گرانی بازار محصولات کامپیوتری را بی‌رونق کرد / خریداران در انتظار کاهش قیمت‌ها

کاهش نرخ ارز و بی‌رونقی باعث اندکی کاهش در قیمت‌ها شد
گرانی کالاهای کامپیوتری و به ویژه لپ‌تاپ و تبلت منجر به نیمه تعطیل و حتی بر اساس اعلام فعالان بازار، تعطیلی بازار کامپیوتر طی یک هفته اخیر شده است.

مسوول یکی از فروشگاه ها در پاساژ پایتخت با تایید این موضوع به «دنیای اقتصاد» اعلام کرد: شاید علت این اتفاق این باشد که رسانه‌ها اطلاع‌رسانی درستی به خریدار نداشته و با ارائه پیش‌بینی‌های غیرکارشناسانه در مورد کاهش قیمت‌ها در صورت عدم خرید برخی از کالاها مانند لپ‌تاپ و خودرو و… باعث شده‌اند که میزان عرضه در بازار در حد زیادی کاهش یابد.
دنیای اقتصاد – خسرو یعقوبی : وی همچنین با اشاره به این موضوع که قیمت‌ها در بازار لپ‌تاپ تحت تاثیر مستقیم قیمت دلار آزاد است گفت: بی‌شک تا زمانی که قیمت دلار آزاد در بازار کاهش نیابد، در بازار داخلی شاهد کاهش قیمت‌ها نخواهیم بود. حتی اگر اجناس فروشندگان روی دستشان بماند!
فعالان بازار که به شدت از وضعیت بازار نگران هستند می‌گویند: اگر چه از لحاظ موجودی در مضیقه هستیم،اما زمینه مالی برای واردات مدل‌های جدید به بازار سال آینده فراهم نیست و پیش‌بینی می‌شود که بازار سال آینده لپ‌تاپ بازاری بسیار بی‌رونق‌تر از حال است. مگر اینکه شرایط و نرخ دلار تغییر کند.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

avatar
  Subscribe  
خبرنامه