گواردیولا :مورینیو احتمالا بهترین مربی دنیاست

پپ گواردیولا مربی جوان بارسلونا در صحبتهایی اعلام کرده که ژوزه مورینیو، مربی پرتغالی رئال مادرید را می توان بهترین مربی دنیای فوتبال نامید..

 دانش روز  – خسرو یعقوبی : گواردیولای ۴۰ ساله در سال ۲۰۰۸ هدایت بارسلونا را در دست گرفت و از آن زمان به بعد ۱۲ جام قهرمانی با این تیم کسب کرد تا نام خود را به عنوان موفق ترین مربی تیم کاتالان ثبت کند.

گواردیولا در دهه ۱۹۹۰ هم یکی از بازیکنان موفق باشگاه کاتالان بود ولی او اکنون در صحبتهایی اعلام کرده که کارنامه ورزشی یک فرد به عنوان یک فوتبالیست، تضمینی برای موفقیت او درعرصه مربیگری نخواهد بود و برای مثال از مربی رئال نام برده است.
گواردیولا در صحبتهایی که در روزنامه آ.اس بازتاب یافت گفت:«  برای مبدل شدن به یک مربی بزرگ ، اجباری نیست که فوتبال بازی کرده باشی. آریگو ساکی در حالی فوتبال را متحول کرد که خودش فوتبال بازی  نکرده بود و مورینیو هم الان بهترین مربی دنیاست.»
وی ادامه داد:« پوشیدن پیراهن فوتبال و حضور در رختکن، در برخی شرایط به تو امتیازات و مزایایی می دهد ولی عدم حضور در دنیای فوتبال به عنوان یک بازیکن هم مزایای دیگری برای تو دارد. زندگی همین است. به عنوان یک بازیکن، هیچ وقت استعداد یا مهارت فیزیکی خاصی نداشتم ولی دردنیای فوتبال ماندم و توانایی ها و استعدادهای دیگرم را تقویت کردم.»

گواردیولا در ادامه صحبتهایش گفت:« زمانی که فوتبال بازی می کردم، دریافتم که در برخی از شرایط نمی توانم بیش از حد مشخصی از بدنم کار بکشم. در برخی شرایط خسته بودم و الان هم به عنوان یک مربی شرایط مشابه بازیکنانم را درک می کنم. »

او ادامه داد:« درعرصه مربیگری هم می دانم که روزی می رسد که خسته می شوم و کنار می روم. امیدوارم که این روز از راه برسد. چون اکثر مربیان قبل از آنکه درمورد رفتنشان تصمیم گیری کنند، اخراج می شوند. در حال حاضر من می توانم خودم انتخاب کنم؛ چون می دانم که شرایط همیشه این طور نمی ماند؛ مربیان بازنده اخراج می شوند.»

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

avatar
  Subscribe  
خبرنامه