قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / اقتصادی / پیش بینی قیمت خودرو خارجی, بازار داخلی

پیش بینی قیمت خودرو خارجی, بازار داخلی

پیش بینی قیمت خودرو به این دلیل اهمیت دارد که خودرو یکی از نیازهای اولیه هر خانواده ای است. حال آنکه برنامه ریزی برای زمان و قیمت خودرو ، مدل خودرو و سال خرید خودرو از اهمیت بسیاری برخوردار است. بسیاری از خریداران خودرو بدنبال خرید با قیمت مناسب هستند و برخی نیز بدنبال خودروهای وارداتی و یا ماشین های لوکس آخرین مدل هستند که هر یک بسته به برنامه ریزی جهت خرید خودروی مناسب نیاز به پیش بینی آینده بازار خرید و فروش خودرو دارند.

forecast-car-price-پیش-بینی-قیمت-خودرو-
forecast-car-price-پیش-بینی-قیمت-خودرو-

در این مطلب آخرین تحلیل ها و اخبار بازار خرید و فروش خودرو به ترتیب زمانی منتشر خواهد شد تا دید کلی نسبت به بازار خودرو و قدرت پیش بینی آینده بازار خودرو برای شما ایجاد شود.

یکی از مهمترین عوامل در پیش بینی صحیح قیمت در بازار خودرو نظرات ارزمند شماست ، لطفاً از طریق نظرات در انتهای مطلب دیدگاه های خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

کنترل بازار خودرو در دست شورای رقابت، خودروسازها رقبتی برای عرضه خودرو به بازار ندارند (بروز رسانی ۱۲ شهریور ۹۷)

افزایش قیمت خودرو، هدف خودرو سازها 

هدف خودرو سازها افزایش قیمت خودرو بصورت رسمی است، حتی پیشنهاد داده شده که قیمت ها نزدیک حاشیه بازار تعیین شود، حال آنکه بازار خودرو کاملاً آشفته و قیمت ها با واقعیت فاصله بسیار دارد

بازار خودرو کاملاً از کنترل خارج شد اما با اعلام طرح فروش با قیمت قطعی توسط خودروسازان بازار کمی آرام گرفت و قیمت ها بعضا تا ۲۵ درصد کاهش را تجربه کرد، در این چند روز حتی شاهد پراید ۴۲ میلیون تومانی هم بودیم ، قیمت هایی که بی حساب و کتاب اوج گرفت

براساس اعلام شرکت سایپا قرار است طرح فروش خودرو های تولیدی این شرکت این هفته آغاز شود. مردم با توجه به این اطلاعیه از ساعت‌های نخست امروز شنبه ۱۰ شهریور ماه و رشد قابل توجه قیمت ها در سطح بازار با هجوم به سایت شرکت سایپا در تلاش برای کسب اطلاع از روند ثبت نام هستند.

اگر حاشیه سود بازار خودرو و قیمت کارخانه برای خریداران خودروهای پیش فروش شده محقق نشود، حتماً خریداران خودروهای بی کیفیت و فاقد هرگونه استاندارد که تا همین چند ماه پیش مشتری نداشت به رفتار خود فکر خواهند کرد (بروز رسانی ۳۱ خرداد ۹۷)

هجوم مردم برای خرید نقدی خودروهای پیش فروش به قمیت کارخانه

گرانی خودرو علاوه براینکه بازار فروش کارخانه ها را به کما نبرد بدلیل اختلاف قیمت بازار و کارخانه مردم برای خرید خودرو به قیمت کارخانه ای به سمت فروش های قطعی و غیر قطعی هجوم بردند

در این میان چیزی که اصلاً برای مردم مهم نبود کیفیت خودروهای خریداری شده بود

مردمی که مدام از لزوم افزایش کیفیت خودرو میگفتند، بدون کوچکترین بررسی و بدون در نظر داشتن فاکتورهای امنیتی و استاندارد فقط و فقط با بررسی حاشیه سود بازار فروش خودروهای کارخانه با بازار به پیش فروش ها حمله ور شدند

خودروهایی که تا سه ماه پیش بصورت تماماً قسطی مشتری نداشت، نتنها با افزایش قمیت مواجه شد بلکه مردم برای خرید خودروی گران شده بصورت نقدی صف بسته بودند!

مردم عجیبی هستیم

برای سود حاضر به انجام چه کارهای دیگری هستیم؟

 

بازار با ترس از گرانی رونق شدید در خرید گرفت اما با تثبیت قیمت دلار دوباره به رکود رفت حالا دوباره خبرهایی از احتمال گرانی مجدد قیمت مسکن ( بروز رسانی ۱۰ خرداد ۹۷)

احتمال افزایش ۲۰ درصدی قیمت خودرو

💢 فعالان صنعت خودرو اعلام کرده‌اند با توجه به بالا رفتن هزینه‌های تولید، قیمت خودرو باید بین ۲۰ تا ۲۵ درصد افزایش یابد. مسوولان وزارت صنعت و نمایندگان مجلس نیز موافقت خود را با افزایش قیمت خودرو اعلام کردند، با این حال همه چیز به نظر شورای رقابت بستگی دارد.

💢 دبیر انجمن قطعه‌سازان با اشاره به موافقت وزارت صنعت با افزایش قیمت ۹٫۶ درصدی خودروهای داخلی، گفت: انتظار داریم شورای رقابت نیز مجوز افزایش ۹٫۶ درصدی قیمت خودرو را صادر کند.

💢 وی در عین حال تاکید کرد: البته این رقم به تنهایی کافی نیست و ما انتظار داریم به فاصله کوتاهی از صدور مجوز افزایش قیمت از سوی شورای رقابت، یک ۹٫۶ درصد دیگر نیز به قیمت‌ها اضافه شود.

 

یک نشانه دیگر برای یش بینی گرانتر شدن خودرو !

آمار تجارت خارجی کشور میگوید طی دو ماه ابتدای امسال سه هزار خودرو وارد کشور شده که کاهش ۷۰ درصدی را نسبت به سال گذشته نشان میدهد

با از دست دادن برجام حتماً قیمت خودرو باز هم افزایش خواهد یافت ، اگر اروپا در برجام بماند کمتر و اگر بطور کل برجام از دست برود، افزایش قیمت ها بیشتر خواهد بود( بروز رسانی ۲۷ اردیبهشت ۹۷)

مختصر و مفید، بدون برجام قیمت خودرو افزایش می یابد

در صورت خروج اروپایی‌ها از این توافق بین‌المللی برجام، خودروسازی ایران چه روزگاری را تجربه خواهد کرد؟ آیا صنعت خودرو به دوران گذشته برمی‌گردد؟

توافق هسته‌ای کلید حل مشکلات آن زمان خودروسازی ایران بود و اگر برجام حاصل نمی‌شد، صنعت خودرو کشور نمی‌توانست به جاده رشد برگشته و مشکلات خود را پشت‌سر بگذارد.

به باور برخی از کارشناسان، خودروسازی بدون برجام، معنایی جز از دست رفتن شرکای معتبر بین‌المللی و مسدود یا باریک شدن مسیر تامین قطعات و دریافت تکنولوژی و محدود شدن دوباره نقل و انتقالات مالی ندارد.

طبعا وقتی خودروسازان معتبر دنیا ایران را ترک کنند، عملا دیگر چندان امکان کسب دانش فنی و تکنولوژی روز دنیا وجود نداشته و ما می‌مانیم و نهایتا یکسری از شرکت‌های چینی.

با این اتفاق، جدای از اینکه تولید خودروهای به روز و باکیفیت در کشور با محدودیت مواجه می‌شود، تیراژ نیز به چالش کشیده شده و افزایش قیمت نیز ذیل همه این ماجراها رخ خواهد داد./ دنیای اقتصاد

تغییر مجدد قوانین واردات خودرو پس از پاره شدن برجام؟

شاید خودرو تنها کالایی باشد که تقریبا در فواصل کوتاه‌مدت، مقررات و دستورالعمل‌های وارداتی آن دستخوش تغییر می‌شود. در این بین دولت یازدهم را می‌توان رکورددار تدوین مقررات و دستورالعمل‌هایی دانست که واردات خودرو به کشور را با تغییر روبه‌رو می‌کرد.

حال به‌نظر می‌رسد تغییرات باز هم تداوم پیدا کند؛ چراکه بسیاری از کارشناسان تاکید دارند با توجه به خروج آمریکا از برجام بار دیگر مقررات با تکیه بر شرایط تحریمی تدوین شود.

به این ترتیب با پیش‌بینی بازگشت تحریم‌ها به نظر می‌رسد که اگر دولت به همان نیم‌بند واردات خودرو علاقه‌ای داشته باشد باید از خیر الزام واردات از شرکت مادر بگذرد؛ چراکه این قید به‌طور کلی واردات را مختل خواهد کرد.

افزایش قیمت در انواع خودروهای خارجی پس از افزایش قیمت دلار صورت گرفت اما هم اکنون نوبت به محصولات تولید داخل رسیده که جهش قیمتی را تجربه کنند ( بروز رسانی ۱۲ اردیبهشت ۹۷)

این روزها از همه طرف صدا افزایش قیمت به گوش میرسد از مسکن و خودرو تا ارز و سکه و طلا اما پس از افزایش شدید قیمت خودروهای خارجی ظاهراً اینبار نوبت به خودروهای داخلی رسیده است بطوری که شرکت سایپا قیمت بسیاری از محصولات افزایش داد و قیمت در بازار جهش های شدید تر را تجربه کرد و هم اکنون نوبت به افزایش قیمت محصولات ایران خودرو رسیده است

اعلام افزایش قیمت زیر ۴۵ میلیونی‌ها در چند روز آینده

شورای رقابت بی‌شک درصدی به قیمت خودروهای زیر ۴۵ میلیون تومان که شامل محصولات پراید، پژو ۴۰۵، پارس، ۲۰۶، سمند، تیبا، ساینا و تندر ۹۰ است، اضافه خواهد کرد. به این ترتیب طی چند روز آینده قیمت محصولات مذکور با افزایش مواجه خواهد شد.

در این بین هنوز ایران‌خودرو قیمت قطعی محصولات بالای ۴۵ میلیون تومان را اعلام نکرده، حال آنکه شورای رقابت تعیین‌کننده قیمت بخش اعظمی از محصولات این شرکت است./ دنیای اقتصاد

پیش بینی قیمت خودرو خارجی, بازار داخلی بروز رسانی ۰۴ اردیبهشت ۹۷

تصمیم های ارزی، خودرو را گران خواهد کرد؟

هرچند زمزمه افزایش قیمت از سوی برخی خودروسازان به گوش می رسد،اما شورای رقابت هنوز درباره برنامه افزایش قیمت خودرو وارد عمل نشده است.

کارشناسان اقتصادی افزابش نرخ ارز به ۴۲۰۰ تومان را تورم‌زا عنوان می کنند.حتی برخی نهادهای بین المللی همچون صندوق بین‌المللی پول هم پیش بینی کرده که نرخ تورم امسال دو رقمی خواهد شد.

اگرچه نمی توان به طور قطع گفت که قیمت محصولات خودروسازان افزایش می‌یابد،اما برخی خودروسازان از همین حالا به استقبال افزایش قیمت‌ها رفته اند.در گروه خودروهای بالای ۱۰۰ میلیون تومان(مونتاژ برند هیوندایی) افزایش قیمت‌ها از سال گذشته رقم خورده است.

در گروه خودروسازان طرف چینی ها هم با افزایش قیمت یوان،زمزمه افزایش قیمت‌ها به گوش می رسد./ خبر آنلاین

بازار در انتظار کاهش قیمت خودروهای وارداتی…

◻ به دنبال افزایش قیمت دلار در هفته گذشته و اوج گرفتن آن تا حدود ۶ هزار تومان تا روز دوشنبه، شاهد بودیم که برخی شرکت‌های واردکننده خودرو دست به توقف فروش زدند. در این میان، با وجود افزایش قیمت برخی خودروهای وارداتی، زمزمه‌هایی نیز در رابطه با افزایش قیمت بیشتر این خودروها شنیده می‌شد.

◻ این در شرایطی است که به باور رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران، در ماه‌های اخیر شرکت‌های واردکننده خودرو چندین بار افزایش قیمت داشته‌اند، اما خودروهایی که این شرکت‌ها در حال حاضر به مشتریان تحویل می‌دهند، با دلار ۳۷۰۰ تومانی وارد شده است.

◻ با این وجود، به دنبال اجرای سیاست ارز تک‌نرخی در جلسه ویژه دولت در دوشنبه شب، سعید موتمنی پیش‌بینی کرد که دیگر نمایندگان رسمی می‌توانند واردات خودرو را با دلار تک‌نرخی ۴۲۰۰ تومانی انجام داده و باید قیمت محصولات خود را کاهش دهند.

◻ خبر آنلاین

⭕ خرید و فروش خودروهای وارداتی به صفر رسید

پدال نیوز:رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران در خصوص مصوبه طرح دو فوریتی کاهش تعرفه خودروهای وارداتی و تاثیر آن بر بازار خودرو کشور گفت:در صورت اجرایی شدن مصوبه تاثیر آن بر بر بازار خودروهای وارداتی محسوس خواهد بود. از زمانی که تعرفه خودروهای وارداتی افزایش یافت شرایط آشفته کنونی به وجود آمد این در حالیست که کاهش تعرفه خودروهای وارداتی به نفع خودروسازان و مردم است. در تبصره ۱۱ مصوبه مذکور بیان شده که شرکت های خودروساز موظفند هنگام فروش قیمت تمام شده خودرو، درصد سود و قیمت قطعی را محاسبه نمایند و تخلف از این امر موجب محکومیت از ۲ ماه تا یک سال می گردد. در حال حاضر به دلیل کم بودن خودرو در بازار و افزایش قیمت زیاد، خریداران رغبتی به خرید خودروی خارجی نشان نمی دهند و تقریبا خرید و فروش خودروهای وارداتی صفر است.

⭕ بخشنامه‎ای که بازار خودرو را بهم ریخت

بخشنامه چند ساعته سایپا بازار خودرو را بهم ریخته و قیمت ها ۳ تا ۴ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است. اوضاع امروز بازار خرید و فروش خودرو با بخشنامه روز گذشته سایپا در خصوص افزایش قیمت محصولات پارس خودرو بهم ریخته است و کمتر معامله ای انجام می شود. البته دیروز برخی که برای کسب سود و فروش خودرو در روزهای آینده آنهم با قیمت بالا اقدام کرده بودند امروز پشیمان بوده و در پی فروش خودروهای خریداری شده در بازار هستند اما مشتری در بازار نیست. در بازار امروز ساندرو اتوماتیک با قیمت ۶۲ میلیون تومان و ساندرو استپ وی با قیمت ۶۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بفروش می رسد.

⭕ آشفته‌بازار بی‌نظارت خودرو

نبود نظارت و فرافکنی‌های نهادهای ناظر بر بازار خودرو، آشفته‌بازاری را رقم زده که خودروسازان در آن ترک تازند و هر قیمتی را به مصرف‌کننده ناچار از خرید کالای ایرانی، تحمیل می‌کنند. افزایش چندباره قیمت خودروهای داخلی. گزارش میدانی نشان می‌دهد که هم اکنون قیمت هر دستگاه خودرو پژو ۲۰۰۸ در نمایندگی ۱۰۴ میلیون و ۹۹۴ هزار تومان و در بازار آزاد ۱۳۲ میلیون تومان است. همچنین هر دستگاه پژو ۳۰۱ در نمایندگی ۹۴ میلیون و ۹۲۶ هزار تومان و در بازار ۱۰۲ میلیون تومان، پژو ۵۰۸ در کارخانه ۲۲۹ میلیون و در بازار ۲۲۵ میلیون تومان است. همچنین هر دستگاه رانا در نمایندگی ۳۶ میلیون و ۷۴۵ هزار تومان و در بازار ۳۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

⭕ مجوزی برای افزایش قیمت خودرو نداده ایم

در بازار خودرو به نهاد تنظیم گر نیازی وجود ندارد چون بخش اعظم بازار بدلیل وجود واردات از سوی شرکتهای مختلف به استثنای خودروهای زیر ۴۵ میلیون تومان رقابتی است. شورای رقابت مجوزی برای افزایش قیمت خودرو نداده است. هنوز مجوزی درباره افزایش قیمت خودرو صادر نشده است. سالانه با بررسی ۳ شاخص کیفیت، بهره وری و تورم بخشی که اواخر اردیبهشت از بانک مرکزی دریافت می کنیم، در خرداد ماه، مجوز افزایش یا ثابت ماندن قیمت خودرو را اعلام می کنیم. بازار را رصد می کنیم تا در صورت تخلف پیگیری کنیم اما در حال حاضر شکایتی به دست شورا نرسیده است اما به محض دریافت شکایت رسیدگی می کنیم.

پیش بینی قیمت خودرو خارجی, بازار داخلی بروز رسانی ۲۳ بهمن ۹۶

قیمت خودروهای داخلی نیز بزودی همگام با خودرو های خارجی افزایش خواهد یافت

آرامش قبل از توفان در بازار خودرو

? خودروی ایران اگرچه این روزها در رکودی نسبی و توام با قیمت‌های بالا و حتی نامتعارف به‌سر می‌برد، با این حال گفته می‌شود طی یکی، دو هفته آینده با رونق خرید و فروش مواجه خواهد شد.

? در هفته ابتدایی اسفندماه، به تدریج بازار شب عید خودرو شکل خواهد گرفت و در نتیجه شاهد افزایش تقاضای خرید خواهیم بود. فعالان بازار معتقدند امسال مشتریان با افزایش قیمت مواجه خواهند شد. این افزایش قیمت از دو ناحیه خواهد بود؛ اول بالا رفتن تقاضا و دوم اثرات نرخ ارز.

?مردم در انتظار اقدام مسئولان و کاهش قیمت خودرو

? با حکم اخیر دیوان عدالت اداری مبنی بر توقف اجرای مصوبه دولت در افزایش تعرفه واردات خودرو، مصرف‌کنندگان در انتظار کاهش قیمت این محصولات هستند.

? در این میان نایب‌رییس انجمن واردکنندگان خودرو می‌گوید مسئولان دولتی مربوطه باید اجرای مصوبه دیوان عدالت اداری را آغاز و اعلام کنند تا قیمت‌ها در بازار خودرو کاهش یابد.

?شریعتمداری : تغییر تعرفه فقط با حکم دیوان عدالت اجرایی نیست

?وزیر صنعت با بیان اینکه تغییر تعرفه واردات خودرو فقط با حکم دیوان اجرایی نیست، گفت: فعلا همان تعرفه قبلی در دستور کار قرار دارد.

کاهش ۱۵٫۸ درصدی تولید پراید

? پراید، پرتیراژترین خودروی داخلی است که به احتمال فراوان تا زمستان سال آینده با جاده مخصوص وداع خواهد کرد. طی ۱۰ ماه امسال، در مجموع ۱۷۹ هزار و ۱۵۸ دستگاه پراید در سایپا و پارس‌خودرو به تولید رسیده که نشان‌دهنده کاهش ۱۵٫۸ درصدی تیراژ این محصول در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته است.

پیش بینی قیمت خودرو خارجی, بازار داخلی (بروزرسانی ۲۳ بهمن ۹۶)

عوامل افزاینده قیمت خودرو در سال ۹۷

شواهد و قرائن نشان می‌دهد بازار خودرو کشور سال آینده روزهایی همراه با افزایش قیمت را نسبت به امسال تجربه خواهد کرد، چه آنکه خودروسازی کشور با پیش‌بینی تحقق لایحه بودجه ۹۷ دولت، تورم عمومی، بازگشت احتمالی برخی محدودیت‌های بین‌المللی و همچنین حذف خودروهای قدیمی روبه‌رو خواهد بود.

تأثیر افزایش تعرفه بر قیمت خودرو در سال آینده

یکی از عواملی که از هم اکنون مطرح است افزایش تعرفه واردات خودروهاست که خود به عاملی برای عدم فروش خودروهای موجود در انبار بسیاری از شرکت ها شده است. تا با اعلام تعرفه های جدید خودروهای موجود را با قیمت های جدید و همراه با افزایش قیمت به بازار عرضه کنند

چگونه بدون تعرفه از خودروهای داخلی حمایت کنیم

اعمال مالیات سنگین بر خودروهای وارداتی و هزینه درآمدهای حاصله برای ارتقاء تکنولوژی خودروهای ساخت داخل

یکی از مواردی که کارشناسان بر آن پافشاری دارند اینکه بجای افزایش تعرفه که باعث گرانتر شدن محصولات وارداتی و دامن زدن به انحصار خودروسازهای داخلی خواهد شد که در پی آن عقب ماندگی صنعت خودرو مطابق روند گذشته تشدید میشود، میتوان از خودروهای وارداتی بر حسب قیمت خودرو مالیات های سنگین دریافت نمود، که علاوه بر ارزان شدن خودروهای وارداتی و الزام خودروسازهای داخلی به بروزرسانی تکنولوژی و آپشن های خودرو هایی که عرضه میکنند.
این کار هم باعث افزایش درآمدهای دولت خواهد شد و هم از واردات بی رویه و خروج ارز از کشور در جهت پشتیبانی از تولید داخل بشدت کاسته خواهد شد.

راه‌حل جایگزین افزایش تعرفه واردات خودرو

✍ رسانه‌ها از توافق اولیه پنج عضو کابینه برای افزایش فاحش در تعرفه واردات خودرو خبر داده‌اند. اجازه بدهید اجمالا یک تحلیل ذی‌نفعانه انجام دهیم تا مشخص شود برندگان اصلی این تصمیم چه کسانی هستند:

✍ ۱- دارندگان فعلی خودروهای خارجی: زیرا با همین توافق اولیه وزرای محترم، کلی ثروت‌شان افزایش یافته است!

✍ ۲- عزیزان رانت‌خوار: این دسته افراد که صاحبان اخبار، امتیازات و روابط خاص برای واردات خودرو هستند، بی‌شک برندگان اصلی چنین تصمیماتی هستند؛ چون فضای واردات هرچه رانتی‌تر باشد، منافع آنها نیز بیشتر خواهد شد.

✍ در عین حال اگر دولت محترم اصرار دارد که از خودروی داخلی با این روش حمایت کند و همزمان تقاضای ارز برای واردات را مدیریت کند، می‌تواند راهکار جایگزین را در پیش بگیرد: حذف تعرفه واردات خودرو و در عوض اعمال مالیات سالانه سنگین بر خودروهای خارجی.

✍ البته به دلیل حذف رانت و افزایش شفافیت، چنین پیشنهاد‌هایی با مخالفت شدید طرف‌های ذی‌نفع روبه‌رو‌ خواهد شد: این خط، این هم نشان.

 پیش بینی قیمت خودرو خارجی, بازار داخلی (بروزرسانی ۱ آذر ۹۶)

چرا هر ساله در بازار خودرو افزایش قیمت داریم؟

forecast-car-price-پیش-بینی-قیمت-خودرو-
forecast-car-price-پیش-بینی-قیمت-خودرو-

هرچند طی چند سال گذشته و با رای شورای رقابت، قیمت خودروهای داخلی بالا رفته و سال آینده نیز شاهد تکرار آن به رسم هر سال خواهیم بود، با این حال جدای از این موضوع، احتمالا عوامل دیگری نیز فتیله قیمت‌ها را بالاتر از آنچه متعارف است، خواهد کشید. به‌عبارت بهتر این احتمال وجود دارد که طی سال آینده و با توجه به عوامل مطروحه، قیمت خودروهای داخلی صعودی شدید را تجربه کرده و بازار روزهایی همراه با افزایش قیمت (در مقایسه با چند سال گذشته) را به خود ببیند.

در این بین، لایحه بودجه‌ای که دولت دوازدهم برای سال ۹۷ تقدیم مجلس شورای اسلامی کرده، به‌تنهایی می‌تواند سهمی زیاد از افزایش قیمت خودرو را طی سال آینده به خود اختصاص دهد. از جمله عواملی که در بودجه سال ۹۷ از آن به‌عنوان افزاینده قیمت خودرو یاد می‌شود، نرخ ارز است، چه آنکه دولت این نرخ را بالا برده است. اگرچه بیشتر خودروهای تولیدی در ایران از داخلی‌سازی بالایی برخوردارند، با این حال خودروسازان کشور برای ساخت آنها هنوز هم به برخی قطعات خارجی وابسته است؛ بنابراین ارزبری دارند.

تأثیر حذف خودروهای ارزان قیمت از بازار خودرو بر قیمت ها

اما حذف خودروهای قدیمی از خط تولید خودروسازان نیز دیگر عاملی است که می‌تواند طی سال آینده سبب افزایش قیمت‌ها در بازار شود. طبق اعلام سازمان ملی استاندارد، خودروهایی که نتوانند استانداردهای جدید را پاس کنند، از زمستان سال آینده امکان تولید نداشته و حذف خواهند شد. در این شرایط، به‌نظر می‌رسد خودروسازان داخلی از همین حالا قید دو محصول پرتیراژ یعنی پراید و پژو ۴۰۵ را زده و این خودروها از زمستان سال آینده به تولید نخواهند رسید.

با حذف پراید و پژو ۴۰۵ که به تنهایی حدود یک‌چهارم از تیراژ سالانه خودرو را در کشور تشکیل می‌دهند، بازار با خلأ محصولات ارزان‌قیمت مواجه و با توجه به تقاضای بالا برای این مدل خودروها، می‌توان پیش‌بینی کرد که قیمت‌ها در این بخش از بازار بالا خواهد رفت. هرچند گفته می‌شود خودروهایی جایگزین برای پراید و ۴۰۵ معرفی خواهد شد، با این حال بسیار بعید به نظر می‌رسد جانشینان بتوانند به لحاظ قیمتی جای خالی قبلی‌ها را پر کنند.هرچه هست، با توجه به عوامل مطروحه، احتمال اینکه بازار خودروهای داخلی در سال آینده دورانی گران‌تر را تجربه و با افزایش قیمتی فراتر آنچه معمول است، مواجه شوند، بسیار بالا است.

درباره ی عالم اقتصاد

مطلب پیشنهادی

کاهش نرخ سود بانکی

بیشترین سود بانکی, بالاترین نرخ سود سپرده بانکی

پول هایمان را در کدام بانک بذاریم تا سود بیشتری دریافت کنیم؟ بهترین سرمایه گذاری …

۲ دیدگاه

  1. سلام دوستان به اعتقادبنده اگردولت تعرفه واردات خودرو خارجی را گران نمیکرد وبرعکس اگرتعرفه واردات را به نصف مقدارفبل تقلیل میداد نه تنها باعث بهترشدن کیفیت اتومبیلهای داخلی میشد البته با روی کارآوردن سازمان استاندارد واقعی وملاک قراردادن استاندارهای دیگر کشورهای صاحب سبک دردنیا برای خودروهای تولید داخل همانگونه که کشورهای دیگر استانداردهارا رعایت میکنند ظرف مدتی کوتاه مافیای خودرو ازبین میرفت ومردم باتوجه به خودروهای استاندارد داخلی سراغ خارجی نمیرفتند بااین اوضاع دولت فقط به مافیای خودرو کمک کرده وباعث این آشفته بازارخودرو شده است علت این است که افراد دلسوز وکارآمد دردولت راس کارها قرارندارند ۴۰ سال است بجای پیشرفت پس رفت کرده ایم کدامیک ازخودروهای تولید داخل که بومی واقعی هستند درکشورهای صاحب سبک وحتی کشورهای مصرف کندده خودرو که خودصنعت خودرویی ندارند بفروش میرسد اگرهم فروش دارد باقیمت ثلث خریداران ایران میخرند سازمان حفاظت محیط زیست ووزارت صنعت ومعدن ووزارت نفت و۲ غول خودروسازی داخلی درمقابل این نابسامانی ها وقیمت نجومی خودروهای وارداتی مسئول هستند وباید جوابگوی مردم باشند تازمانیکه تعرفه واردات بیش ازحد بالا باشد همین آش وکاسه خواهدبود وفعلا خودروسازهای ایران مشغول مونتاژ خودروهای چینی هستند وبجای بومی سازی درفکرسودآوری بیشتر میباشند وخودرو آینده درخشانی درایران نخواهد داشت مگر مکلف کردن خودروسازها به رعایت استاندارد درهمه زمینه ها ودرصورت عدم رعایت آنان جلوگیری ازپلاک شدن خودروهای تولید داخل وچه خوب است ‌که رهبرمعظم انقلاب امسال راسال حمایت ازتولیدات داخلی نام نهاده اند وازخودروسازان داخلی ومافیای خودرو درخواست عاجزانه دارم دست از تولید خودروهای تکراری وبدشکل ومرکب مرگ این ملت برداشته وکمتر به فکرسودکلان باشند ملت ایران آپشن هایی که درسال یکی دومرتبه استفاده میشود لازم ندارند ولی استحکام درتصادفات وتولید یک محصول زیبا وایمن مدنظرشان میباشد اگرنمیتوانید اینگونه خودرو بسازید ازیک طراح ومتخصص خارجی بنام کمک بگیرید شرکت هیوندایی وکیا درکره جنوبی درگذشته آرزو داشتند کارخانه ای به عظمت وبزرگی ایران خودرو داشته باشند ولی بادرایت واستخدام یک طراح خارجی بازارخودرویی اکثر کشورهای جهان را تسخیرکرده و۱۰ برابر خودروسازهای ما سودآوری وارز آوریبرای کره جنوبی دارند قدری تفکر وازخودگذشتگی لازم است

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.