زاینده رود حیاتی دوباره گرفت Reviewed by Momizat on . آب در 200 کیلومتر از مجموع 350 کیلومتر مسیر زاینده رود در استان اصفهان تا تالاب گاوخونی که در شرایط خشکسالی به مدت 7 ماه بی آب و خشک بود ، جاری شد. به گزارش واح آب در 200 کیلومتر از مجموع 350 کیلومتر مسیر زاینده رود در استان اصفهان تا تالاب گاوخونی که در شرایط خشکسالی به مدت 7 ماه بی آب و خشک بود ، جاری شد. به گزارش واح Rating:
شما اینجا هستید:خانه » رویداد » زاینده رود حیاتی دوباره گرفت

زاینده رود حیاتی دوباره گرفت

آب در ۲۰۰ کیلومتر از مجموع ۳۵۰ کیلومتر مسیر زاینده رود در استان اصفهان تا تالاب گاوخونی که در شرایط خشکسالی به مدت ۷ ماه بی آب و خشک بود ، جاری شد.

به گزارش واحد مرکزی خبر ، با افزایش خروجی سد زاینده رود از ۱۹ به ۷۵ متر مکعب در ثانیه ، فردا همزمان با عید قربان  آب بر بستر ۱۵ کیلومتری زاینده رود در شهر اصفهان جاری می شود.
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای اصفهان با اشاره به اینکه سد زاینده رود برای کشت پاییزه باز شده است گفت : حجم این سد در زمان باز شدن آب حدود ۳۷۰ میلیون مترمکعب است و ورودی آن نیز هم اکنون به ۱۰ متر مکعب می رسد.
آقای طرفه  افزود :‌ جریان زاینده رود برای کشت پاییزه غله ، گندم و جو در شرق اصفهان حدود یک ماه ادامه دارد و بعد از این زمان نیز زاینده رود با حداقل میزان آّب  خشک نخواهد بود.
وی با بیان  اینکه پارسال حجم زاینده رود ۹۰۰ میلیون متر مکعب بود گفت:پارسال ۸۰۰ میلیون متر مکعب از این میزان برای بخش آشامیدنی ،حفظ نباتات بالادست و صنعت توزیع شد و ۱۰۰ میلیون متر مکعب آن  برای مصرف کشاورزان و کشت غلات امسال  ذخیره شد.


دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

خبرنامه
avatar
wpDiscuz
بازگشت به بالا