شهردار تهران انتخاب شد, قالیباف در بهشت ماند

شهردار جدید پایتخت در جلسه امروز شورای اسلامی شهر تهران با کسب 16 رای انتخاب شد. به گزارش خبرگزاری مهر، جلسه روز یکشنبه شورای اسلامی شهر تهران که به منظور انتخاب شهردار جدید پایتخت تشکیل شده بود، با معرفی قالیباف به پایان رسید.

شهردار تهران انتخاب شد, قالیباف در بهشت ماند

در جلسه امروز هر 31 عضو شورای چهارم شهر تهران حضور داشتند.

محمدباقر قالیباف و محسن هاشمی، دو گزینه اصلی شهرداری تهران بودند.

در این جلسه ابتدا قالیباف در مدت 30 دقیقه و پس از او محسن هاشمی برنامه هایشان را برای اعضای شورا تشریح کردند.

پس از آن اعضای شورای شهر تهران برای انتخاب شهردار جدید پایتخت رای گیری را آغاز کردند که در دور اول آراء مساوی و در دور دوم محمدباقر قالیباف با 16 رای در برابر 14 رای محسن هاشمی به عنوان شهردار انتخاب شد.

قالیباف: رقابت تمام شد من شهردار یک شهرم

عالم اقتصاد – شهردار تهران با اشاره به همکاری با محسن هاشمی در شهرداری تاکید کرد: به طور حتم نقصی که در گذشته در ارتباط با دولت وجود داشت برطرف می شود و شاهد اقدامات بزرگی با همکاری شهرداری و دولت خواهیم بود.

محمدباقر قالیباف که امروز با رای اعضای شورای شهر تهران دوباره به عنوان شهردار پایتخت انتخاب شده با حضور در صحن شورا و در جمع اعضای شورا و رسانه ها گفت: مردمی که شما (اعضای شورای شهر) را انتخاب کردند امروز ولی نعمت من هستند و من با اعتمادی که شما به من کردید باید برای آنها تلاشم را بیشتر کنم. خدا را شاکرم که دوباره توفیق خدمت را به من داد و این اتفاق را نعمت بزرگی برای خود می دانم. حالا هم مکلفم شکر این نعمت را با تلاش و خدمت صادقانه و مجاهدانه به جا بیاورم و بدور از حب و بغض و رفتارهای سیاسی و کوته نظرانه اقدام کنم.

عالم اقتصاد , اخبار , اتفاق , اخبار اقتصاد و بازار , اخبار ارز , اخبار بانک خبر , بورس , اخبار خودرو اخبار , دیجیتال , اخبار سکه و طلا , اخبار مسکن , اخبار نفت , اخبار بین الملل, اخبار جالب, اخبار جذاب و خواندنی , اخبار سیاسی , اخبار دولت , اخبار سیاسی , اخبار سیاست خارجی , سیاست داخلی , اخبار مجلس , اخبار نظامی , اخبار فرهنگی , اخبار اجتماع اخبار , رسانه و مطبوعات اخبار , سینما و تلویزیون , اخبار ورزشی , اخبار ویژه , تازه ترين اخبار ورزشي , آخرین حوادث تهران , خبر های سایت حوادث خبری , اخبار سياسي و اقتصادي ايران , آخرین اخبار ایران , آسياي مرکزي و خبر جهان , اخبار کشور , سايت تحلیل خبر دنیای اقتصاد , کليپ فارسي , اخبار ايران , آخرين نتايج , اخبار فوري , فوتبال ايران و جهان , گزارش تصويری Economy World, Economy World Agency , Persian Clip , economyworld.ir , Persian news , economy world.irهاشمی در شهرداری می ماند

وی در ادامه از محسن هاشمی تشکر کرد و گفت: آقای هاشمی در 8 سال گذشته از همکاران خوب و نزدیک ما بود و همین حالا هم در شهرداری جزو همکاران ما هستند. امروز پس از اعلام برنامه هایم در جلسه هر دو به دفتر من رفتیم و به وی گفتم اگر من انتخاب نشوم و از این ساختمان بروم شما ماندگار هستید و اگر هم انتخاب شوم باز هم از شما در شهرداری استفاده خواهد شد و تجربه خوب شما بدون استفاده نمی ماند.

شهردار تهران ادامه داد: این رقابت بسیار زیبا است، بیرون از آن چه که ما در نظر داریم حرفهای زیادی گفته می شود ولی رابطه من و آقای هاشمی دوستانه و کاری بوده و هیچ مشکلی با یکدیگر نداریم حتی زمانی که وی می خواست نامزد شود نزد من آمد و اجازه گرفت که در جواب گفتم هیچ اشکالی ندارد و باید رقابت صورت گیرد.

نقص گذشته در روابط شهرداری و دولت برطرف می شود

قالیباف با اشاره به جلساتی که بعد از انتخابات با دکتر روحانی داشته است اظهار داشت: در جلساتی که پس از انتخابات با آقای روحانی داشتم بحث های مختلفی مطرح شد. در این جلسات تاکید شد پیوند عمیق و خوبی بین دولت و شهرداری به وجود خواهد آمد و فاصله ای که در گذشته وجود داشت از بین می رود. حتماً نقصی که در گذشته حالا فارغ از این که چه کسی مقصر بوده از بین خواهد رفت. اگر رقابتی در انتخاب شهردار بوده از همین لحظه تمام شده و من شهردار یک شهر و شهردار همه اعضا هستم و در عین حال دوستان قدیمی و صمیمی زیادی بین دوستان اصولگرا و اصلاح طلب دارم که همه آنها برای من عزیز بوده و خادم همه شما هستم.

وی افزود: خدا من را نیامرزد اگر سلیقه سیاسی را در جایی به کار بگیریم و هدفم خدمت به مردم نباشد. از این به بعد نیز در خدمت همه اعضای شورا همانند سال های گذشته خواهم بود. همانند سالهای گذشته که در خدمت اعضای شورای سوم بودم و آقای چمران حق استادی به گردن ما دشتند و من را در فضاهای مختلف کمک می کردند باز هم در این موقعیت با همکاری آقای مسجدجامعی در خدمت شورا خواهم بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *