بازگشت احتمالی برخی محدودیت‌های بین‌المللی و همچنین حذف خودروهای قدیمی روبه‌رو خواهد بود.

تأثیر افزایش تعرفه بر قیمت خودرو در سال آینده

یکی از عواملی که از هم اکنون مطرح است افزایش تعرفه واردات خودروهاست که خود به عاملی برای عدم فروش خودروهای موجود در انبار بسیاری از شرکت ها شده است. تا با اعلام تعرفه های جدید خودروهای موجود را با قیمت های جدید و همراه با افزایش قیمت به بازار عرضه کنند

چگونه بدون تعرفه از خودروهای داخلی حمایت کنیم

اعمال مالیات سنگین بر خودروهای وارداتی و هزینه درآمدهای حاصله برای ارتقاء تکنولوژی خودروهای ساخت داخل

یکی از مواردی که کارشناسان بر آن پافشاری دارند اینکه بجای افزایش تعرفه که باعث گرانتر شدن محصولات وارداتی و دامن زدن به انحصار خودروسازهای داخلی خواهد شد که در پی آن عقب ماندگی صنعت خودرو مطابق روند گذشته تشدید میشود، میتوان از خودروهای وارداتی بر حسب قیمت خودرو مالیات های سنگین دریافت نمود، که علاوه بر ارزان شدن خودروهای وارداتی و الزام خودروسازهای داخلی به بروزرسانی تکنولوژی و آپشن های خودرو هایی که عرضه میکنند.
این کار هم باعث افزایش درآمدهای دولت خواهد شد و هم از واردات بی رویه و خروج ارز از کشور در جهت پشتیبانی از تولید داخل بشدت کاسته خواهد شد.

راه‌حل جایگزین افزایش تعرفه واردات خودرو

✍️ رسانه‌ها از توافق اولیه پنج عضو کابینه برای افزایش فاحش در تعرفه واردات خودرو خبر داده‌اند. اجازه بدهید اجمالا یک تحلیل ذی‌نفعانه انجام دهیم تا مشخص شود برندگان اصلی این تصمیم چه کسانی هستند:

✍️ ۱- دارندگان فعلی خودروهای خارجی: زیرا با همین توافق اولیه وزرای محترم، کلی ثروت‌شان افزایش یافته است!

✍️ ۲- عزیزان رانت‌خوار: این دسته افراد که صاحبان اخبار، امتیازات و روابط خاص برای واردات خودرو هستند، بی‌شک برندگان اصلی چنین تصمیماتی هستند؛ چون فضای واردات هرچه رانتی‌تر باشد، منافع آنها نیز بیشتر خواهد شد.

✍️ در عین حال اگر دولت محترم اصرار دارد که از خودروی داخلی با این روش حمایت کند و همزمان تقاضای ارز برای واردات را مدیریت کند، می‌تواند راهکار جایگزین را در پیش بگیرد: حذف تعرفه واردات خودرو و در عوض اعمال مالیات سالانه سنگین بر خودروهای خارجی.

✍️ البته به دلیل حذف رانت و افزایش شفافیت، چنین پیشنهاد‌هایی با مخالفت شدید طرف‌های ذی‌نفع روبه‌رو‌ خواهد شد: این خط، این هم نشان.

 پیش بینی قیمت خودرو خارجی, بازار داخلی (بروزرسانی ۱ آذر ۹۶)

چرا هر ساله در بازار خودرو افزایش قیمت داریم؟

forecast-car-price-پیش-بینی-قیمت-خودرو-

forecast-car-price-پیش-بینی-قیمت-خودرو-

هرچند طی چند سال گذشته و با رای شورای رقابت، قیمت خودروهای داخلی بالا رفته و سال آینده نیز شاهد تکرار آن به رسم هر سال خواهیم بود، با این حال جدای از این موضوع، احتمالا عوامل دیگری نیز فتیله قیمت‌ها را بالاتر از آنچه متعارف است، خواهد کشید. به‌عبارت بهتر این احتمال وجود دارد که طی سال آینده و با توجه به عوامل مطروحه، قیمت خودروهای داخلی صعودی شدید را تجربه کرده و بازار روزهایی همراه با افزایش قیمت (در مقایسه با چند سال گذشته) را به خود ببیند.

در این بین، لایحه بودجه‌ای که دولت دوازدهم برای سال ۹۷ تقدیم مجلس شورای اسلامی کرده، به‌تنهایی می‌تواند سهمی زیاد از افزایش قیمت خودرو را طی سال آینده به خود اختصاص دهد. از جمله عواملی که در بودجه سال ۹۷ از آن به‌عنوان افزاینده قیمت خودرو یاد می‌شود، نرخ ارز است، چه آنکه دولت این نرخ را بالا برده است. اگرچه بیشتر خودروهای تولیدی در ایران از داخلی‌سازی بالایی برخوردارند، با این حال خودروسازان کشور برای ساخت آنها هنوز هم به برخی قطعات خارجی وابسته است؛ بنابراین ارزبری دارند.

تأثیر حذف خودروهای ارزان قیمت از بازار خودرو بر قیمت ها

اما حذف خودروهای قدیمی از خط تولید خودروسازان نیز دیگر عاملی است که می‌تواند طی سال آینده سبب افزایش قیمت‌ها در بازار شود. طبق اعلام سازمان ملی استاندارد، خودروهایی که نتوانند استانداردهای جدید را پاس کنند، از زمستان سال آینده امکان تولید نداشته و حذف خواهند شد. در این شرایط، به‌نظر می‌رسد خودروسازان داخلی از همین حالا قید دو محصول پرتیراژ یعنی پراید و پژو ۴۰۵ را زده و این خودروها از زمستان سال آینده به تولید نخواهند رسید.

با حذف پراید و پژو ۴۰۵ که به تنهایی حدود یک‌چهارم از تیراژ سالانه خودرو را در کشور تشکیل می‌دهند، بازار با خلأ محصولات ارزان‌قیمت مواجه و با توجه به تقاضای بالا برای این مدل خودروها، می‌توان پیش‌بینی کرد که قیمت‌ها در این بخش از بازار بالا خواهد رفت. هرچند گفته می‌شود خودروهایی جایگزین برای پراید و ۴۰۵ معرفی خواهد شد، با این حال بسیار بعید به نظر می‌رسد جانشینان بتوانند به لحاظ قیمتی جای خالی قبلی‌ها را پر کنند.هرچه هست، با توجه به عوامل مطروحه، احتمال اینکه بازار خودروهای داخلی در سال آینده دورانی گران‌تر را تجربه و با افزایش قیمتی فراتر آنچه معمول است، مواجه شوند، بسیار بالا است.

دیدگاه بگذارید

1 دیدگاه روشن "پیش بینی قیمت خودرو خارجی, بازار داخلی"

avatar
  Subscribe  
جدیدترین قدیمی ترین دارای بیشترین تعداد رای
خبرنامه
trackback

[…] بازار مسکن بازار بورس بازار ارز بازار طلا بازار خودرو […]